Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Starogard Gdański, Lubichowska (CH Kociewie), Ekosmak [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Starogard Gdański, Lubichowska (CH Kociewie), Ekosmak [zamknięte]

    Długo to trwało, ale w końcu 2 tygodnie temu sklep "otworzył się" w nowym miejscu. Dominuje w nim oczywiście zdrowa żywność, ale od 20 września jest też piwo. Te same browary co wcześniej, czyli: Lwówek, Ciechan, Czarnków i Koreb.
    Sklep mieści się na rogu budynku, ma osobne wejście prosto z ulicy Lubichowskiej, na przeciwko Netto, przy wjeździe na parking. Na stronie http://www.chkociewie.pl widać go po prawej stronie - te zaklejone (wtedy jeszcze) okna.

    Edit: Proszę moderatorkę o dopisanie w tytule nazwy miasta, zapomniałem dopisać Gdański
    Last edited by Pendragon; 21-10-2010, 18:37.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Przykładowe ceny to:
    - Lwówek 3.10 (jeszcze tydzień temu było po 3.00)
    - Czarnków Noteckie 2.15 (obydwie wersje)
    Cen pozostałych piw nie znam, bo nie kupuję, niemniej przy następnej wizycie zapiszę.
    Last edited by Pendragon; 03-11-2010, 22:28.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • RaJan
      Junior
      • 01-2003
      • 1

      #3
      Ciechan Porter po około 5,20 (jeśli dobrze zauważyłem).

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Przed chwilą otrzymałem sensacyjnego smsa od byłego współwłaściciela EkoSmaku z informacją, że ... w asortymencie piwnym pojawiło się 70 marek z 18 małych browarów polskich! A ja kurde akurat jestem uziemiony po zabiegu chirurgicznym...
        Może w piątek uda mi się sprawdzić cóż to takiego się tam objawiło

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Byłem, sprawdziłem, a nawet trochę pomogłem z uporządkowaniem butelek browarami
          Z tymi 70 markami z 18 browarów to troszeczkę przesadzili, ale i tak nie ma co wybrzydzać. Asortyment z niektórych browarów trochę przypadkowy, ale to mam nadzieję się z czasem uporządkuje.

          Do Lwówka (1 piwo), Ciechana (4-5 piw?), Czarnkowa (3 marki) i Koreba (4 marki) dołączyły:

          1. Fortuna: Srebrny, Czerwony, Czarny Smok, Czarne
          2. Kormoran: Warnijskie, Wiśnia, Irish, Krzepkie, Podpiwek
          3. Jagiełło (tylko bączki): Lipcowe, Specjal, Mocne, Magnus, Nałęczowskie Jasne, Nałęczowskie Ciemne
          4. Zawiercie: Jasne Pełne, Bursztynowe, Miodowe
          5. Witnica: Lubuskie, Lubusz, Lubuskie Zielone, Boss Mocny (bączek)
          6. Racibórz: Twierdzowe, Raciborskie
          7. Grybów: Grybów, Góralskie, Lach, Strong, Exclusive
          8. Konstancin: Starodawne, Lekki, Mocny, Czarny Dąb, Warszawiak Mocny, Bardzo Mocny, Mazowieckie (3 ostatnie w bączkach)
          9. Krajan: Specjal, Nakielskie Jasne, Nakielskie Ciemne, Złoty Strong, Miodowe, Miodowe Ciemne, Irlandzkie Mocne, Irlandzkie Zielone, Koźlak, Porter (ten ostatni w bączku)
          10. Gniewosz: wszystkie trzy

          O ile dobrze policzyłem to doszło 48 nowych marek. Z dotychczasowych asortymentem mamy więc na półkach 60 piw z 14 browarów, przy czym wiadomo że Gniewosz to nie browar, ale dla klasyfikacji niech nim będzie

          Jak już zauważyłem na początku, brakuje tu kilku pozycji, jak Złotego Smoka, Grybowa niepasteryzowanego, Czekoladowego z Zawiercia, Dawnego i Mazowieckiego (w dużej butelce), czy kilku piw z Kormorana, ale to mam nadzieję zmieni się przy następnej dostawie.

          Gdyby nie miłość do czeskich piw nie musiałbym od dziś jeździć na piwne zakupy do Gdańska Ale na czeskie zawsze mogę wpaść do knajpy, w której butelki do domu też można kupić, tyle że za 5-6 zł.

          Sklep z piwem w mieście mam, knajpę też, teraz czas na minibrowar
          Last edited by Pendragon; 12-11-2010, 18:01.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Widzę, ze brakuje godzin otwarcia.

            Są one następujące:
            pon - pt: 8-19
            sob: 8-13
            ndz - zamknięte

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Ledwo podałem godziny a tu zmiana.
              Aktualnie wygląda to tak:

              poniedziałek - piątek:
              8:30 - 18:30
              sobota: 9:00 - 14:00
              niedziela: zamknięte

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Dziś wjechał Lwówek Piastowski oraz Brackie Pale Ale.

                Już jakiś czas uzupełniono asortyment o:
                Grybów Niepasteryzowane, Kormoran Mocno Chmielony, Orkiszowe, Orkiszowe z Miodem, Zawiercie Czekoladowe, Jagiełło Miodowe oraz jakieś dziwactwa smakowe z Witnicy w 2 czy 3 odmianach i być może jeszcze coś.

                W tej chwili brakuje mi tu jeszcze Portera Warnijskiego, Złotego Smoka i Komesa.
                No i Dawnego i Mazowieckiego (w dużych butelkach), ale to dopiero gdy Konstancin przestanie produkować kwasy.

                Z innych produktów tego sklepu proponuje spróbować długo dojrzewający, bardzo twardy i kruchy ser Szeneker ze Skarszew, który świetnie pasuje do piwa http://www.sery.pl/
                Last edited by Pendragon; 23-12-2010, 13:13.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Dziś przyuważyłem nowości w postaci Portera Warmińskiego, Magnusa Wiśniowego oraz chyba kompletu Corneliusów (tylko obecności Portera nie jestem pewien). Zadziwiający jest stały brak Złotego Smoka.
                  Last edited by Pendragon; 05-01-2011, 18:37.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • zduno
                    Junior
                    • 02-2011
                    • 4

                    #10
                    Czy sklep nadal funkcjonuje?
                    Macie może jakiś telefon kontaktowy?
                    Poluje na Ciechana Miodowego w Starogardzie :P

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Oczywiście, że działa. Kiedyś wziąłem wizytówkę - tel. 696-480-767

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Cieszy pojawienie się w końcu Gościszewa, szkoda tylko że dopiero wtedy gdy można je kupić i to taniej w Tesco... Brakuje jednak Pilsa i Pszenicznego - chyba, że już wykupione?. Tylko jak długo ono (i inne) wytrzyma bez lodówki? Jeszcze zimą by to przeszło, ale w tej chwili brak tego podstawowego sprzętu w sklepie chwalącym się piwami niepasteryzowanymi uważam za wielki skandal!
                        Last edited by Pendragon; 27-05-2011, 10:32.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          W sklepie zamontowano klimatyzację z nawiewem na piwo. Niby to jakiś kompromis, ale nie rozumiem, czemu nie można wywalić jednej półki i wstawić tam choćby małą lodówkę?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Kolejna zmiana godzin:

                            poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
                            sobota: 9:00 - 14:00
                            niedziela: zamknięte

                            Jest nowy właściciel (nowa koncesja) i są nowe porządki. Piw będzie mniej, tylko te co schodziły, ale to chyba dobrze, że odpadną jakieś dziwactwa. W tej chwili jest Ciechan, Czarnków, Fortuna, Konstancin, Racibórz, Witnica, Grybów i może coś tam jeszcze. Lodówki na piwa jak nie było, tak nie ma...
                            Last edited by Pendragon; 02-08-2011, 13:51.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Z asortymentu "eko" to już tu już coraz mniej jest i gorszej jakości.
                              Piwa też zajmują mniej miejsca (z 3 regałów zostały 2), ale coś tam zawsze wybrać można - browary wymienione poprzednio plus Sulimar i Jagiełło, ale zostało ograniczony asortyment, już tylko po kilka wyselekcjonowanych marek.
                              Za to pojawiły się piwa zagraniczne:
                              - Ukraina: Persza Piwowarna z Lwowa (i to w 9 odsłonach) i chyba też Lwowska Piwowarna
                              - Rosja: Tri Miedwiedia (w kilku odmianach)
                              - Litwa: Wilniaus Alus oraz wielkie butle z innego (innych?) browarów, nazwy nie pamiętam
                              - Czechy: Staropramen i B.B. (Samson)

                              Przez kilka miesięcy byłem "obrażony" na ten sklep, a to z powodu pokazania się tam Specjala Niepasteryzowanego... Specjal zniknął, to i zacząłem niewielkie zakupy urządzać.
                              Ale to już nie to co kiedyś. Jest w końcu konkurencja.
                              Last edited by Pendragon; 22-12-2011, 17:32.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎