Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Dirty Dick's Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Young's, Dirty Dick's Ale

    Piwo angielskie firmowane przez kompanię Young and Co.'s Brewery. Zawartość alkoholu 4,1 % objętości, zawartość ekstraktu nieznana. Opakowanie - butelka 0,5 l.

    Barwa - miedziano-złota.
    Piana - jasnobeżowa, początkowo bardzo intensywna (chociaż z dosyć dużymi bańkami), później dużo dziur i szybki zanik.
    Zapach - owocowo-winny, typowy dla piw typu ale.
    Smak - łagodny, nie narzucający się (niektórym może wydawać się mało zdecydowany), ale zarazem bardzo przyjemny dla podniebienia.

    Nazwa piwa pochodzi od londyńskiego pubu, opisanego zresztą na tych łamach przez Grzecha. Dirty Dick, czyli Brudny Rysiek (można to zresztą przetłumaczyć jako "brudny ch..."), to podobno postać autentyczna, osiemnastowieczny londyński menel o nazwisku Nathaniel Bentley, który w tej knajpie non-stop przesiadywał.

    Mimo, że piwo brzydko się nazywa, jest wspaniałe. Lepszego ale do tej pory nie piłem. Szczerze wszystkim polecam! Moja ocena - 6!

    A Brudny Rysiek mniej więcej wyglądał tak :
    Attached Files
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Pycha na 6.
    W ogóle Young's jest ok pod warunkiem, że nie robi smakowych.
    (miodowe i czekoladowe)

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Jak dla mnie na 5.
      Tylko ta cena... 12,50zł/0,5l. (MarcPol, Pl. Defilad, Warszawa)
      Według mnie lesze jest Bishop's Finger, ale to juz odrębny temat...
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        slavoy napisał
        ... Według mnie lesze jest Bishop's Finger, ale to już odrębny temat ...
        Możesz o tym poczytać tutaj oraz tutaj.
        Last edited by Cezar; 24-10-2001, 08:54.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Piana w moim egzemplarzu była duża i ... głośna, i trzymała do samego końca. Sporo bąbelków. Co ja się tu będę rozpisywał - po prostu wyśmienite piwo. Zakupione w Katowicach w NON-STOPie, cena 11zł (szkoda, że drogie ale warto wydać te parę złociszy)
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • wfh85
            Junior
            • 09-2003
            • 11

            #6
            No to na razie ja kupiłem najkorzystniej bo za 10.60 w MiniEuropie na Pl. Wilsona . Jeszcze nie wypiłem wiec nt. samego piwa się nie wypowiem , zrobię to później.
            You can crush us
            You can bruise us
            But you'll have to answer to
            Oh, the guns of Brixton

            Comment

            • wfh85
              Junior
              • 09-2003
              • 11

              #7
              Wypiłem i jestem bardzo zadowolny. Piana faktycznie mogłaby postać dłużej. Kolor wydaje mi się ciemno karmelowy . Zapachu niestety nie opiszę z powodu kataru Smak wyśmienity , w 100% zgadzam się z tym co napisał Cezar . Stawiam 5+
              You can crush us
              You can bruise us
              But you'll have to answer to
              Oh, the guns of Brixton

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                smaczne piwko choć wolę z tego browaru ACCLAIM BEER. W trójmieście jest do zakupienia w sieci BOMI za 9,90 zł.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #9
                  Butelka 0.5l $2.99

                  Bardzo podoba mi sie zapach tego piwa - owocowo-chmielowo-karmelowo-slodowy. Jesli chodzi o smak, to niestety dla mnie jest nieco zbyt wodniste zebym mogl je naprawde lubic (moze zreszta pilem je zbyt zimne, czulem glownie dosc intensywna goryczke).
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Piotras
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 307

                    #10
                    wie ktos czy we wroclawiu mozna brudnego ryska kupic?z youngs pilem BITTer`a przekozackie,czemu w Polsce nie robia takich piw tylko ciagle pilner i pilner, chce tez miodowe i czekoladowa DUZO PIW, roznych-skad ta irytacja ? obejzyjcie portfolio Youngs`a na www.youngs.co.uk- zalamka. Na szczeście dostalem w prezencie z londka cztery pyszne browce (w tym ten bitter)ale tu chyba tylko o dirtym jest gadka?

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Piotras napisał(a)
                      wie ktos czy we wroclawiu mozna brudnego ryska kupic?z youngs pilem BITTer`a przekozackie,czemu w Polsce nie robia takich piw tylko ciagle pilner i pilner, chce tez miodowe i czekoladowa DUZO PIW, roznych-skad ta irytacja ? obejzyjcie portfolio Youngs`a na www.youngs.co.uk- zalamka. Na szczeście dostalem w prezencie z londka cztery pyszne browce (w tym ten bitter)ale tu chyba tylko o dirtym jest gadka?
                      O Jezu, jakbyś napisał po polsku, to pewnie ktoś mógłby napisać Ci coś więcej... Bo na razie to nie wiadomo o co chodzi.
                      A jeśli chodzi o Dicka, to widziałem go w sklepie Berti przy ul. Legnickiej.

                      Comment

                      • Viktor
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 617

                        #12
                        Young's, Dirty Dick Ale

                        Zakupione w Lublinie w pabie na Starym Mieście. Trochę przepłaciłem ( 14 zł ) , ale to ALE warto było kupić. Piękny owocowy zapach z nutami palonego słodu, smak wytrawny - znaczka goryczka chociaż podchodząca pod whisky. Piwo ma barwę brązowo -rubinową. Dobrze gazuje drobnymi bąbekami - daje to ofekt orzeźwienia. Do kolekcji zestaw etykiet i kapsel.

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #13
                          Zakupione w Auchan za 8,99.
                          Piana szybko opadła, choć początkowo troszkę się trzymała.
                          Kolor ładny, nie brąz, nie złoto, coś pomiędzy! Zapach delikatny, chmielowy. Smak nieco wodnisty, może to niski ekstrakt? Wyczuwalne dzięki górnym drożdżom smaki starego drewna i jakby owoców dzikiej róży, czy też skórki z jabłka! Ciekawe, delikatne, bo tylko
                          4,2 % alk. ale po posiłku świetne.
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎