PDA

Wersja pełna: : Modelo, Negra Modelo

Gambrinus
20-06-2002, 02:55
Brązowa butelka 12 fl. oz.
Kolor: ciemnobursztynowy (mniej wiecej taki jak Irlandzkie Mocne)
Piana: słaba
Smak/Zapach: lekkie piwo, niezbyt gorzkie, raczej wodniste, nie wiem czy z zamkniętymi oczami poznałbym, że to ciemne piwo, może po zapachu, w którym czuć ślad przypalonego słodu.
Ogólnie 3+ (2-5)

Makaron
25-12-2005, 13:35
Piwo nie nalezy do najpyszniejszych, ale jest warte sprobowania. Leciutko kwaskowaty posmak. Pozatym mocno nagazowane.

kloss
28-12-2005, 20:07
Nieco karmelowe z wyczuwalnym smakiem drożdży.Trochę przypomina brytyjskie ale.

Markmanaman
29-04-2006, 18:05
rzeczywiscie brak mu mocy i intensywnego smaku, natomiast moim zdaniem to calkiem smaczne i orzezwiajace piwo charakteryzujace sie przyjemnym kolorem i zapachem

sibarh
17-05-2007, 20:14
Aktualna fotka:

zgroza
21-08-2009, 14:52
Wypiłem ze smakiem. Nie zachwyca, ale nie jest to kiepski tropikalny lager. Fajna goryczka, lekkie nuty palone, ślad karmelu, lekkie.

Pancernik
25-08-2010, 11:13
Po nalaniu wygląda jak cola, kompletnie bez piany. Pachnie jak ściera po umyciu podłogi w słodowni.
Smakuje znacznie lepiej, jest słodowe, minimalnie ejlowe nawet, gdzieś też pojawia się karmel. Zero gazu. Śmieszna butelka, jak na focie wyżej.
Wypite bez stresu jako ciekawostka.

kruger_nr1
01-05-2011, 22:14
Po 3 latach od fotki Sibarha etykieta bez zmian. Piwko dość smaczne, czuć lekką goryczke i palony słód. Piana poczatkowo duża, potem opadła, jednak do końca sie utrzymała. Moim zdaniem całkiem smaczne piwko. 5,3% alk.

Twilight_Alehouse
23-07-2011, 22:22
Piwo przywiezione przez moją żonę z... Wiednia.

Kolor: Jeśli to ma być "oscuro", to kolorem bardziej pasuje do frankońskich dunkli - jest to niezbyt ciemna barwa czerwonobrązowa, pasująca do tradycyjnych koźlaków albo do bitterów.
Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cienkiej warstwy.
Zapach: Raczej słaby, ale po solidnym wwąchaniu się czuć trochę karmelu i owoców. Taki rozwodniony koźlak. Za słaby, ale przyjemny.
Smak: Wprawdzie piwo jest przegazowane, ale ma sympatyczną, lekką treść, uzupełnioną o słabe akcenty owocowe i karmelowe. Goryczka słabiutka.
Opakowanie: Etykieta trochę inna niż na zdjęciu Sibarha, dlatego dołączam nowe zdjęcie. Bardzo ładny kształt butelki, etykieta raczej nudna i bez polotu.
Uwagi: Potwierdzają się moje wrażenia z zapachu - to taki rozwodniony koźlak. Przy ekstrakcie 16 byłby przepyszny, a tak jest to smaczne, dość lekkie, ciemnawe piwo. Udane, choć trzeba trochę pomerdać pokalem, żeby pozbyć się niepotrzebnych bąbelków.

kruger_nr1
24-07-2011, 10:51
na Ukrainie widywałem to piwko ostatnio w marketach, cena w granichach 14 - 21 hrywien ( 4,80 - 7,50 zł)

maridom
13-11-2011, 19:11
Negra Modelo piłem w ostatni długi weekend. Większość moich odczuć na jego temat znalazło się już w Waszych poprzednich wypowiedziach - piwo nie jest jakieś wyjątkowe, ale warte spróbowania, bardzo mocno nagazowane, o lekkim posmaku karmelu i coli.

Po szerszą recenzję serdecznie zapraszam na mojego bloga, do odpowiedniego postu. (http://jasnepelne.blogspot.com/2011/11/negra-modelo-podbijamy-ameryke-srodkowa.html)

Gorące pozdrowienia z Krakowa!

piwowar2
26-12-2011, 12:40
Jedno z lepszych piw Meksyku, co nie oznacza, ze jest super, ale jest OK. Wyczuwalny jest ladny karamelek. Dodadkowym bledem podawania piw w Meksyku jest ich bardzo niska temperatura, ktora dodadkowo redukuje juz tak slabo wyczuwalne walory smakowe. Dostalem piwo serwowane w schlodzonych szklankach, tak ze w szklance powstwaly krysztaly lodowe.:ice: