Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgaria, Sofia, Christo Belczew 42, Ale House

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Bułgaria, Sofia, Christo Belczew 42, Ale House

    Normalnie obciach, że żadna z osób która była w Bułgarii nie napisała patrolu piwnego z tego kraju. Po to patrole się pisze aby tam wpisywać m.in. wszelkie nowinki z danego państwa. Dowiedziałem się o tym (chyba) browarze restauracyjnym w Sofii i dopisać o nim info nie ma gdzie. Postanowiłem założyć osobny temat dla tego lokalu (mimo, ze jeszcze w Bułgarii nie byłem) gdyż Bułgaria jest popularnym kierunkiem i ktoś wcześniej czy później tam zajrzy. A taka informacja na forum powinna być....
    Adres jest, nazwa jest, strona tez jest: http://www.alehouse.bg

    Mam nadzieję, ze ktoś tam zawita i napisze swoje wrażenia
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Normalnie obciach, że żadna z osób która była w Bułgarii nie napisała patrolu piwnego z tego kraju.
    Trochę na ten temat jest napisane w tym wątku.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Lokal odwiedzony w pierwszej połowie września.

      Ale House w stolicy Bułgarii otworzył się w 2008 roku.
      Leży co prawda w centrum miasta niedaleko głównego deptaka, jednak schowany jest w boczną ulicę, przez co mało kto tu trafia, nie licząc osób zorientowanych i nastawionych na dobre piwo.
      Lokal mieści się w kamienicy na rogu ulic. Gości wita kaseton w kształcie szklanki z piwem z logo Ale House, a zza okna spoglądają kotły warzelne. Śladu użytkowania nie stwierdziłem, więc nie jestem pewien czy jest to faktycznie browar restauracyjny, czy może piwo dowożą z Ale House z Plovdiv.
      Po wejściu kolejne powitanie przez portiera, który siedzi tam chyba tylko po to, żeby wskazać dalszą drogę głęboko w dół do piwnicy, gdzie jest dość spora restauracja rozstrzelona między sklepieniami.
      Podobnie jak w Plovdiv, atrakcją są samoobsługowe nalewaki, zainstalowane przy stolikach.
      Opłata za litr wynosi 6,59 lewa (około 14,50 zł).
      Jest jeden rodzaj piwa (jasne).
      Nie ma firmowych podstawek, jest za to szkło z napisem "żywe piwo" i wbrew pozorom nie jest to szkło firmowe Ale House.


      Czynne codziennie od 11.00 do 24.00


      Zdjęcia w galerii:



      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎