Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Old Bobby Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    Baltika, Old Bobby Ale

    To pierwszy "ale" ktory byl warzony na tym browarze. UAWWWWUUU!!!!
    Mamy czlowieka ktory bardzo za wiele dzialal dla piwa, niz krotys z innych. Od dawna mamy go na degustacjach, czyli na innych piwnych spotkaniach. Albo on pracuje dla Baltyki, to nie dla wszystkich, ale w kazdym razie to dobrze.
    No wnet mam przerwe w milczaniu.
    To sa pierwszy "ale" w Rosij od Koncerniaka.
    No owszem...
    Kolor: jasno zolty.
    Piana: nie miala dludiego zycia
    Zapach: nie zwykly dla Baltyki, cieply. Bardzo wyczuwaly smak od chmielu angielskiego. No i slod mamy.
    Smak: To pierwszy w Rosij Ale!!! Warzony na browarze miedzynarodowym!!! Na ile mnie nie podoba sie angielskie piwo, na tyle mnie spodobalo sie to piwo... ale... ale to nie mozna zrownowarzyc z innymi gatunkami pseudo-angielskimi gatunkami. To pierwsze miejsce za kilka lat!!! Mam nadzieje, ze wszystkim to biedzie latwo....
    Cieply, suchi... dla angielskiego za bardzo dobrzy...
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    #2
    Click image for larger version

Name:	103.jpg
Views:	1
Size:	38,3 KB
ID:	2032886

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Czy to piwo jest na krajowy rynek rosyjski czy 100 procent idzie na eksport ?
      U nas też warzą piwa które wcale nie idą na nasz rynek tylko w całości są eksportowane np Duff Beer, Oranjeboom czy kiedyś Cobra choć te to były faktycznie marki licencyjne a Twoje piwo Hrustgurd raczej nie.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        "Ale" tylko dla Leningradskiego obwoda... Sa jeszcze Old Baby Lager ktory jest warzony w Pietersburgu, Jaroslawlu, Rostowie. Kapsel jeden.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4994

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
          "Ale" tylko dla Leningradskiego obwoda...
          Obwód leningradzki rozciąga się aż na Brooklyn w Nowym Jorku

          A butelka ma dziwna objętość: 1 Pint 3.2 fl. oz. czyli 565ml.
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Hrustgurd
            Senior
            • 05-2007
            • 431

            #6
            Mowili ze tylko u nas bedzie No i jak smak? Teras smak nieco zmienil sie. Nie tak wyraznie czuje sie guma.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ekstakt 11° Blg, 4,5% alk, butelka 568 ml

              Barwa ciemnego bursztynu.
              Piana występuje około 4 sekundy, potem znika.
              Zapach zrazu przypomina domówkę górnej fermentacji, później kojarzy się z kwasem chlebowym.
              W smaku czuć, że uwarzono je z dodatkiem karmelowego słodu. Karmelek jest wyczuwalny i nadaje temu piwu słodycz. Zapomnijcie o goryczce. Ogółem to lekkie piwo z karmelowym posmakiem. Coś mi się kojarzy, że podobnie smakował inny koncernowy psi ejl czyli Dog In The Fog.

              To piwo to klasyczna mina, gdyby nie fajne zapachy kwasu chlebowego chyba bym się wkurzył

              Zakupione w warszawskiej Odessie za 7,9 pln
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Miernota okrutna z tego piwa, barwa i zapach najlepsze co sobą reprezentuje.
                Słodkawe - trochę
                Mdłe - trochę
                Nijakie - bardzo
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #9
                  Kolor - Ciemny bursztyn.
                  Piana - Niezbyt obfita, nietrwała.
                  Zapach - Mało intensywny, słodowo karmelowy, delikatne nuty owocowe można wyczuć dopiero po jakimś czasie.
                  Smak - W zasadzie poza początkową karmelową słodyczą to nic konkretnego nie da się wyczuć, na upartego można znaleźć jakąś minimalną goryczkę.
                  Wysycenie - Za wysokie, przeszkadza w piciu.
                  Opakowanie - jak na zdjęciu.

                  Kupione w blaszaku na Rudnickiego za ok 5zł.
                  Niemiła niespodzianka, kiepskie, puste w smaku piwo.
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    W konkursie European Beer Star 2011 piwo to zdobyło III miejsce (Bronze Medal) w kategorii English-Style Bitter.

                    Z tego wynika że się nie znacie.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      #11
                      Kurcze, można było zostać przy lagerach a nie wymądrzać się w innych tematach

                      Jeśli ci pieniędzy nie szkoda to w sklepie stoi jeszcze kilka butelek, możesz sprawdzić, czy też się nie znasz
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                        W konkursie European Beer Star 2011 piwo to zdobyło III miejsce (Bronze Medal) w kategorii English-Style Bitter.
                        Bardzo ładny przykład na wartość wszelakich piwnych konkursów. Wszystkie one dla mnie są g..warte
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bardzo ładny przykład na wartość wszelakich piwnych konkursów. Wszystkie one dla mnie są g..warte
                          Ja tylko w plebiscyt B-Bizu wierzę

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bardzo ładny przykład na wartość wszelakich piwnych konkursów. Wszystkie one dla mnie są g..warte
                            A ja Ci powiem, że znalazłem jeden w miarę sensowny - http://www.worldbeerawards.com/2011/
                            Co prawda też jest sporo kategorii, ale nie ma srebrnych ani brązowych medali. No i podali skład jury, które sroce spod ogona nie wypadło.
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bardzo ładny przykład na wartość wszelakich piwnych konkursów. Wszystkie one dla mnie są g..warte
                              Czyli co, jak w konkursie docenione zostaje piwo które Tobie nie smakuje, to konkurs jest do dupy?
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎