Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Nøgne Ø, India Pale Ale

    Niefiltrowane, niepasteryzowane, 17,5 PLATO, 60 IBU, 7,5%alk, warka nr 521

    skład: słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, angielskie drożdże górnej fermentacji.

    Kolor: herbata z cytryną
    Piana: gęsta, obfita, trwała
    Zapach: głownie chmiel, delikatny grejpfrut
    Gaz: sporo
    Smak: wytrawne, wspaniale nachmielone, pomimo mocy nie czuć alkoholu. IPA pełną gębą.

    Świetne piwo, pięknie się prezentujące z tą pianą. 60 IBU, to to, co tygryski lubią najbardziej. Niska cena w porównaniu do HaandBryggerit.
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    #2
    Podzielam zdanie przedmówcy - super piwo, równie dobre co Pale Ale
    Attached Files

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Popieram przedpijców, znakomite piwo . Jak dla mnie ma pewne braki w zapachu, spodziewałem się chmielowej bomby a był delikatny aromat. Ale smak zdecydowanie nadrabia te braki
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Na etykiecie mojego egzemplarza nie mogę znaleźć numeru warki. Pozostałe dane takie same.
        Zapach. Żywica, trochę sosny, herbatnik. Klasycznie.
        Piana jak śmietana. Kremowa, w kolorze też. Po kilku łykach grzybek na środku, a na szkle krążki. Pięknie. Gaz ale'owy, akuratny.
        Kolor bursztynowo-pomarańczowy. Na całej głębokości i szerokości ciemnobrązowe drobinki, nie toną.
        Smak. Słód (trochę słodyczy), ślad owoców (ciut kwasku) i dopiero po tym chmiel; cały czas herbatnik. Chmiel jest żywiczny - dodaję by nie było wątpliwości.
        Nie czuje się tych 17,5 Plato i alkoholu; dobrze wchodzi.
        Zrównoważone, nieprzegięte, jednak wystarczająco wyraziste, nieprzekombinowane, takie jak trzeba, znakomite IPA.

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          #5
          Warka nr 1021, warzona 28.08.13.
          Mimo tych kilku miesięcy piwo miało bardzo mocny aromat pochodzący z chmielenia na zimno. Wydaje mi się, że czuć amerykańskie chmiele połączone z nowozelandzkimi. Goryczka bardzo przyjemna, niezalegająca. Piwo dość lekkie jak na ten ekstrakt, bardzo gładkie i pijalne.

          Comment

          • gebruiker
            Senior
            • 01-2014
            • 187

            #6
            Lekkie rozczarowanie. Na pewno jest to solidne, dobrze pijalne IPA. Z tym że w aromacie, żeby znaleźć jakieś cytrusy i podobne owoce musiałem się bardzo postarać. Aromat określiłbym jako neutralny, można wyczuć jakiś amerykański chmiel, ale nie jest to nic powalającego. Goryczka słaba, poza tym bardzo duże zmętnienie... I to wszystko. Nie lubię dyskutować o cenach, ale w Polsce kupiłbym 3 dużo lepsze AIPA w cenie jednego Nogne O.
            Warka 1057, warzona 29.10.13.

            Comment

            • Mars276
              Senior
              • 07-2014
              • 134

              #7
              Warzone 13/01/2014. Niestety jestem rozczarowany. To jest moje pierwsze piwo z tego browaru. Kolor ciemnego złota, mętne. Piana dość obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Dość trwała z przyzwoitym choć niepowalającym lacingiem. W aromacie głównie słody i leciutka grapefruitowa nuta. Zdecydowanie za mało chmielu jak na IPA. Może to być jednak kwestia tego, że piwo ma ponad 7 miesięcy. Podejrzewam, że świeższe było lepsze i trochę aromatu się ulotniło. W smaku jest lepiej - czuć wyraźniej tego grapefruita i trochę nut trawiastych. Goryczka jest odrobinę ściągająca, ale przyzwoita - średnia. Głównie grapefruitowa, ale niestety również trochę alkoholowa. Opakowanie - standard Nøgne Ø, mnie się raczej podoba. Wysycenie średnie do wysokiego - trochę za wysokie jak dla mnie, przez co piwo jest mniej pijalne.

              Podzielam zdanie gebruikera. Za tę cenę można kupić trzy lepsze IPA uwarzone w polskich browarach. 3/5. Średnio.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎