Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O'Hara's Irish Pale Ale 5,2%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Carlow, O'Hara's Irish Pale Ale 5,2%

    Irlandzkie pale ale chmielone na zimno.
    Całkiem obfita acz niezbyt trwała piana, złoty kolor i charakterystyczny bogaty ale'owy aromat.
    W smaku lekko cytrusowe, skromnie wysycone i solidnie nachmielone. Goryczka dość długo jeszcze zalega w ustach po przełknięciu.
    Alk. 5,2% Ekstrakt 10,5
    Bardzo dobre !
    Last edited by sibarh; 26-06-2014, 16:44.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Irlandzkie piwa nie trafiają się za często (nie mówimy o znanej masówce).
      W składzie chmiel Cascade. Niefiltrowane. IBU 50.

      Piana - więcej na początku potem cienka ale pełna warstewka.
      Lacing - sporo.
      Barwa - zamglony jasny pomarańczowy.
      Gaz - średni.
      Aromat - żywicznie z plątającym się gdzieś mini DMS-em.
      Smak - gorzkawa cytrusowość ale piwo było ogólnie dość słodkie. Goryczka mocna, ziołowa, dobra.

      Fajne, dobrą robotę robi głównie goryczka.
      Attached Files

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        A jaka to niby masówka irlandzka jest ogólnodostępna ?
        No pewnie koncernowy Gieniek tylko i czy tak wszędzie to też nie wiem. Są duże szanse że będzie w jakiejś dużej sieci np Lidl ale w małych sklepach to już chyba nie za często.
        Pomijając Gieńka to dalej już trzeba szukać. Jeśli wejdę do jakiegoś "sklepu specjalistycznego" gdzie wybór piw jest największy to w praktyce conajwyżej wspomiany O'Hara's (pewnie dzięki reprezentującej go w Polsce - hurtowni Kraina Piwa). Inne irlandzkie piwa to już wielka niewiadoma raczej. Jakieś pojedyńcze meteoryty, sygnały (np śladówki Boyne Brewing, chyba coś z 8 Degrees, The Porterhouse tak z pamki to co pamiętam z ostatnich lat)
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          No właśnie ta masówka... może bardziej ten tekst poszedł przez pryzmat wyspiarski
          Na pewno nie chodziło mi o małe polskie sklepiki heheheheheh (na wyspach są w najmniejszych).
          A dalej to już potwierdzasz że irlandzkie nie trafiają się często....

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Zapomniałem o Twojej lokalizacji. Nie wiem czy pisałeś to z perspektywy Polski czy UK. W tym drugim przypadku (pomijam piwa z Irlandii Północnej) to myślę że jednak strice irlandzkich troszkę masz jeśli nie w marketach to na pewno sklepach z kraftem. Za bliski i za duży rynek by było ich stać na nieobecność na nim mimo przepotężnej konkurencji kraftu brytyjskiego.
            Last edited by Cooper; 04-12-2019, 21:34.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              ...piwa z Irlandii Północnej... myślę że jednak stricte irlandzkich troszkę masz jeśli nie w marketach to na pewno sklepach z kraftem...
              No sprawa jest specyficzna... irlandzkich szacuje na około 20 pozycji w tym różnych tematów od G wyszło 12.
              Irlandii Północnej niewiele bo tylko 2 testy.
              Sklepy z kraftem... tu jest problem a nawet dwa... jest tylko jeden taki sklep (powiedzmy w moim "codziennym" zasięgu)
              a drugi problem to fakt absurdalnych cen w nim.
              Sytuacje ratują firmy wysyłkowe z tym że moje kierunki zainteresowania nie zawsze kierują się na Irlandię.

              sláinte !

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎