Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dungarvan, Helvick Gold Blonde Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Dungarvan, Helvick Gold Blonde Ale

    Bursztynowe, mętne od drożdży z krótkotrwałą "luźną" pianą.
    Wysycone dość intensywnie w ten charakterystyczny dla kondycjonowania w butelce sposób. W smaku dominuje goryczka i posmak drożdży. W dalszej kolejności wyraźnie cytrusowe. Całkiem dobre, bardzo przypominające piwa domowe.
    Alk. 4,9%
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    PIANA: jak na ejla dosyć cierpliwa, ba nawet bym powiedział że długodystansowa w czasie. Biała i dosyć gęsta acz niezbyt gruba.
    KOLOR: jasnozłoty, trochę mętny.
    SMAK: poprzez dodanie cytrusowego posmaku przypomina mi chyba bardziej witbiera niż ejla a jako że witbiery lubię to i ten ejl określiłbym jako jeden z lepszych jakie piłem a uzbierało się ich już myslę z 10-20 różnych minimum. Żeby jednak nie było że piwowarom z Dungarvan zamiast ale wyszedł witbier dodam że piwo ma jednocześnie charakterystyczną dla ejli sporą goryczkę która jednak w tym piwie nie przeszkadza mi bardzo. Alkohol 4,9%. Jeżeli ktoś ma mozliwość testowania irlandzkich piw to właśnie to piwo powinno moim skromnym zdaniem być jednym ze spróbowanych.
    NAGAZOWANIE: tu również jest zgodność z typowym ejlem tzn CO2 nie rozsadza bynajmniej butelki.
    OPAKOWANIE: kolejna z serii kilku udanych etykiet tego browaru. Tym razem niezgodnie z nazwą nadano jej kolorystykę błękitną. Sama nazwa piwa pochodzi od zatoki na południowym wybrzeżu Irlandii nieopodal miasta Dungarvan w którym mieści się browar.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎