Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakim jesteś forumowiczem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Jakim jesteś forumowiczem?

    Tak naprędce podpinając się pod dyskusję: O ocenie piwa (dwuacetyl)

    Jakim jesteś forumowiczem-piwoszem?
    Ankieta z przymrużeniem oka.


    1. Piowosz - degustator
    Moim skromnym zdaniem nieco za dużo aldehydu octowego. Siarczek dwumetylu co prawda nie występuje, ale izuhumulony na finiszu trochę są za intensywne. Niestety wady zapachowe o intensywności 3 przekreślają wysoką ocenę tego skąd inąd nieźle zharmonizowanego piwa. Profil smakowy nawiązuje do zachodnio-wschodnich tradycji południowej Walonii, ale wyczuwalne są wpływy piwowarstwa Brabancji Flamandzkiej. Wysycenie średniośrednie w kierunku do średniowysokiego. Etykieta gustowna, pasuje do stylu, tylko nazwa Pomagator Nawalator niepokojąco definiuje konsumenta. Ogólnie mocne 3+.

    2. Piwosz birofil
    Ooo, to piwo ma teraz nowy kapsel, muszę je (go) kupić. Kurczę, tej etykiety jeszcze nie mam. Ok. piwo takie sobie, ale etykieta fajna - biorę go (ją).

    3. Piwosz patriota
    Polski Chmiel w Twoim Domu! Balcerowicz musi odejść! Żydokomuna rządzi Polską. Dogadali się z Niemcami i naród nam chcą zgermanić! Kochani, jeszcze jeden trzeźwy. Boże! Gdzieś ty tak nie pił! Chodź tutaj bracie! On nie pił wcale, zobaczcie, no! Jeszcze Polska nie zginęła póki my pijemy. Z ziemi Polskiej do Polski!

    4. Piwosz piwowar
    I to ma być piwo! Sypią kukurydzę, cukier, dodają barwnik i emulsję chmielową, odfermentują tak, że wyżej się nie da i piszą, że to piwo! Im kury szczać prowadzać, a nie piwo warzyć. Tego się pić nie da, a ja jak będę chciał się napić dobrego piwa, to sobie sam uwarzę! A co. Kto mi zabroni?!

    5. Anonimowy Piwosz
    9% alkoholu!!! Ale da w czapę!!! Bierzemy dwie butelki, na głowę! Ty, ile to to kosztuje? 3,50 zł!! Zwariowali!! Za cztery butelki to my mamy pół litra. Dooobra, wrzucaj do koszyka, raz się żyje! Ty patrz, ale se napisali: W obrębie sklepu spożywanie alkoholu wzbronione. Jaki to tam alkohol, dawaj, otwieraj!

    6. Łowiec okazji
    Jeśli nie czuć różnicy, to po co przepłacać. 1,50 zł za piwo to i tak ździerstwo. A szwagier mówił, że u niego na osiedlu to piwa są po 1,20 zł. No co, browara se człowiek nie może walnąć przed snem, albo dwa?

    7. Piwosz konserwatysta
    Tak, tak ja rozumiem, że wy mi tu polecacie jakieś piwa warzone tradycyjnie, bez polepszaczy, enzymów itp. No może rzeczywiście to piwo jest mało wyrafinowane smakowo. Że, co, że rozcieńczane wodą, co to jest HGB, nie no, to już przesada. Proszę mnie faktami nie wprowadzać w błąd!

    8. Piwosz do towarzystwa
    Wezmę to piwo po lewej. Albo nie, bo ono coś takie jasne i mętne. To może to z prawej. Tylko poproszę z sokiem malinowym. Podwójnie słodzonym! Aa, a słomkę tę zieloną, tak.

    Dalsze typy mile widziane
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    9. Piwosz - troll
    "Dobre piwo, ale mniejsza o to, bo najgorszy to jest ten ciemny motłoch, co głosując na partię X popiera spisek tych z tamtymi, przez co w Polsce nigdy nie będzie dobrze"
    Ogólnie ciekawe zestawienie, choć degustatorzy jakby nieco przerysowani
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
      Ogólnie ciekawe zestawienie, choć degustatorzy jakby nieco przerysowani
      Wszystkie typy są mocno przerysowane. To przecież tylko psychotest

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak naprędce podpinając się pod dyskusję: O ocenie piwa (dwuacetyl)

        Dalsze typy mile widziane
        Proszę bardzo
        coraz częściej spotykany rodzaj:

        10. piwosz-saper masochista
        warka z datą 11. października to kwas, bez goryczki, bez piany, czuć ścierowatość, a w warce z 2 września wyczuwałem skunksa. No nic, dam jeszcze temu piwu szansę i poczekam na nową warkę.

        11. piwosz - petrus33

        jak zwykle mnie nie rozumiesz,
        nie ośmieszaj się,
        to piwo dla biedoty,
        ART !!! i Ty to wszystko tolerujesz ??!! dziwię się!
        Last edited by darekd; 28-10-2010, 13:59.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Z nutą autoironii...

          12. Piwosz - grafoman:

          Piwo o barwie bursztynoworubinowej, w promieniach zachodzącego słońca widoczne świetliste refleksy, jak w uśmiechu słowiańskiej blondynki.
          Piana godna uwagi, białokremowobeżowa z odcieniem jakby złamanego łososia, stopniowo przechodzi z drobnopęcherzykowatej konsystencji w mało apetyczną plamę, kojarzącą się mało subtelnie z plwociną hutnika.
          Po głębszym wwąchaniu się, moje receptory węchowe wyczuły lekki powiew piwniczny, w zasdzie zbliżony do kurzu, osadzającego się na dwu-, no, góra, trzytygodniowej pajęczynie samicy krzyżaka. Poza tym delikatne nuty karmelowo-słodowe, złamane w finiszu przez syntetyczną w wydźwięku goryczkę.
          Smakowo piwo ociera sie o kanon gatunku, jednakże wyłamuje się z niego swym zdecydowanym nawiązaniem do smaku karmelu, a może cukierków-krówek, choć w zasadzie mogłyby to być także kukułki, ale tylko te produkowane przed rokiem 1989...
          Gaz subtelnie bąbelkuje, uderzając w sklepienie podniebienia, wizualnie cudowny korowód pęcherzyków unosi sie w kierunku powały.
          Opakowanie nieciekawe, etykieta w zasadzie monochromatyczna, czcionka wzięta z "Klechd domowych", stylistyka do mnie nie przemawia, nie rozumiem informacji zawartych na kontrze, brak ekstraktu każe nam prowadzić samodzielne śledztwo, niczym onegdaj komisarz Sowa.

          Piwo w zasadzie wypijalne, choć nie zawsze, nie przez każdego i nie w każdej ilości.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            No widzę, że koledzy się naprawdę postarali. Dobre, dobre

            Comment

            • Baard
              Senior
              • 01-2010
              • 316

              #7
              Piwosz minimalista ARTomatowy:

              Kolor - ładny [5]
              Piana - jest [4]
              Zapach - taki nijaki [3]
              Smak - może być [3,5]
              Nasycenie - ok [5]
              Opakowanie - podoba mi się [5]
              Uwagi - polecam wszystkim

              Comment

              • krasnal45
                Senior
                • 02-2008
                • 421

                #8
                Piwosz dowcipno-które go nie śmieszą:

                najlepszy napój świata na literę K : - krzynka piwa
                jeszcze lepszy napój na literę D : - dwie krzynki piwa....

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wszystkie typy są mocno przerysowane. To przecież tylko psychotest
                  Jak tak czytam, to mi się wydaje, że niestety niekoniecznie
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • rafal69
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 115

                    #10
                    506-"piwosz w miarę normalny " czyli:
                    (nie bede sie napierda***ł z forumowiczami jak jakiś debil)
                    pozdrowienia dla WILQ Oploe
                    pozdrowienia 69
                    znany gamoń wiosłowy

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Wyznawca kultu jednostki

                      Przekonany o wyższości jednego piwa nad wszystkimi innymi, bez podziału na gatunki (w domyśle piwo to i tak jeden gatunek, czyli żółty). Zwykle początkujący na forum. Zwykle nadpiwo jest silnie osadzone w kontekście czasowo-przestrzennym (wspomnienia z wyjazdu).

                      Z autopsji

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10836

                        #12
                        Forumowicz - Malkontent.
                        Narzekający na wszystko. Na słaby wybór w sklepach, na ubogą ofertę w knajpach i na mizerną ofertę browarów.
                        Last edited by abernacka; 28-10-2010, 22:52.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • rafal69
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 115

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wyznawca kultu jednostki

                          Przekonany o wyższości jednego piwa nad wszystkimi innymi, bez podziału na gatunki (w domyśle piwo to i tak jeden gatunek, czyli żółty). Zwykle początkujący na forum. Zwykle nadpiwo jest silnie osadzone w kontekście czasowo-przestrzennym (wspomnienia z wyjazdu).

                          Z autopsji
                          "Przekonany o wyższości jednego piwa nad wszystkimi innym"i, tak! DOMOWEGO!
                          Nie będę się napier... z ŻĄ "jak jakiś debil"
                          znany gamoń wiosłowy

                          Comment

                          • krasnal45
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 421

                            #14
                            Zaczynają się posty typu autopsyjnego.....uderz w stół a nożyce się odezwą

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎