Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdynia, 10 Lutego 21, Królestwo Piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Gdynia, 10 Lutego 21, Królestwo Piwa [zamknięte]

    Dziś spacerując po mieście zauważyłem nowo powstające miejsce, w którym kto będzie można nabyć piwa. Sklep jest jeszcze nie otwarty i po za pustymi półkami nie ma w nim nic. Mam nadzieję, że będą mieli na tyle interesujący asortyment żeby raz na jakiś czas ich odwiedzić a zarazem nie bedzie to kalka pozostałych sklepów w 3mieście.
    Last edited by abernacka; 26-06-2010, 11:24.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • Piwiarnia9A
    Member
    • 06-2010
    • 81

    #2
    może nie kalka

    Może nie kalka a miejsce gdzie również będą dostępne piwa, które tak sobie cenimy a nie wyroby piwo dostepne ogólnie dostępne
    ja tam się cieszę, że kolejny sklep walczy o rynek piw
    mimo że nie znam ich oferty bo są puste półki to liczę, że wpisze się on na mapę trójmiejskich sklepów a nie punktów serwujących specka czy tyśka jak to usłyszałem ostatnio od klienta
    pozdr

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #3
      Dzisiaj wracając z plaży niemal "wpadłem" nieświadomie do sklepu
      Niestety okazało się, że jest jeszcze zamknięte, mimo otwartych drzwi i wielkie otwarcie ma nastąpić jutro. Pan i pani rozpakowujący kartony poczęstowali ulotką, według której oprócz piw z polskich browarów sklep ma posiadać piwa:
      belgijskie, słowackie, czeskie, niemieckie, łotewskie, litewskie, ukraińskie, irlandzkie i angielskie.
      Co więcej, ulotka zapewnia rabat 20% na zakupy do końca lipca. Wiele ich zostało, więc pewnie będzie to tylko formalność.

      Niestety nie wiem, czy mimo deklarowanego bogactwa będzie tam coś ponad ofertę innych trójmiejskich sklepów. Zanim zostałem poproszony o wyjście zauważyłem tylko trochę "belgów" na półce - większość dobrze mi znana, poza tym kilka butelczyn, których nie kojarzyłem.

      Sklep ma swoją stronę - na razie w przygotowaniu: http://www.krolestwopiwa.pl/

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        No cóż wybór mnie nie zaskoczył. Niestety asortyment nie zachęca do częstych odwiedzin. Na pierwszym planie wysuwa się cały przekrój piw z małych regionalnych browarów pochodzących z Żywca, Tych, Poznania, Łomży oraz Lublina. Po za tym dość standardowy wybór Belgów plus Kormoran i Amber.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • marco
          PremiumUżytkownik
          • 04-2005
          • 100

          #5
          A mnie wybór zaskoczył, może sklep się rozwinął, bo w ubiegłym tygodniu dostępne były: Lwówek Książęcy, Wyborne, Mocne, Krzepiak i chyba porter z Ciechana, Celtyckie z Witnicy, przekrój piw z Fortuny, Strong Beer z Koreba, piwa z Kormorana (m. in. Orkiszowe, Rześkie, Warnijskie, Wiśnia w piwie), Cornelius Porter, piwa sygnowane nazwą Gontyniec, przekrój Ambera i wiele innych. Wybór, jak dla mnie, całkiem spory. Można mieć tylko uwagi do sprzedawcy, który robi chyba dobrą minę do złej gry, bo na piwach się raczej nie zna.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marco Wyświetlenie odpowiedzi
            A mnie wybór zaskoczył, może sklep się rozwinął, (...)
            Proszę wytłumacz mi, co ciebie tak zaskoczyło w asortymencie sklepu, który chce uchodzić za "specjalistyczny"? Czy zauważyłeś jakieś piwo, którego nie widziałeś w ofercie innego sklepu monopolowego z rozbudowanym działem piwnym w Trójmieście?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • marco
              PremiumUżytkownik
              • 04-2005
              • 100

              #7
              Nie znam innych sklepów monopolowych z rozbudowanym działem piwnym w Trójmieście (poza Bomi, ale to nie jest sklep piwny), jak łatwo zauważyć pochodzę ze Śląska; w Trójmiescie byłem na urlopie. W porównaniu z jedynym chyba tego typu sklepem z Katowic wybór w Królestwie Piwa jest większy o np. Koreb, Gontyniec, Witnicę czy Amber. Nie biorę pod uwagę piw zagranicznych.
              Być może Trójmiasto obfituje w sklepy z piwami regionalnymi, my tutaj na Śląsku mamy pod tym względem posuchę, chociaż to zaczyna się powoli zmieniać.
              Mam nadzieję że moje wytłumaczenie jest dla Ciebie satysfakcjonujące.

              Comment

              • KrolestwaPiwa
                Junior
                • 02-2011
                • 6

                #8
                Gdynia, 10 lutego 21, Królestwo Piwa

                Dla każdego coś dobrego; ok. 300 gatunków piw z browarów regionalnych i importowanych. Obecnie promocja : do 4 piw z browaru KORMORAN otwieracz gratis

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Temat już taki istnieje: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=88285

                  NIe 300 gatunków a 300 rodzajów.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Tematy połączono.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • schabo
                      Junior
                      • 04-2010
                      • 24

                      #11
                      A czy w tym sklepie są jakieś piwa ze skandynawi łotwy lub rosji?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Wpadłem tam wczoraj, ale niczego nie kupiłem.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                        oprócz piw z polskich browarów
                        Tutaj nie jest źle. Jest większość tego co być powinno. Ale to akurat mam u siebie, więc nie chciałem wozić drzewa do lasu.

                        sklep ma posiadać piwa:
                        belgijskie, słowackie, czeskie, niemieckie, łotewskie, litewskie, ukraińskie, irlandzkie i angielskie.
                        Tu już dużo gorzej. Owszem belgijskich nawet trochę jest, ale połowa z nich to lambiki itp.
                        Z pozostałych państw jakieś pojedyncze egzemplarze niezbyt interesujących marek.

                        Krótko mówiąc - wszedłem, zlustrowałem i wyszedłem po minucie.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • grisza4g
                          Junior
                          • 07-2011
                          • 2

                          #13
                          Polecam sklepik.Miła pani Barbara doradzi i poleci .Kupuję tam kilka razy w miesiącu dawkę polskich specjałów i nawet regionalne są w lodówce.Dla fanów mocnych trunków też się coś znajdzie.

                          Comment

                          • Pawlak
                            Junior
                            • 06-2005
                            • 26

                            #14
                            Bylem dzisiaj.
                            Bardzo fajny sklep.

                            Z braku czasu wzialem tylko to czego mi brakowalo i sie nie rozgladalem, to co zapamietalem:

                            Witnica, Kormoran, Ciechany, Sulima (w tym Trybunal Trojslodowy), Jagiełło (czekoladowe, zurawinowe i inne). Tyle mi sie rzucilo w oczy z Polskich, bo z zagranicznych zapamietalem Tuchery Tyle ze zagranicznych byla cala półka za ladą, wiec bylo tego duuuuuuzo wiecej.

                            sklep godny polecenia. Bez dwoch zdań
                            Bede za tydzien, zdam obszerniejsza relacje

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pawlak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bylem dzisiaj.
                              Bardzo fajny sklep.
                              (...)
                              A ja wczoraj.
                              Standard do bólu znany wszystkim, wzbogazony o Szymbark w postaci party-fassa (oczywiście składowany na półce sklepowej).
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎