Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

VIII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, Konkurs Piw Domowych - dyskusja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    VIII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, Konkurs Piw Domowych - dyskusja

    Najwyższy czas zająć się tym tematem

    W przyszłym roku - a mam nadzieję, że to będzie po prostu pierwszy krok do długoletniej współpracy - Konkursem Piw Domowych od strony merytorycznej i nie tylko zajmie się Browarzyciel.

    Oddaję w jego ręce ten temat, aczkolwiek oczywiście nie omieszkam się od czasu do czasu wtrącić
    Last edited by Marusia; 30-09-2010, 18:10.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Czyli Pils i co jeszcze?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Browarzyciel
      www.browarzyciel.pl
      • 08-2005
      • 357

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Czyli Pils i co jeszcze?
      Witam,

      Mam nadzieję, że przyszłoroczny konkurs będzie równie udany i dopisze frekfencja. Rozwija się cała impreza, więc dobrze byłoby żeby również Wrocławski KPD też się rozwijał. Proponuję więc, żeby dodać jedną kategorię konkursową i w związku z tym aby były oceniane 3 style piw. Tradycyjnie jednym z piw bedzie pils. Moja sugestia jest taka by była to wersja niemiecka, a nie czeski pilzner. Konkurs jest dla Was więc jeżeli macie inne zdanie w tym punkcie, to piszcie. Drugim piwem, które byłoby oceniane to American IPA. Celowo sugeruję amerykańską wersję, ponieważ jest bardziej aromatyczna i "pozytywnie przerysowana" w porównaniu do pierwowzoru brytyjskiego. Mamy świerzy chmiel, więc trzeba ruszać i eksperymentować. Trzeci styl poddałbym pod dyskusję. Mamy lagera i chmielowego ale'a, więc może coś ze spontanicznej fermentacji (?) - tak mnie coś naszło po Profesjonaliach ... jeżeli wiecie o czym mówię

      Temat uważam za rozpoczęty, ...

      Pozdrawiam
      Raf.
      BROWARZYCIEL
      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
      eventy dla firm

      Comment

      • Browarzyciel
        www.browarzyciel.pl
        • 08-2005
        • 357

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam,

        ... Mamy świeży chmiel, ...
        Raf.
        Coś mi tu nie pasowało
        Raf
        BROWARZYCIEL
        Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
        eventy dla firm

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          No to super. Ostatnio zrobiłem rewelacyjne IPA.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam,

            ... może coś ze spontanicznej fermentacji (?) - tak mnie coś naszło po Profesjonaliach ... jeżeli wiecie o czym mówię

            Temat uważam za rozpoczęty, ...

            Pozdrawiam
            Raf.

            Drożdże do lambików w sklepach internetowych są słabej kondycji (bo zleżałe - nikt ich nie kupuje), więc sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              No to super. Ostatnio zrobiłem rewelacyjne IPA.
              Cóż za skromność

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel Wyświetlenie odpowiedzi
              może coś ze spontanicznej fermentacji (?)
              Ciekawa jestem odzewu
              Last edited by Marusia; 30-09-2010, 22:26.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Cóż za skromność
                "Skromność jest zaletą miernot"
                "Jeśli jesteś skromny, tos i posłuszny wiatrom, jak blaszana chorągiewka" - Exupery.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  "Skromność jest zaletą miernot"
                  "Jeśli jesteś skromny, tos i posłuszny wiatrom, jak blaszana chorągiewka" - Exupery.
                  Zbigniew Boniek kiedyś powtarzał, że "skromność jest cnotą ludzi małych".

                  "Skromność przy przeciętnych zdolnościach jest zwykłą szczerością; przy wielkich talentach – obłudą."
                  Arthur Schopenhauer
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Uwarzenie lambika na konkurs jest OK, ale co zrobić z pozostałymi dwudziestoma litrami?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • mareks
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1939

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwarzenie lambika na konkurs jest OK, ale co zrobić z pozostałymi dwudziestoma litrami?
                      Poległem!

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uwarzenie lambika na konkurs jest OK, ale co zrobić z pozostałymi dwudziestoma litrami?
                        Dlatego właśnie jestem ciekawa odzewu, bo w moim przypadku odczucia są podobne - jak już mam się napić lambika, to raz do roku, 0,33 l wystarczy

                        Rzucajcie inne propozycje, a ja proszę Rafała, żeby pozachwycał się jeszcze nad AIPA - jakieś przykłady, które Cię zainspirowały, najciekawsze składy surowców itp. Akurat ta propozycja mi się bardzo podoba

                        A jakby lambik nie wzbudził zainteresowania, to proponuję coś ciemnego dla kontrastu, może ciemnego koźlaka?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          A jakby lambik nie wzbudził zainteresowania, to proponuję coś ciemnego dla kontrastu, może ciemnego koźlaka?

                          Lambic bez sensu. Może Koźlak górnej fermentacji?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • genjuro
                            Member
                            • 07-2009
                            • 70

                            #14
                            Proponowałbym Cascadian Dark Ale a co
                            Last edited by genjuro; 01-10-2010, 10:12.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Koźlak górnej fermentacji plus IPA i proszę - już mogę startować
                              Pierwszy byłby wyleżakowany ponad rok a drugi właśnie fermentuje. I nic, że oba z brewkitu

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎