Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Leuven, Tiensestraat 8, Huisbrouwerij Domus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Belgia, Leuven, Tiensestraat 8, Huisbrouwerij Domus

    Nadrabiam spore zaległości, bo odwiedziłem ten przybytek w sierpniu zeszłego roku.

    Leuven (w wersji francuskojęzycznej Louvain) to niewielkie flandryjskie miasteczko położone dwadzieścia kilka kilometrów na wschód od Brukseli. Słynie głownie z uniwersytetu ulokowanego we wspaniałych budynkach średniowiecznego beginażu, a pod względem piwnym z wielkiego zakładu Stella Artois. Ten mnie jednak średnio interesował, za to z chęcią skierowałem się do browaru restauracyjnego Domus.

    Mieści się w jednej z wąskich, urokliwych uliczek w pobliżu rynku. Obejmuje budynek właściwy lokalu oraz przechodnie, całkiem spore podwórko, na którym rozstawione są stoliki.

    Ratebeer podaje, że w browarze serwowano w sumie 10 rodzajów piw, jednak w lecie zeszłego roku menu wymieniało tylko 3 własne marki lane oraz kilkanaście innych butelkowych.
    Marki własne to (tłumaczenie własne z niderlandzkojęzycznego menu):
    • Con Domus "het studentenbier" (piwo studenckie)
    5% alk.
    Niefiltrowany pils. Wyraźny aromat chmielowy (świeży chmiel), goryczka i wyraźny goryczkowy, utrzymujący się posmak.
    5.6% alk.
    Piwo w kolorze bursztynowym. Lekko palony, pełny smak. Lekko słodkawy posmak z wyczuwalną goryczką, owocowy bukiet.
    • Engel (dostępny od grudnia do lutego)
    7% alk.
    Ciemne czerwono-brązowe piwo górnej fermentacji o naturalnym aromacie karmelowym i pełnym smaku oraz delikatnym posmaku dojrzałych owoców leśnych.

    Piłem Nostra Domus, próbowałem Con Domus. Obydwa opisane w oddzielnych tematach.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 06-08-2010, 19:42.
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    #2
    Podczas naszej wizyty browar niestety był zamknięty, na pocieszenie zostało zdjęcie:

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎