Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, pl. Bernardyński 2/2, Old School Pub Piwomania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lycaster
    Senior
    • 05-2008
    • 130

    Poznań, pl. Bernardyński 2/2, Old School Pub Piwomania

    Drodzy forumowicze

    Po długich bojach związanych z remontem, zezwoleniami i wszelkimi innymi przeciwnościami, mamy przyjemność zaprosić Was wszystkich do pubu, który mamy nadzieję, że stanie się miejscem w Poznaniu wyjątkowym. Ocenę oczywiście pozostawiamy Wam, ale liczymy, że wspólnie uda nam się stworzyć jej niecodzienny charakter. Przygotowaliśmy 8 nalewaków i bardzo pojemną lodówkę. W miarę popularyzowania się lokalu i wzrostu spożycia podłączane będą kolejne piwa pod nalewaki, a w zamyśle co tydzień w kranach będzie inne piwo. Lokal urządzony jest w stylu retro, muzyka również w klimatach lat 30, 40. Jako, że neon jest jeszcze w przygotowaniu, lokal z zewnątrz nie jest oznaczony - dla ułatwienia , jesteśmy bezpośrednio pod bankiem ING, wejście obok szkoły językowej. Serdecznie zapraszamy - póki co do 17. Wszelkie informację dotyczące lokalu do uzyskania także w naszym sklepie na ul. Sokoła w Poznaniu.
  • lycaster
    Senior
    • 05-2008
    • 130

    #2
    Ale gafa... Lokal otwarty oczywiście "od" 17.

    Comment

    • M-kwadrat
      Senior
      • 07-2004
      • 304

      #3
      Dokonaliśmy dzisiaj wizytacji lokalu - wizytacji bo przyjechawszy rowerami na za wiele człowiek nie może sobie pozwolić. Na razie prace wykończeniowe jeszcze trwają - brakuje szyldu (ponoć już się kończy robić a według opisu da się trafić bez problemu) i salki bliżej wejścia jeszcze są dość surowe. W pomieszczeniu z barem wygodnie wyglądająca kanapa, w głównej sali ławy i stoły na dość sporo ludzi. Na ścianach duże zdjęcia o tematyce piwnej. Jest miejsce na występy (mała scena - podobno już ktoś na niej grał) i projektor z ekranem więc pozostałe mecze mistrzostw będzie można obejrzeć. Jak ktoś chciałby przy piwku poczytać browar.biz to można skorzystać z wifi.

      Podłączone były dzisiaj dwa nalewaki ale sytuacja jest według zapewnień obsługi rozwojowa tzn. jak się rozkręci lub jak się choćby jednorazowo zbierze spora gromada klientów to ruszą następne. Mam nadzieję, że szybko ujrzę całą baterię na rurze na barze w gotowości do nalewania. Tymczasem można sobie urozmaicać wybór z piw butelkowych z lodówki. Dzisiaj lane były Urpiner 10 i Cerna Hora Granat - oba po 5zł za 0,5l lub 3zł za 0,3l, w lodówce jakieś 20-30 rodzajów po 6zł za butelkę 0,5l. Jest kawa, z jedzenia przekąski - czeskie paluszki (te same tycinky których próbowałem w Ceskim Raju), orzeszki itp.

      Z minusów - jak chcieliśmy wyjść i miałem jeszcze kilkanaście kilometrów do domu to padał deszcz ;-) ale zaproponowano mi przechowanie rowerów i stałą podaż piwa.

      Ja na pewno będę tu zaglądał - nie tylko przez sympatię do właścicieli/obsługi.
      Pozdrawiam, Maciek

      Comment

      • tossowski
        Piwomaniak
        • 04-2008
        • 54

        #4
        Mistrzostwa

        Zapraszamy do Pubu na
        Argentyna kontra Niemcy - 3 Lip 16:00
        Paragwaj kontra Hiszpania - 3 Lip 20:30

        Comment

        • westom_Poznań
          Member
          • 02-2006
          • 54

          #5
          W niedziele też otwarte, bo mam zamiar z kumplem się wybrać

          Comment

          • lycaster
            Senior
            • 05-2008
            • 130

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika westom_Poznań Wyświetlenie odpowiedzi
            W niedziele też otwarte, bo mam zamiar z kumplem się wybrać
            Póki co w niedzielę nieczynne. Jeśli będziemy widzieli rosnące zapotrzebowanie to prawdopodobnie od października otwierać będziemy także w niedzielę, jednak do końca sezonu urlopowego pub otwarty poniedziałek - sobota od 17.

            Tak, jak pisał M-kwadrat, jest już podłączone wi-fi i pełny pakiet kanałów sportowych. Wjechał także stół do piłkarzyków oraz dart.

            Comment

            • M-kwadrat
              Senior
              • 07-2004
              • 304

              #7
              Półfinały i dalsze mecze rozumiem, że też będą? Bo się właśnie zaczynam umawiać ze znajomym na wspólne oglądanie.
              Pozdrawiam, Maciek

              Comment

              • lycaster
                Senior
                • 05-2008
                • 130

                #8
                Z jutrzejszym półfinałem nie ma najmniejszego problemu. Problematyczna wydaje się trochę środa, jako, że o 21.30 mamy rezerwacje na 2 wieczory panieńskie. Z miejscem nie powinno być problemu, ale może się zdarzyć, że 2 połowę trzeba będzie puścić bez dźwięku.

                W sprawach rezerwacji prosimy dzwonić bezpośrednio do pubu - nr 612236731

                Comment

                • tossowski
                  Piwomaniak
                  • 04-2008
                  • 54

                  #9
                  FINAŁ

                  Niedziela 11.07 finał mistrzostw HOLANDIA vs ??????????????
                  zapraszamy

                  Comment

                  • biker200
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 152

                    #10
                    No prosze rośnie konkurencja dla Honzika czy też Robin Hooda i Sparty. Wpadne koniecznie

                    Comment

                    • lycaster
                      Senior
                      • 05-2008
                      • 130

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biker200 Wyświetlenie odpowiedzi
                      rośnie konkurencja dla Honzika czy też Robin Hooda i Sparty
                      Sęk w tym, że wcale nie widzimy się jako konkurencja tychże. Każdy z lokali ma swój unikalny klimat i swój typ gości. My poszliśmy w kierunku stylu retro -muzyka raczej lat 30-40, od jesieni planujemy cykliczne koncerty na żywo. Poza tym w takim mieście jak Poznań jest zdecydowanie więcej miejsca dla lokali z dobrym piwem niż tylko 2-3.

                      Comment

                      • biker200
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 152

                        #12
                        No może, źle się wyraziłem z tą konkurencją, ale ogólnie w Poznaniu nie wiele jest miejsc gdzie można napić się dobrego piwa innego niż lepsze lub gorsze koncerniaki.
                        Z koncertami dobry pomysł

                        ps

                        właśnie się wybieramy zobaczyć
                        Last edited by biker200; 08-07-2010, 18:50.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          My zaś zlustrujemy lokal w niedzielę - już się nie mogę doczekać.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
                            Póki co w niedzielę nieczynne. Jeśli będziemy widzieli rosnące zapotrzebowanie to prawdopodobnie od października otwierać będziemy także w niedzielę, jednak do końca sezonu urlopowego pub otwarty poniedziałek - sobota od 17.
                            W zeszłą niedzielę też chciałem odwiedzić lokal a tu zonk. Za to byłem w środę i fajnie to wygląda - sporo miejsca, dobra lokalizacja, niezłe piwo i rozsądne ceny. W lodówce było trochę Corneliusów, Kormorany, różne piwa czeskie. No i siadam sobie z piwem a tu leci Elvis Tak więc muzyka też na spory plus
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Kolejna wizyta ze znajomymi i znowu pozytywne wrażenia. Barman zorientowany i sympatyczny, piwo z lodówki po 6 zeta, z nalewaka bodajże Urpiner i Czarnków po 5 zeta. Jak następnym razem będę w Poznaniu to na pewno wpadnę, bo warto. Oferta ma się stale poszerzać, akurat wczoraj nie mieli nic pszenicznego, z górnej to było tylko Ale Ale.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎