Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dungarvan, Copper Coast Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Dungarvan, Copper Coast Red Ale

    Moim zdaniem najmniej udane z trójki piw warzonych obecnie w Dungarvan.
    Jak nazwa wskazuje piwo jest czerwone (mętne za sprawą drożdży obecnych w butelce) i nie udało mi się uzyskać zbyt okazałej piany nalewając je do szklanki - choć dołożyłem starań.
    W smaku piwo jest cytrusowe, bardzo rześkie choć słabo wysycone. Nie wiem czy w ślepym teście odgadłbym że to jest ale. Bardzo płaskie i zbyt drożdżowe.
    Piłem to piwo jako pierwsze z tego browaru i trochę byłem zawiedziony, na szczęście dwa pozostałe wypadły lepiej.
    Alk. 4,3%
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    PIANA: „ejlowa”, szybko znikająca. Nagazowanie nieduże
    SMAK: ejl ze sporą goryczką choć dla mnie „spora goryczka” to dla smakoszy ejli pewnie „goryczka w normie”. Alkohol 4,3%. W opisie na ecie co prawda pojawia się słowo karmel jednak ja czuję tutaj wyłącznie ową goryczkę.
    KOLOR: zgodnie z nazwą i kolorem etykiety miedziany. Ciemna czerwień z odcieniem brązu lub jak ktoś już dawno dobrze porównał – herbaciany.
    OPAKOWANIE: można ? Można. Wg mnie jedna z najładniejszych obecnie irlandzkich etykiet z widokiem latarnii morskiej. Owe Copper Coast to geopark ciągnacy się na 25 km południowego wybrzeża Irlandii gdzie znajdują się m.in. pozostałości XIX-wiecznych kopalni miedzi. Kapsel jednobarwny w odpowiednim do etykiety kolorze. Szkoda wielka że nie z grafiką jak na ecie.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎