Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ragutis, 1410

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Ragutis, 1410

    Browar Ragutis z Kowna uczcił 600-lecie bitwy grunwaldzkiej piwem "1410":

    Złota puszka, pojemności pinty (568 ml) - a więc większa (wyższa od typowej). Górne denko, to z wylewem, przykryte dodatkowo złotą folią (!).
    Na powierzchni puszki b. delikatnie naniesiona reprodukcja znanego obrazu J. Mateikosa
    Tak delikatnie, że w pierwszej chwili jej nie dostrzegłem (ale otwierana podczas śledzenia meczu finałowego w kopaną). Myślę, że puszka to rarytas dla birofilów- puszkarzy.

    A w środku? Bardzo przyzwoity Pils o zawartości alkoholu 5,3 % obj. Skojarzył mi się z jakością duńskiego Tuborga z lat 1970-tych.

    Tak więc piwowarstwo litewskie chyba górą, bo nic mi nie wiadomo o staranich naszych browarów w tym względzie.
    Wyłączność na pojenie tłumów i rycerstwa pod Grunwaldem w tym roku zdobyła Kompania Piwowarska.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • aseco
    Member
    • 07-2009
    • 48

    #2
    Piwo dobre, lekkie, dosc smaczne, choc na poziomie naszych lepszych koncernowek. Rzeczywiscie, sprzedawane w pintowej puszeczce z zlotkiem u gory. Nie jest drogie, w porownaniu do innych litewskich piw. Mnie kosztowalo - w przeliczeniu - 2,5 zl.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
      Na powierzchni puszki b. delikatnie naniesiona reprodukcja znanego obrazu J. Mateikosa
      Którego czeski ojciec miał na nazwisko Matějka.

      Piwo nadal w produkcji. Bardzo podobne do tego produktu z tego samego browaru:


      Woltaż minimalnie wyższy

      Jednak nie jest to to samo piwo. W aromacie zamigotał chmiel, a goryczka jest nieco wyższa. Bez kwasku jak u piwa Volfas Engelman Rinktinis. Treściwość niewysoka, ale tu przy większej nieco goryczce jest ok. Na puszce informacja również po polsku.
      Podano zawartość ekstraktu - 11,6%
      W gorące dni pije się ok, jednak nie jest to oryginalny smakowo produkt. Natomiast opakowania tego browaru są naprawdę eleganckie.

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #4
        W Auchan Bielany Wr. pojawiła się butelka, 4,49zł. Przy degustacji postaram się pstryknąć zdjęcie.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          #5
          A w Auchan Wola Park w Wawie jest po 3,99

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Bliżej na Litwę
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                widzę, że puszka od 6 lat się nie zmienia. w warce 18.03.17 zmniejszyli ekstrakt do 11,0%. skład zawiera słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i goryczkowy - tego ostatniego sypnęli może szczyptę. "piwo ważone tradycyjnym sposobem", czyli zapewne na wadze szalkowej z odważnikami ogółem taki sobie sikacz: kwaskowaty, słodowo-syropowy

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  wypite 15 lipca załączam fotki
                  Attached Files
                  Last edited by GSE; 17-07-2016, 18:23.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎