Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Del Ducato, Chimera

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Del Ducato, Chimera

    Zakupione na zachodnim wybrzeżu Danii. Mój pierwszy włoski mikrobrowar.
    8,0%, 18 P, ale w ogólnie belgijskim stylu
    Piana: b. obfita, b. trwała, piana oblepia szkło jakby była z białek
    Gaz:
    Kolor: mętnobrązowy, nieprzejrzysty
    Zapach: rodzynki, winny, cytrusy
    Smak: treściwe, mocno owocowe, lekko winno-alkoholowe, dość gorzkie w posmaku
    Bardzo dobry belg, choć rzeczywiście trochę nietypowy i trudny do uchwycenia.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Całkiem zacne piwo w belgijskim stylu. Żałuję, że nie wziąłem sobie na wynos. Ustrzelone we Florencji w wersji butelkowej.

    Oprócz Chimery próbowałem też New Morning - jasne, mocno chmielone, bardzo wyraziste w smaku.

    Last edited by sibarh; 13-06-2014, 20:17.
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      #3
      Bardzo dobry belg, choć rzeczywiście trochę nietypowy i trudny do uchwycenia.
      Witam w swiecie Wloskich piw , przewaznie one sa takie wlasnie w swoistym stylu , ciekawym wedlug mnie choc nie wszystkim przypada do gustu.
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Piwo ze srebrem European Beer Star 2010 w kat. Belgian Style Strong Ale

        Aromat - winne owoce, potem przeważa wyraźna słodowość z tonami karmelu i suszonej śliwki
        Piana - wysoka, kremowa, dość gęsta, trwałość średnia, obwódka do końca
        Barwa - ciemny brąz, rubinowe refleksy, mętne
        Wysycenie - mocno musujące, przyjemne
        Smak - owoce winno - likierowe dojrzałe wiśnie, karmel, ale z całkiem wyraźną goryczką, potem znowu bardzo wyraźna dojrzała czarna wiśnie, ciut suszonej śliwki.
        Treściwość - zdecydowanie wysoka

        Deserowe, krągłe, bardzo pełne, dobrze rozgrzewające, lekko pikantne, ciekawe. IMO mniej owocowej cierpkości jak w niektórych Belgach. Smaczne, nietuzinkowe.

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Zapach. Na początku słodkie owoce, nieco słodu, po chwili pikantne cytrusowe drożdże, ciut anyżu.
          Piana co najwyżej średnia. Biała z brązowawym odcieniem. Dość wysoka, średnio gęsta, ale szybko opada chrzęszcząc i strzelając. Pozostaje cieniutka warstewka na powierzchni i symboliczne mazy na szkle. Gaz ujawnia się w drugiej połowie łyka i całkiem ostro atakuje.
          Kolor bardzo ciemno brązowy, prawie czarny, pod światło różanoczerwone prześwity.
          Smak. Pierwsze wrażenie: ostry. I jest ostry. Trochę winny, ale bez słodyczy, a z kolei zamiast wytrawności ostra, mocna goryczka (zwłaszcza ostatniej fazie i w posmaku). Jak najbardziej chmielowa, ale z akcentem na nuty piołunowo-anyżywe. Na koniec momencik stęchło-piwniczny. Ten ostatni akurat nie podoba mi się, ale jest na tyle efemeryczny, że szybko się o nim zapomina. Przez cały czas delikatnie rozgrzewający i podkreślający alkohol.
          Intrygujące, dobre.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎