Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zipf, Zipfer Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Zipf, Zipfer Original

    Original Zipfer
    Premium Qualitaet hopfenhell und erfrischend.
    Brauerei Zipf A-4871 Zipf Austria
    szukałem, szukałem i nie znalazłem na forum
    zaw. alk. do 5,4% obj. ekstr. 12,2 % wag.
    piwo jasne
    Kolor dosyć jasny, prawie słomkowy.
    Piana obfita, kremowa, bardzo drobnoziarnista.
    Tworzy ładny grzybek wychodzi poza krawędzie kufla, ale nie spływa po ściankach na zewnątrz.
    Aromat chmielowy z lekką owocową nutką.
    W smaku wyczuwalna po pierwszy,m łyku lekka goryczka, pozostająfca do końca na języku. Po drugim łyku pojawia się cień słodyczy, który szybko znika. Dość łagodne piwo, bez żadnych fajerwerków.
    Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Myślałem że będzie to jeszcze jeden niepijalny produkt wielkiego browaru, a tu miła niespodzianka. Polecam każdemu. Stawiam 4.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Zipfer

    Potwerdzam dobrą jakość tego piwa warzonego w browarch austriackich . Ostatnio kupiłem Zipfera z browaru Van Pur.
    Ta wersja dla odborców w Polsce jest dużo słabsza ( a cena wyższa od dobrych rodzimych piw )

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      Re: Zipfer

      Viktor napisal/a
      Potwerdzam dobrą jakość tego piwa warzonego w browarch austriackich . Ostatnio kupiłem Zipfera z browaru Van Pur.
      Ta wersja dla odborców w Polsce jest dużo słabsza ( a cena wyższa od dobrych rodzimych piw )
      Według moich informacji Zipfer jeszcze nie jest robiony w Polsce i nie wiadomo czy będzie .

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Według mnie Van Pur zajmował się tylko dystrybucją tego piwa.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          adam16 napisal/a
          Według mnie Van Pur zajmował się tylko dystrybucją tego piwa.
          Zgadza się , od czasu przejęcia browaru Van Pur przez BBAG zajmowali się oni rozprowadzaniem tego piwa . Wcześniej wyłączność na teren Polski miał Jaruzelski z firmy Danpol . Obecnie importem zajmuje się Brau Union Polska , jest to nawet wyrażnie zaznaczone na etykiecie .

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            dostępne w dużych 0,66 i małych 0,33 twist off (ja próbowałem z małej) smak mnie nie powala. przeciętne piwo na tróję kolor blady a smak za kwaśny.
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Butla 0,66 litra.Wersja eksportowa.
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • kentaki
                Senior
                • 10-2002
                • 452

                #8
                Klasyczny austryiacki lajcik, przypomniały mi się czasy kiedy do Austrii jeździło sie bez wiz (1989). Kolor słomkowy, piana jak śmietana, delikatny smak, pić mocno schłodzone, idealne na niedzielne poranki

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  To jednak bardzo dobre piwo. Bardzo gęsta piana i w smaku nie płaskie, nie wodniste, wyraźnie chmielowe. Jeśli chodzi o duże browary (a ten obchodził w 2008 r. 150 lecie) to jest to piwo zaskakująco dobre.

                  Comment

                  • K4c2m4r
                    Junior
                    • 01-2004
                    • 1

                    #10
                    Moim zdaniem bardzo smaczne piwo, jednak moim zdaniem piana opada zbyt szybko.
                    Wyczuwalna nuta owocowa. Kolor bardzo jasny, nasycenie co2 uwazam za optymalne.
                    4

                    Comment

                    • moracz
                      Senior
                      • 11-2009
                      • 121

                      #11
                      Niemalże przed chwilą wypite, bardzo porządne dość lekkie jak na ekstrakt i zawartość alkoholu piwo. Ale do rzeczy:

                      Kolor - bardzo jasny, słomkowy, odcień miły dla oka
                      Piana - biała, średniopęcherzykowa, stosunkowo trwała, zredukowała się do obręczy, nie oblepia szkła, dość aksamitna i przyjemna
                      Zapach - świeże, nieznacznie słodowe, delikatny aromat chmielu, zachęca do bliższego poznania się z zawartością szklanicy
                      Smak - stosunkowo lekkie, spodziewałem się większej treściwości i gęstości spoglądając na ekstrakt, ale zdecydowanie nie wodniste, umiarkowana słodowość, goryczka niewielka, za to bardzo przyjemna, trochę zdziwiła mnie metaliczna nuta (pojawiła się także w zapachu)
                      Wysycenie - wystarczające, niezbyt nachalne, całkiem żwawo podążające ku górze zastępy pęcherzyków
                      Opakowanie - dość ciekawa butelka 0,66L na etykiecie podstawowe informacje

                      Ciekawe piwo, nie żałuje kupna/spróbowania, ale gustuje w treściwszych piwach, więc niewykluczone, że nie za szybko do niego powrócę... no chyba, że się ociepli jakoś niebawem

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #12
                        Kolor - jasna słomka.
                        Piana - gęsta, wysoka, o niezłej trwałości.
                        Zapach - średnio intensywny, chmielowy, na upartego można wywąchać delikatne słodowe nuty.
                        Smak - tutaj już nuty słodowe da się wyczuć chociaż nadal chmiel jest na pierwszym planie - goryczka nie jest bardzo intensywna ale ciągle dominuje całość smaku. Całość łagodna, dosyć lekka ale nie wodnista.
                        Wysycenie - średnie.

                        Kupione w PiP za ~3zł za butelkę 0.33.
                        Całkiem smaczne chociaż jak dla mnie trochę za mało wyraziste.
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • szu29
                          Member
                          • 04-2011
                          • 98

                          #13
                          Zipfer jest na 3 i kropka. Cena Nowy Sącz 6,49 REAL
                          http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                          Comment

                          • Cyssiek
                            Member
                            • 05-2011
                            • 93

                            #14
                            Mnie zipfer urzekł śliczną butelką, i ciekawym smakiem. Szczerze, piełm jakisczas temu i nie pamiętam za dużo, jedną mocną rzeczą był taki przyjemny smak chmielu, supełnie różniący się od polskich
                            "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                            Comment

                            • Janek_1
                              Member
                              • 05-2011
                              • 46

                              #15
                              Piwko warte spróbowania. Na pewno wyróżnia się przyjemnym zapachem chmielowym czego nie ma w polskich koncernówkach. W smaku również przyjemny chmiel. Piana utrzymuje się do samego końca i ładnie oblepia szklankę. Ogólnie dobre piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎