Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Słomińskiego 6, Bar Mariwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Słomińskiego 6, Bar Mariwa [zamknięte]

    Jeden z ostatnich skansenów PRLu na gastronomicznej mapie Warszawy.
    Wciśnięty między gmach Dw. Gdańskiego a budowę wiaduktu na Andersa. Cud, że bar jeszcze egzystuje w takim położeniu.
    Na zewnątrz żółto-zielony szyld starego Królewskiego z Browarów Warszawskich.
    W środku wystrój z przełomu lat 80/90-tych, brak praktycznie jakichkolwiek śladów nowoczesności.
    Kilka drewnianych stołów, złote sentencje nad okienkiem barmana, wyblakłe papierowe reklamy i kalendarz Królewskiego w starej szacie graficznej.
    Klientela to zwykle zamyśleni, zapyziali panowie, którzy w oczekiwaniu na kolejny pociąg do Nasielska czy Chotomowa w skupieniu konsumują butelkowe piwo.
    Nowo przybyłą osobę taksują bacznym wzrokiem, ale kiedy usiądziesz, otworzysz piwo i wtopisz się tak jak oni w ponury nastrój tracą szybko zainteresowanie.
    Zdarzają się także "czerwone kaski" z pobliskiej budowy, którzy wpadają na szybkie piwo w czasie pracy.
    W takim miejscu nawet lany król w plastiku (5 zł.) smakuje wybornie.
    Poza tym do kupienia butelkowe koncerniaki: Żywiec, Warka, Lech, Tyskie.
    Gdyby tak np. lokalny Konstancin mógł przebić się ze swoim Dawnym, ale to pewnie marzenie ściętej głowy.
    Na gorąco do spożycia kilka szybkich dań kuchni polskiej: pierogi, fasolka, kiełbasa itp.
    Bar czynny krótko: poniedziałek- piątek do 19-tej, w sobotę do 14-tej.
    Warto się wybrać, ale bardziej pod kątem wycieczki do muzeum niż dłuższej piwnej posiadówki.
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    #2
    Piękna rzecz musi być. Ale nie sądzę, by długo przetrwała w tej formie.Nie jest trendy, a w Stolycy to warunkuje prawo do istnienia.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      #3
      Prędzej czy później padnie tak jak Grażynka, Watra, Rybitwa i temu podobne przybytki.
      Już i tak ledwo zipie w tej lokalizacji. Wejście do Mariwy obudowane jest szczelnie płotem z budowy.
      Tylko ile osób będzie płakało po takich miejscach. To szkło, plastik, lansiarstwo, wygodnictwo itd. itp. tworzą już teraz koloryt tego miasta.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Hehe, pamiętam ten bar - często tam wpadałem jak służyłem w WP na Cytadeli.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #5
          bar miał zostać zamknięty, gdy ruszał remont wiaduktu, a jednak się ostał. można narzekać na lansiarstwo, ale raczej mało kto lansuje się na dworcu gdańskim. dla mnie to jest zwykły bar dworcowy, który wypączkował z oczywistych względów poza budynek dworca. a statystyczny podróżny linii podmiejskich lubi się napić piwa. może meriwa jeszcze postoi. piwo mają podłe, za to atmosfera fantastyczna.
          veni, emi, bibi

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #6
            Mariwa wciąż żyje. W ten weekend został odnowiony cały sufit, wnętrze zostało odmalowane. Z beczki Królewskie za 4.50.

            Comment

            • Karol73
              Junior
              • 01-2013
              • 1

              #7
              Bar Mariwa

              Witam. W Mariwie bywam w miarę możliwosci dość często tj. co kilka dni. Niepowtarzalna atmosfera , stali bywalcy , zawsze spokojnie mogę napić się kufelek dobrego Królewskiego lub innego gatunkowego z butelki. Przeważnie po pierwszym nabieram ochoty żeby coś dobrego zjeść i mówiąc szczerze jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Mają pyszną pieczoną golonkę , flaki jakich nigdzie nie jadłem czy fasolka po bretońsku , którą wszyscy się zajadają. Polecam kiełbaskę na gorąco i wiele innych dań , a wszystko naprawdę smaczne i tanie. Szkoda tylko że podawane w naczyniach jednorazowych i papierowych tackach (podobno wymogi sanepidu).Ceny piw do 5zł .Fajnie jest latem ,bo można wyjść do ogródka i w cieniu parasoli obserwować spieszących się ludzi znikających w podziemiach metra lub wsiadających do komunikacji naziemnej. Mnie ten klimat bardzo odpowiada . Polecam.

              Comment

              • Robin3200
                Junior
                • 05-2015
                • 13

                #8
                Mariwa

                Witam,

                bywam w Mariwie, kilka razy dziennie. Mam takie wrażenie jak by w tym miejscu czas się zatrzymał. Pijam tam najczęściej Piwo Królewskie beczkowe. Naprawdę można posiedzieć i napić się chłodnego piwa. Bar wygląda na lata 80-90te w miłej atmosferze. Można od czasu do czasu też coś zjeść.Ale ja preferuję raczej Piwo…
                Pozdrawiam i polecam
                Last edited by ART; 15-07-2015, 13:37.
                Robin

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #9
                  Kolejny stołeczny piwny skansen prawdopodobnie upadł
                  Wnętrze jest już wyczyszczone z mebli.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎