Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dark Horse, Crooked Tree I.P.A.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Dark Horse, Crooked Tree I.P.A.

    Kolejne piwo z browaru Dark Horse, browaru z najbardziej nieinformacyjnymi etykietami na świecie (bardziej już nie można). Piwo ma 6% alkoholu.
    Od razu przy otwieraniu piwo strzeliło małą fontanną - lekko przegazowane.
    Piana przez to była nietrwała.
    Mętnojasnobrązowa barwa.
    Czysty, chmielowo cystrusowo-żywiczny zapach, bardzo mocny.
    Intensywność goryczki smaku wykręca gębę, ale bardzo soczysta i aromatyczna ta goryczka, z nutami b. żywicznymi.
    Bardzo dobre, ogromne IPA. Polecam!
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    W kraju zwanym po arabsku Bulanda są ety gdzie nie podają nawet nazwy browaru więc się ciesz że wiedziałeś do jakiego browaru zaliczyć opisywane piwo
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Dokładniej Crooked Tree I.P.A.
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #4
        Dark Horse, Crooked Tree IPA [a.6%]

        Kolor: jasny bursztyn, bardzo mętny, praktycznie nie przepuszcza światła [5]

        Piana: średnioziarnista, zwarta, wysoka, opada powoli i równomiernie, do końca degustacji zostaje kożuch i ubrudzone szkło [4]

        Zapach: już przy otwarciu nasze nozdrza są atakowane przez mandarynkowo-grejpfrutowo-żywiczny aromat chmielu, po przelaniu do szklanki możemy wyczuć poza tym aromaty trawiaste i coś na kształt dyni i moreli, pod chmielem delikatnie wyczuwalne słodowo-chlebowe nutki, w tle sporo różnych owoców, najwyraźniejsza jest nuta, która kojarzy mi się z kompotem z rabarbaru i mirabelek [5]

        Smak: goryczka uderza od razu, jest intensywna, ostra, ziołowo-żywiczna i zostaje na długo w posmaku, co ciekawe ziołowo-żywiczno-cytrusowy aromat chmielu jest wyraźny jednak po chwili ustępuje miejsca palonemu i prażonemu ziarnu i przypieczonej skórce chleba, po paru łykach jednak smaczki te giną pod masywną goryczką, gdzieś w tle pobrzmiewają nuty moreli i dyni, a po ogrzaniu coś co przypomina syrop na kaszel, mi to nie przeszkadza, w posmaku poza goryczką ziarno i chleb; pyszne piwko, goryczka chyba najbardziej zjadliwa z dotychczas przeze mnie degustowanych american IPA's do tego mamy tu bardzo treściwą, przypalaną słodową bazę, coś czego zazwyczaj brakuje jeśli idzie o owy gatunek [5]

        Nasycenie: dosyć wysokie, takie jakie być powinno [5]

        Opakowanie: flaszka 12 FL. OZ., etykieta jak to u Amerykanów, kolorowa, ładna z obrazkiem z pokrzywionym drzewem, kapsel goły, czarny, na etykiecie brak informacji o zawartości alkoholu, na małych flaszkach Rogue jest jeszcze mniej informacji [4.5]

        Producent: Dark Horse Brewing Co., Marshall, MI 49068
        Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
        Degustowane: 10.03.2012r. ok. godz. 23:00 w Zwanenburgu pod Amsterdamem
        Soundtrack: "(pronounced'leh-'nerd'skin-'nerd)" by Lynyrd Skynyrd

        Ja miałem taką wrsję:
        Click image for larger version

Name:	Dark Horse, Crooked Tree IPA.jpg
Views:	1
Size:	44,9 KB
ID:	2038998
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Aktualnie zawartość alkoholu jest już podana na etykiecie : 6,5%; kapsel firmowy z logo browaru ( jak na etykietce ze zdjęcia dodanego przez Gary'ego ).
          Piwo bardzo smaczne, godne polecenia.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Mnie osobiście piwo nie zachwyciło. Nie było też złe, czy wadliwe. Kolor, Piana, Wysycenie jak najbardziej w porządku. Aromat i smak mógł by być lepszy, mało chmielowy bardziej słodowy. Niestety IPA musi być świeża a przy importowanym piwie często bywa z tym kłopot. Niestety nie bardzo udało mi się rozszyfrować nadruku na szyjce butelki więc nie wiem jaki termin przydatności.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Kolor bursztynowy. Mimo uważnego nalewania pływały wielkie farfocle, podobne do osadu gorącego
              Aromat zdominowała słodowa głębia z dodatkiem pomarańczy i grejpfruta. Chmiel jest ale trudny do określenia, jakby 10 % iglaków a reszta zioła i trawa. Ogólnie aromat delikatny ale przyjemny.
              W smaku bardzo pełne, słodowe ale nie mdłe. Wyraźny korzenno-ziołowy posmak chmielu. Goryczka dość wysoka, długa, dobra, nie zalegająca!

              Fajne piwo ale to co miałem w szklance bardziej przypominało skażone nową falą brytyjskie IPA niż zapowiadane łest kołst ajpiej

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎