PDA

Wersja pełna: : św. Tomasza 35 / Św. Krzyża, House of Beer

saladdin
12-07-2010, 17:28
Widziałem to cudo - w sobotę mieli otwarcie, dziś się tam wybieram. W dawnym lokalu Polskiego Jadła. Na otwarciu była promocja na Perłę, slogany reklamowe głoszą - "Najlepsze piwa z całego świata". Wnętrze wygląda ładnie - w ciemnym drzewie. Reszta informacji wkrótce :)

Pendragon
12-07-2010, 17:41
Adres tego lokalu to św. Krzyża 13. Lokal otwierany od 14 (lub 15-tej?) do ostatniego klienta.
Z nalewaków Zawiercie - Ciemne i Bursztynowe, Černa Hora Kvasar oraz Perła Chmielowa.
Zawiercie i Perła po 6 zł, Kvasar 7,-

Miałem założyć temat o tym miejscu, ale zapomniałem. Lokal zwizytowany wczoraj przez forumowicza tomek35.

saladdin
12-07-2010, 20:35
Adres tego lokalu to św. Krzyża 13. Lokal otwierany od 14 (lub 15-tej?) do ostatniego klienta.
Z nalewaków Zawiercie - Ciemne i Bursztynowe, Černa Hora Kvasar oraz Perła Chmielowa.
Zawiercie i Perła po 6 zł, Kvasar 7,-

I dużo piw z Niemiec, piłem wyśmienitego Kapuzinera, 10 zł - wydaje mi się, że to niezła cena. Poza tym Obołonie, Lvivskie, Kozely, kilka czeskich, ale nie pamiętam, jeszcze kilka niemieckich (klasyczne Franciszkanery, Erdingey, Kapucynery itp). Więcej grzechów nie pamiętam.

PS. "Oficjalny" adres to Św. Tomasza 35 ;) wejście faktycznie od Św. Krzyża. Duuuuużo miejsca, kilka stołów z kanapami, można iść z dużą ekipą.
Za barem Panie, które kojarzę z innych "piwnych" miejsc Krakowa.

piotry
12-07-2010, 22:13
I dużo piw z Niemiec, piłem wyśmienitego Kapuzinera, 10 zł - wydaje mi się, że to niezła cena. Poza tym Obołonie, Lvivskie, Kozely, kilka czeskich, ale nie pamiętam, jeszcze kilka niemieckich (klasyczne Franciszkanery, Erdingey, Kapucynery itp). Więcej grzechów nie pamiętam.

PS. "Oficjalny" adres to Św. Tomasza 35 ;) wejście faktycznie od Św. Krzyża. Duuuuużo miejsca, kilka stołów z kanapami, można iść z dużą ekipą.
Za barem Panie, które kojarzę z innych "piwnych" miejsc Krakowa.
ale rozumiem, że wszystko z butelki a lane tylko 4 piwa ?

saladdin
13-07-2010, 08:27
Tak, lane tylko 3-4 piwka...

dontedra
15-07-2010, 14:54
Potwierdzam że na razie tylko 4 piwka lane ale w przyszłym tygodniu powinien pojawić sie Guinness.

Dzisiaj zapraszam na Kamelot z Cernej Hory i Svyturysa Baltasa, w pozostałych dwóch kranach niezmiennie Perła i Amber z Zawiercia.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz dotychczasowych i przyszłych gości HoB :stout:

Pendragon
15-07-2010, 16:02
Czy to oznacza, że House of Beer jest jakoś powiązane z Katedrą?

pizmak666
15-07-2010, 16:04
Raczej z Dontedrą ;)

Pendragon
15-07-2010, 16:50
Nastąpił rozłam?

delvish
15-07-2010, 17:11
Wielka Schizma :D

leona
15-07-2010, 17:19
Wielka Schizma :D
Jaka Wielka? Jak Perła i Amber też są;)

dontedra
15-07-2010, 18:19
Nie rozłam, raczej odłączenie :-) HoB jedyne co ma wspólne z Katedra to barmanki. Zawiercie i Perła zapewne nie będą u nas wiecznie, ale pozostaną na jakiś czas.

rtoip
10-08-2010, 22:49
Lokal przyjemny.
Leją :
Černá Hora, Pater 11° w cenie 8 zł za kufel 0.5 l.
Černá Hora, Kvasar, 8 złotych za 0.5 litra,
Urpiner 7 złotych za 0.5 litra,
Perła.
Duży wybór piw butelkowych.
Jest sala dla niepalących, polecam.

ucho
11-08-2010, 00:12
Gdyby ktoś nie wiedział, to na koncie facebookowym - http://www.facebook.com/HouseOfBeerKrakow - informują co aktualnie w promocji.

e-prezes
11-08-2010, 20:36
(...) W dawnym lokalu Polskiego Jadła. (...)

No to już chyba trzeci lokal jaki znam w tym miejscu. Przed "jadłem" było jeszcze jakieś restauracyjśsko z zadęciem latino. Byłem tam na swoim pierwszym chilli con carne. Oby pozostał na dłużej. Vis-a-vis mają chyba Guinnessa i Strongbow, a opodal hotel i ambasada więc okolica jak trzeba.

MarcinKa
27-08-2010, 15:58
No to już chyba trzeci lokal jaki znam w tym miejscu. Przed "jadłem" było jeszcze jakieś restauracyjśsko z zadęciem latino....

El Paso (restauracja w sieci Taco Mexicano).

Byłem wczoraj. Lali: Zawiercie Amber i Miodowe, Fortuna Srebrny Smok, Perła, Černá Hora Kamelot i Svyturys Baltas Alus. Do tego cała masa butelek.
Miły lokal, dobry do pogadania, uprzejma obsługa. Fajnie, że pojawił się następny lokal, gdzie serwują kilka ciekawych piw. Warto tam zaglądnąć.

skitof
29-08-2010, 21:31
Byłem wczoraj i trzeba przyznać, że wybór piw świetny. Butelkowych jest ok. 100 wystawionych w regale za barem. W nalewakach 6. Z polskich Perła Chmielowa i Srebrny Smok. Oficjalnie sklep figuruje pod adresem Św. Tomasza 35, ale wejście jest od Św. Krzyża. Mimo że piwa tu królują to w karcie o piwach jednak ani słowa. Są kawy, herbaty, drinki i in, ale zestawu piw brak. Pod tym względem warto wzorować się na Omercie - ich karty chyba nic nie przebije.

lopeq
11-09-2010, 15:17
Wczoraj miałem tam przyjemność z lanymi smoczymi głowami - ciemną i miodową, a z butelek z pilsweserem i miodowym kiperem, wszystkie po 7 zł. Jest jeszcze motyw - piwo dnia za 5 zł, codziennie inne, wczoraj np. trafiłem na perłę. Za piwo dla tej knajpki 10/10

e-prezes
11-09-2010, 15:37
Smoczej Głowy już nie warzą od dawna.:cool:

pizmak666
11-09-2010, 15:42
W głowach większości konsumentów i właścicieli niektórych lokali Smocza Głowa istnieje i ma się bardzo dobrze.:p

lopeq
11-09-2010, 16:00

Hmm, faktycznie. Jednakże nawet na paragonie, który wyrzuciłem dzisiaj rano, widniało dumne SMOCZA GŁOWA MIO 7.00, co więcej ciemną SG leją stale na ul. Stolarskiej w takiej kawiarni o pokręconej nazwie (pierwszy lokal na stolarskiej idąc od małego rynku cośtam cośtam..) Ale kto to warzy, nie mam pojęcia..

e-prezes
11-09-2010, 20:52
Wszystkie Browar na Jurze, już tak chyba od roku.

Cez
12-09-2010, 21:22
Wczoraj miałem tam przyjemność z lanymi smoczymi głowami - ciemną i miodową, a z butelek z pilsweserem i miodowym kiperem, wszystkie po 7 zł. Jest jeszcze motyw - piwo dnia za 5 zł, codziennie inne, wczoraj np. trafiłem na perłę. Za piwo dla tej knajpki 10/10
Perła za 5? To nie "perła" ;)

leona
23-09-2010, 20:59
Piwo dnia (dzisiaj Góralskie z Grybowa) 5 zł, reszta (poza "angolami) 8 zł.
Lane dzisiaj Urpiner 10tka, Svituris Baltas, Miodowe z Zawiercia.

leona
20-10-2010, 14:23
Piwo dnia (dzisiaj Góralskie z Grybowa) 5 zł, reszta (poza "angolami) 8 zł.
Lane dzisiaj Urpiner 10tka, Svituris Baltas, Miodowe z Zawiercia.

Leona jak będziesz dzisiaj to sprawdź co tam leją bo chyba przez miesiąc coś się zmieniło?

leona
20-10-2010, 14:24
Leona jak będziesz dzisiaj to sprawdź co tam leją bo chyba przez miesiąc coś się zmieniło?

Pewnie tak ale załoga albo zarobiona i wszystko im miga albo na fejsbuku siedzi ;)

e-prezes
20-10-2010, 14:42
A dlaczego ty gadasz sam z sobą? ;)

leona
21-10-2010, 10:30
Monologu ciąg dalszy:)
Lane jest Lubuskie, Bursztynowe z Zawiercia, pszenica Svituris, 14tka Cerna Hora i najciekawszy chyba, witnicki Black Boss.

rohozecky
21-10-2010, 10:58
No dobrze , żeby nie było tylko monologu: nazwa fatalna, mnie zniechęca już na wejściu.:ice:

e-prezes
21-10-2010, 12:06
A mnie się kojarzy z house of pleasure ;) czyli dobrze.

rincewind
16-12-2010, 21:26
Dzisiaj w nalewaku:
Lubuskie
Black Boss Porter
Perła
Lubuskie z miodem
Truskawkowe (chyba Krajan)
Abbot Ale
Kamelot z Cernej Hory
Svyturys extra

Od wczoraj pełna gama Ciechanów (oprócz pszenicy), od tygodnia nastrój świąteczny.

leona
16-12-2010, 21:33
Abbot po wiela?

rincewind
16-12-2010, 21:37
12zł/0,5l
Dodam że Svyturys po 9 zł, a reszta lanych po 8 (tylko Perła za 7)

ucho
04-07-2011, 16:31
8-9 VII na urodziny pubu, ma być lane coś z Belgii. (info z fbuka)

maaniek
08-07-2011, 19:22
Dzsiaj Delirium Tremens - pycha!!! :stout:

ucho
17-08-2011, 15:38
Ruszyła strona internetowa lokalu - http://www.houseofbeerkrakow.com

MarcinKa
23-07-2012, 15:48
Do nalewaków dodano pompę, do której wczoraj podpięty był AleBrowar Rowing Jack (10 PLN).
Obsługa musi się tylko poduczyć (albo podpatrzeć w Omercie) obsługiwać tę pompę. Wczoraj nalanie piwa trwało 20 - 30 minut.

e-prezes
23-07-2012, 16:05
Do nalewaków dodano pompę, do której wczoraj podpięty był AleBrowar Rowing Jack (10 PLN).
Obsługa musi się tylko poduczyć (albo podpatrzeć w Omercie) obsługiwać tę pompę. Wczoraj nalanie piwa trwało 20 - 30 minut.

Zaczynam tęsknić za Relakspolem za 3,5 PLN z ejlowym bukietem dostępnym od ręki ;)

leona
24-07-2012, 10:08
Przechodziłem w niedzielę wieczorem, wstąpiłem i się pozytywnie zaskoczyłem. AleBrowar, Ćerna Hora, Zawiercie.... i jeśli to prawda z zapowiadanym Kocourem to mamy kolejny dowód na to, że konkurencja to jednak zbawienna rzecz :)

MarcinKa
24-07-2012, 11:46
Zaczynam tęsknić za Relakspolem za 3,5 PLN z ejlowym bukietem dostępnym od ręki ;)
To było w mordowni na Kleparzu. Mimo, że w Krakowie teraz nie trudno o te światowe cudeńka, to za tym Relakspolem tęsknię szczerze. Brak jakiegoś zwykłego dobrego taniego piwa.

Przechodziłem w niedzielę wieczorem, wstąpiłem i się pozytywnie zaskoczyłem. AleBrowar, Ćerna Hora, Zawiercie.... i jeśli to prawda z zapowiadanym Kocourem to mamy kolejny dowód na to, że konkurencja to jednak zbawienna rzecz :)
Na pewno prawda. Jakiś miesiąc temu mieli już go na nalewakach.

toto
14-09-2012, 11:21
Wczoraj na nalewakach:
- Spitfire Kentish Ale (Sheperd Neame) po 12 zł/0,5 l
- Bernard Cerny Lezak (9 zł)
- Kvasar (Cerna Hora)
- Kozel Cerny
- Piwo na miodzie gryczanym (Jabłonowo) (8 zł)
- Pils (Jabłonowo)
- Fortuna Wiśniowa
- Zawiercie Czekoladowe, potem zastąpione przez Ciechana Lagerowego (8 zł)
- Artezan Dubbel
House of Beer planuje w tym roku powiększenie lokalu o pomieszczenia w piwnicy po zamkniętym Imbirze. Stałby się wówczas lokalem dwupoziomowym (z wejściem do piwnicy z zielonego pomieszczenia na lewo od baru). W piwnicy miałby być kolejny bar z wieloma nalewakami (z innymi piwami niż na parterze).

relaksio
17-09-2012, 10:53
To byłby chyba największy pub w Krk i dobry wabik na klienta.

maciekgalicja
02-11-2012, 00:08
Bardzo przyjemne miejsce na spotkanie w większej grupie. Pochwalam również to, iż codziennie jest inne piwo dnia, w cenie przystępnej dla piwosza.

leona
22-01-2013, 09:49
Lany Smok Dark to zagadka dla detektywa. Jakoby jest to Zawiercie, jeśli Zawiercie to Czekoladowe ale dlaczego smakuje jak Cerny Kozel? Jaja sobie robią.

kazimierak
23-01-2013, 19:32
Ładny lokal...ale zimno straszliwie...obsługa kiepska, brak cen piw, wystawione butelki i tyle...klientów sporo...ewidentnie z powodu położenia lokalu, piwnica czynna od 19. (nie wiem dlaczego), niby dwa bary..ale pani barmanka nie wiedziała co jest na dole...

rivendel
23-01-2013, 19:38
Lany Smok Dark to zagadka dla detektywa. Jakoby jest to Zawiercie, jeśli Zawiercie to Czekoladowe ale dlaczego smakuje jak Cerny Kozel? Jaja sobie robią.

Ja kiedyś dostałem z kolegami Amber Boy zamiast Artezan IPA.

relaksio
25-01-2013, 10:27
Ja kiedyś dostałem z kolegami Amber Boy zamiast Artezan IPA.

To i tak lepiej niż dostać podkisłego Smoka. Ponoć codziennie mają jakieś lane piwo dnia.
Info na facebooku chyba dają.

Rzeszowiak
07-02-2013, 07:30
Obsługę faktycznie można by doszkolić. Aktualnie w nalewaku m.in. Flying Dog K9 za którego liczą sobie 16 PLN. Mimo wszystko warto spróbować.

e-prezes
21-05-2013, 23:16
Nie wiem jak było wcześniej, ale krótkie spojrzenie na to co widziałem i deja vu jakby Omerta sprzed 2 lat. Obsługa sprawna, z grubsza znająca się na stylach i sprzedawanych piwach (tu bardziej). Przy tym "przerobie" jaki dziś widziałem (dużo zagranicznych gości) ciężko się przyczepić do jakości obsługi. Co do piw... trafiłem na końcówkę IIPA Flaying Doga (smaczny, choć ciężki, ale było sporo chętnych po 16 zł za duże) i początek Sumeczka Kocoura (też dobry) po 8 zł za małe. Duvel z butelki za 15 zł to była jednak porażka. W zapachu rozpuszczalnik, a w smaku kwasowość. Nic przyjemnego.
Lokal mimo wszystko godny polecenia, jak ktoś nie ma czasu na wypad na Kazimierz. 9 nalewaków, 6-7 czynnych oraz bardzo duży wybór piw butelkowych. Ceny wyższe niż u konkurencji, ale niewiele i do akceptacji.

pizmak666
22-05-2013, 05:30
To chyba prezes pominął piwnice :)

e-prezes
22-05-2013, 11:49
Zaiste, nie schodziłem wnioskując, że będzie tam zaduch.

Pendragon
22-05-2013, 12:23
A może była zamknięta tak jak podczas mojej ostatniej wizyty? A był to weekendowy wieczór.

toto
22-05-2013, 12:33
A może była zamknięta tak jak podczas mojej ostatniej wizyty? A był to weekendowy wieczór.

Czasami dół bywa zamknięty, ale akurat wczoraj był otwarty (piłem tam Ox Bile z Hausta).

e-prezes
22-05-2013, 18:56
Czasami dół bywa zamknięty, ale akurat wczoraj był otwarty (piłem tam Ox Bile z Hausta).

O w mordę! To przegapiłem taką nowość...

ART
24-07-2013, 10:19
Klimatyczna knajpka (piwnica czynna od 18:00) z dobrym wyborem piw na nalewakach. Zajrzeliśmy w zeszłą sobotę, na jednym z kranów Sierra Nevada black ipa (12zł/15zł) - bardo dobra, z racji gorąca wskazane 0,3l. Pracownia Piwa bodaj Like on Neck za 10zł za pół litra. Było jeszcze kilka innych piw na kranie. Wysokie sklepienia sprawiają że dość hałaśliwie jest. Ale piwo, wystrój i obsługa bardzo dobra. No może te kufle odpustowe w gablocie z czasem można by powymieniać na zacniejsze sztuki:D

Antylop
21-01-2014, 12:14
Czy ktoś wie co jest obecnie na nalewakach ?
Bardzo proszę o jakieś info.

pizmak666
31-01-2014, 07:52
Pojawiła się naprawdę świetna warka AIPy z Kormorana i porter z Ciechanowa.

e-prezes
22-02-2015, 22:10
Czasami dół bywa zamknięty, ale akurat wczoraj był otwarty.

Dół po Imbeerze przerobiony, ale da się poznać miejsce. Szkoda, że nie dało się znaleźć miejsca. Tłumy ludzi.

VanPurRz
12-11-2015, 23:04
Dół od 18.00. Od tej godziny full ludzi, wcześniej pustawo. Całkiem niezły klimacik, nawet jezeli do siedzenia są kanapy (na których bardziej chce mi się spać niż piwo pić), na szczęście kanapy są już rozprute i stare :kwiatek: Wybór mnie nie powalał, nie był może tragiczny ale miałem jedno/dwa piwka które naprawdę warto było wypić. Oferta dnia to piwo za 5, były Krusovice. Mają własne podstawki.
Ogólnie warto raz wpaść, ale nie jest to miejsce do którego chciałbym często wpadać. Takie raczej bezpłciowe czyli pasujące dzisiejszym młodym i wykształconym:p:rolleyes:

e-prezes
24-08-2016, 14:55
Dziś za 5 miloslawski pilzner. Poza tym dwa ciemne piwa (porter i stout) Wow! Gdzieś na mieście słyszałem że stouty to nie są piwa na lato. Cieszę się tutaj nie wierzą w takie bzdury.

Antylop
24-08-2016, 15:22
Dziś za 5 miloslawski pilzner. Poza tym dwa ciemne piwa (porter i stout) Wow! Gdzieś na mieście słyszałem że stouty to nie są piwa na lato. Cieszę się tutaj nie wierzą w takie bzdury.

Ja też nie wierzę.
W "Czterdziestolatku" (odcinek 10) młody Jan Nowicki miał teorię że podczas upałów należy pić napoje wysokoprocentowe dla wyrównania różnicy temperatur :)

e-prezes
17-02-2019, 10:01
Dół od 18.00. Od tej godziny full ludzi, wcześniej pustawo. Całkiem niezły klimacik, nawet jezeli do siedzenia są kanapy (na których bardziej chce mi się spać niż piwo pić), na szczęście kanapy są już rozprute i stare :kwiatek: Wybór mnie nie powalał, nie był może tragiczny ale miałem jedno/dwa piwka które naprawdę warto było wypić. Oferta dnia to piwo za 5, były Krusovice. Mają własne podstawki.
Ogólnie warto raz wpaść, ale nie jest to miejsce do którego chciałbym często wpadać. Takie raczej bezpłciowe czyli pasujące dzisiejszym młodym i wykształconym:p:rolleyes:

Miejsce mocno zapełnione turystami gadającymi różnymi językami. Istna wieża Babel :-) mimo wielu zakamarków ciężko o miejsce wieczorem. Wybór jak wszędzie.