Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ciechanów, Kilińskiego 5, Klub Stara Leżakownia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • citizen
    Member
    • 11-2008
    • 31

    Ciechanów, Kilińskiego 5, Klub Stara Leżakownia

    Będąc w rodzinnym mieście odwiedziłem nowy piwny przybytek. Lokal otwarty jest od 16 (zdarza się, że od 17) do późnych godzin nocnych w piątek i sobotę (kiedy odbywa się impreza w stylu disco) oraz do godzin nocnych nie tak znów późnych w inne dni tygodnia.
    Lokal mieści się naprzeciwko pubu znajdującego się przy browarze, czyli ścisłe centrum (o ile można mówić o centrum w takim miasteczku jak Ciechanów ).
    Podczas weekendu odwiedziłem lokal dwa razy (raz imprezowo, raz degustacyjnie) i od samego wejścia miałem mieszane uczucia. Na dzień dobry wita nas w drzwiach "Pan Selekcjoner" taki z gatunku co to nie chciałbyś go spotkać w ciemnym zaułku i oświadcza, że bluza z kapturem i dżinsy to nie jest strój, który pasuje do lokalu. Krótka rozmowa i obietnica nie rozbijania kufli na głowach gości najczęściej wystarcza, aby łaskawie wpuścił do środka (strój pożądany - koszula, a najlepiej garnitur). Następnie kolejna nowinka - nie płacimy gotówką, a przy szatni doładowujemy kartę za dowolną kwotę, którą wykorzystujemy przy barze (niewykorzystane środki są zwracane przy wyjściu).
    Klub posiada dwie sale, z czego jedna jest dwu poziomowa. W pierwszej jedynie miejsca do siedzenia, a w drugiej parkiet plus stoliki. Podczas imprezy w sobotę/piątek lokal zdecydowanie nie nadaje się do rozmowy w żadnej części. Największym plusem jest oczywiście wybór piwa - na nalewakach: Ciechan Wyborny, Mocny, Miodowy, Maciejowe i Lwówek. Do tego porter w dwóch wersjach - 18 i 22 w butelce. Obsługa sympatyczna, ale nie przywiązują zbyt uwagi do sposobu w jaki nalewają piwo - najczęściej w ruch idzie łyżka, ale na sugestię o nalanie "po czesku" nie robią wielkich oczu i stosują się do prośby . Ceny:
    Krzepiak - 3zł
    Wyborne, Lwówek, Maciejowe - 5zł
    Mocne - 6zł
    Porter 18 - 7zł
    Porter 22 - 8zł
    Ogólnie lokal oceniam na plus, ale selekcja psuje wizerunek lokalu. Z ważniejszych informacji jeszcze - wstęp w piątek i sobotę kosztuję 10 zł i w całym klubie obowiązuje zakaz palenia co pewnie większość osób ucieszy.

    Last edited by Pendragon; 28-06-2013, 14:02.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Kiepskie godziny otwarcia. Nieczęsto odwiedzam ten browar ale nawet jeśli jestem to na pewno nie w godzinach jakie wymieniłeś a zawsze miło by wychylić przynajmniej 1 świeże lane w firmowym "gasthausie". Nie rozumiem dlaczego knajpa działa tak mało komercyjnie. Na rozszerzenie godzin pracy chyba nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Cooper, a będziesz w garniaku? Bo jak nie, to - jak pisał Citizen - możesz mieć pod górkę... .
      Kiedyś-kiedyś, w niektórych lokalach wyższej klasy (z dancingiem, albo ze strip-teasem nawet...) można było wypożyczyć marynarkę u szatniarza. Citizen, mają w Leżakowni szatnię i szatniarza?

      Mały OT - całkiem niedawno, w pewnym stołecznym browarze restauracyjnym rezerwację przyjmowano tylko faxem na papierze firmowym.... Ech, jajcarze...

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Na garniak mam uczulenie więc nie noszę ale ewentualnie założę krawat na gumce ażebym został uznany za klienta mniej awanturującego się. Mogę również wziąść teczkę pod pachę aby wejść służbowo.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • citizen
          Member
          • 11-2008
          • 31

          #5
          Może troszkę mnie poniosło z tym garniturem Szatnia jest ale marynarek na stanie brak. Chciałem zwrócić uwagę, że lokal nie jest nastawiony niestety na ludzi, którzy chcą się napić dobrego piwa i do tego nie bawić w przebieranki. Zwłaszcza, że wybór na nalewakach jest duży i część ludzi przyjdzie tam tylko i wyłącznie dla piwa. A odbiegając od tematu marynarkowego - lany Lwówek jest znacznie lepszy wg. mnie niż ten z butelki.

          Comment

          • citizen
            Member
            • 11-2008
            • 31

            #6
            Kolejna wizyta - w sprzedaży pojawiły się trójpaki w kartonowym nosidełku (20zł) i ten sam trójpak z kuflem z logo Ciechana (40zł). W grudniu koncert thrash metalowy zespołu, który wygrał konkurs organizowany przez browar (Ciechan Cover festival)

            Comment

            • citizen
              Member
              • 11-2008
              • 31

              #7
              W sprzedaży (ja dostałem tylko butelkę) Lwówek Piastowski. I słabo ostatnio z lanymi - 23 grudnia były dostępne jedynie dwa piwa z nalewaka.
              Last edited by citizen; 25-12-2010, 16:09.

              Comment

              • volodos
                Senior
                • 09-2008
                • 717

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika citizen Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolejna wizyta - w sprzedaży pojawiły się trójpaki w kartonowym nosidełku (20zł) i ten sam trójpak z kuflem z logo Ciechana (40zł).
                Czy to kufel z nowym logo?

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Chałmacz ? Wychodzi prawie 7 zeta za piwo i 20 za kufel
                  Deczko drogo. Co to za specjały za taką kasę ? Może jakieś foto ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • citizen
                    Member
                    • 11-2008
                    • 31

                    #10
                    Czy to kufel z nowym logo?
                    Jeżeli logo z lwem jest nowym logiem to tak.
                    Deczko drogo. Co to za specjały za taką kasę ? Może jakieś foto ?
                    Wydaję mi się, że chodzi o opakowanie i fakt, że domyślnie ma to być prezent. Ale faktycznie 20 zł za 3 piwka (bodajże zielony ciechan, czerwony i miodowy), plus karton to za drogo. Zdjęć niestety brak.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      No to czad. Pakują w karton 3 piwa o wartości powiedzmy 2,50-5 każde i w tym momencie średnia za browar rośnie do blisko siódemaka. Niezły biznes ale nie dla klienta. Może to jakieś limitówki tak jak te kamionki sprzed kilku lat ale pewnie byś zauważył. Dziwna sprawa.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwsza limitowana partia Lwówka w formie paczuszki, też coś koło tego kosztowała

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎