Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Rynek 17, Sielsko Anielsko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawelord2
    Senior
    • 05-2007
    • 133

    Lublin, Rynek 17, Sielsko Anielsko

    Miły lokal z sycącym jedzeniem i sprawną obsługą i zdecydowanie nie piwny, z jednym małym ale - w karcie pojawiła się wielce tajemnicza pozycja - piwo Sielsko-Anielsko (czy jakoś tak, nie zapamiętałem) z opisem że jest to swojskie piwo. Więc chciałem zamówić ale obsługująca mnie pani wiedziała tylko że "aktualnie warzy się" i że pewnie za tydzień już będzie można zamawiać. Także nie wiem co to, ani kto to robi ani gdzie i jak. Byłem tam we wtorek i tego samego dnia opuściłem Lublin. Jak ktoś ma czas mógłby zerknąć ;]
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pawelord2 Wyświetlenie odpowiedzi
    Więc chciałem zamówić ale obsługująca mnie pani wiedziała tylko że "aktualnie warzy się" i że pewnie za tydzień już będzie można zamawiać.
    Skoro od warzenia do zaserwowania na stół piwa upływa tydzień to ja już wiem z jakich browarów będzie to piwo
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Stołowaliśmy się z ray w zeszłym roku (był już uruchomiony browarek na Grodzkiej) i nic takiego nie odnotowaliśmy. Jedzenie pyszne, piwnie rzeczywiście 'bryndza', a sytuacja o której piszesz może dotyczyć kegowania piwa z Grodzkiej i serwowania go w innych lokalach. pomysł jak najbardziej słuszny. Inna opcja to browar "Trzy Korony" z Puław, ale optuję za pierwszym skojarzeniem.

      Comment

      • Pawelord2
        Senior
        • 05-2007
        • 133

        #4
        no i jestem znowu, piwo dostepne jest napojem jasnym, 14,2% extraktu, 7%, pasteryzowane, alkoholum robi to browar "spod Chelma".
        kolor zloty, klarowne
        piany niewiele, ale podane zimne bardzo
        zapach chmielowo slodowy, ale za zimne bt byc pewnym.
        smak to powalajacy alkohol i jakies nutki nizej, plaskie i bez goryczki.
        butelka 0.3 ladna, z etykietka knajpki, kufel od lebelskiego

        ponoc ma byc tez ciemne, nie wiem czy czekac

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          czyli tzw. Nałęczowskie Jasne Mocne vel Jagiełło Mocne. też dobra wiadomość.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Są w ofercie dwa piwa Sielsko Anielsko, jasne i ciemne. Wersje butelkowe w cenie 5 zł za flaszkę. Jako kierowca mogłem wziąć jedynie na wynos z czego musiałem zapłacić po 1 zł kaucji za butelkę 0.33 (typową dla Jagiełły bezwzrotną butelkę)

            Samo jedzenie na miejscu bardzo smaczne i sycące, pod względem kulinarnym polecam. Pieróg to pieróg a nie kawałek ciasta z miernym farszem
            Last edited by becik; 03-05-2011, 11:48.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎