Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kalnapilis, Kalnapilis Kastanu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Kalnapilis, Kalnapilis Kastanu

    Butelka 0,5 litra firmowa, alkohol 4,6 %, eks. brak, kapsel "piwo roku 2010" (chyba o to chodzi ?)
    Kolor - colowy, powiedzmy że kasztanowy, klarowny
    Piana - drobna, ecrii, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - karmelowo-kawowy, delikatny
    Gaz - okey
    Smak - średnie aromaty kawowo-karmelowe, dziwna nuta kwaskowato-goryczkowa z posmakiem chyba kasztanowym, średnio słodkie,
    spora goryczka i cierpkośc.
    Poprawne, raczej do degustacji.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3033 - moje 1525 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Piwo przywiezione przez moją siostrę z Wilna.

      Górna fermentacja, piwo z dodatkiem kasztanów.

      Kolor: Podobno piwem bazowym jest brown ale. Jeśli to prawda, to kolor jest doskonały - czerwonobrązowy, idealnie klarowny.
      Piana: Bardzo wysoka, drobnoziarnista, w kolorze ecru. Niestety za szybko opada niemal do zera.
      Zapach: Silny, czuć chmiel, karmel, orzechy i lekkie "górne" owocki, czyli wszystko to, co powinno być w brownie, a także delikatną nutkę kasztanów (nie wmawiam sobie, dobrze wiem, jak pachną i smakują kasztany jadalne).
      Smak: Bardzo fajna, ejlowa słodowość, leciutkie owocki, sympatyczne nutki orzechowe i lekkie kasztanowe.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Bardzo ładny kształt butelki. Gustowna, stonowana etykieta w kolorystyce pasującej do charakteru piwa. Kapsel (chyba rzeczywiście "piwo roku 2010" zupełnie nieprzystający do reszty).
      Uwagi: Dobrze, ze kasztany są bardzo delikatne, stanowią tylko uzupełnienie całkiem poprawnego brown ale. Przydałoby się tylko trochę więcej goryczki, bo niemal jej nie ma.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎