Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep w Zawierciu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RasPeter
    Junior
    • 11-2010
    • 7

    Sklep w Zawierciu

    Witam, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale i nie posypią się na mnie baciory

    Chciałbym zorientować się, czy ma sens otwarcie sklepu z piwami regionalnymi w mieście Zawiercie, czy są jacyś forumowicze, którzy byliby zainteresowani odwiedzaniem takiego sklepu w przyszłości. Miasto jest średniej wielkości i o dość dużym bezrobociu (nie wiem czy będzie to miało wpływ na sprzedaż i zainteresowanie) stąd moje rozterki, czy ryzykować rozkręcanie tego rodzaju sklepu

    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!
  • corrado
    Member
    • 05-2007
    • 30

    #2
    Jestem zdecydowanie za, szczególnie ze na Warty- do browaru mam kawałek

    Comment

    • RasPeter
      Junior
      • 11-2010
      • 7

      #3
      No myślałem, że mi nikt nie odpowie Jak myślisz, dałby radę ten sklep w Zawierciu, ciekawi mnie ile jest osób, które odpuszczą sobie tyskie albo żywca, żeby kupić Ciechana... na przykład
      Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!

      Comment

      • corrado
        Member
        • 05-2007
        • 30

        #4
        Myśle że nie wiele osob ale jeden pożądny sklepik birofilistyczny w zawierciu by raczej nie upadł, osobiście oprocz mnie moge zagwarantować ze moj ojciec by tam zajrzał i przynajmniej jeden kumpel. Jak narazie w ciekawe piwa można sie zaopatrzyc chyba jedynie w intermarche i w świecie alkoholi na manhatanie - nie najgorsze ceny- żywe 3,70. no i bezpośrednio w browarze ale to tylko piwa lokalne. Z powodu tej niemocy planuje zacząć ważyć.

        Comment

        • RasPeter
          Junior
          • 11-2010
          • 7

          #5
          Czyli konkurencja nie jest jakaś przerażająca, muszę wybrać się do tego świata alkoholi na mały rekonesans . Myślę o czymś niedużym, gdzie oprócz piweczka będzie można nabyć jakieś surowce i sprzęt do warzenia piwek, może jakieś szkło, otwieracze, literaturę i jakieś inne pierdoły związane z piwem. Trzech klientów to może mało, ale być może udałoby się przeciągnąc ludzi na"smaczną stronę piwa"
          Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!

          Comment

          • corrado
            Member
            • 05-2007
            • 30

            #6
            Napewno by dało rade, lokal wystarczy malutki, jakaś mała kampania ulotkowa w stylu nie pij żółci , wspieraj regionalne browary, myśle ze mogło by stać sie modą picie różnorodnych piw, mało ludzi wie ze są lepsze piwa niz tyskie czy żywiec, nie wiele osób zna piwa przeniczne na przyklad, można tez wspołpracować z browarem na juze- w zawieciu nie wiele osob wie ze mamy browar i to ceniony w śród piwoszy, a piwa z browaru na Jurze nie są dostepne we wszystkich osiedlowych monopolach. Równiez malo ludzi wie jak tanio mozna wyprodukować samemu dobre piwo i ile satysfakcji to przynosi.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika corrado Wyświetlenie odpowiedzi
              jakaś mała kampania ulotkowa w stylu nie pij żółci
              Żółć, przeniczne, browar na juże - świetna akcja edukacyjna.

              O bzdurach na temat żółci było już na forum, poszperaj. Polecam też interpunkcję i polskie znaki - to jest forum, a nie gadu-gadu. Jak się pisze wolniej, jest czas, żeby się głębiej zastanowić nad treścią swojego postu...

              Comment

              • corrado
                Member
                • 05-2007
                • 30

                #8
                Na jurze mam dobrze, raz mi tylko literki "r" brakło ale nie bylo tam żadnego "ż" czytałem jedno oświadczenie że to plotka z tą żółciom, to był tylko przykład.
                Poza tym my tu gadamy o sklepie dla birofilów w Zawierciu , a nie o ortografii i interpunkcji więc jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to myślę ze nabijanie postów w ten sposób nie ma sensu.

                Comment

                • silvian
                  Senior
                  • 08-2008
                  • 727

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika corrado Wyświetlenie odpowiedzi
                  plotka z tą żółciom
                  Człowieku ulituj się nad nami. FCJP się kłania.
                  "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23794

                    #10
                    Proszę nie kontynuować dyskusji o ortografii, sądzę że Corrado już zauważył, że traktujemy to poważnie.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • RasPeter
                      Junior
                      • 11-2010
                      • 7

                      #11
                      No to jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie, czy z ograniczoną wiedzą na temat piw regionalnych (nie próbowałem zbyt wielu, choć chciałbym) można pokusić się o założenie takiego sklepu. Wiedza oczywiście przyjdzie w miarę spożycia, czytania, dyskusji, natomiast martwi mnie, że nie udźwignę wiedzy klientów jako właściciel sklepu .
                      Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!

                      Comment

                      • corrado
                        Member
                        • 05-2007
                        • 30

                        #12
                        Będziesz musiał każdą dostawę spróbować W tym na pewno mogę pomóc.
                        Trzeba czytać i smakować. Nie wiem czy w Zawierciu jest tak wielu smakoszy, ale już zakładając taki biznes się sporo nauczysz.

                        Comment

                        • RasPeter
                          Junior
                          • 11-2010
                          • 7

                          #13
                          Heh, no właśnie nastawiam się na testy, bo inaczej się chyba nie da no ale przyjemne z pożytecznym... tylko tak mi teraz przyszło do głowy, z jakiego pułapu wystartować. Może na początek piwa polskie, powiedzmy 30-50 różnych piwek chyba dałoby radę na start. Później sukcesywnie poszerzać ofertę o kolejne polskie i zagraniczne produkty. Powoli dojrzewam do decyzji...
                          Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!

                          Comment

                          • RasPeter
                            Junior
                            • 11-2010
                            • 7

                            #14
                            corrado, mam pytanie, ile wydajesz na piwo w ciągu miesiąca, ewentualnie ile wydawałbyś w przypadku, gdyby powstał w Zawierciu sklep z regionalnym piwem?
                            Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie!

                            Comment

                            • lisiewski
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 459

                              #15
                              Przesiadając się w Zawierciu w drodze do Pyrzowic najbardziej zabrakło mi sensownego piwa w sklepach w okolicy dworca PKP i martwego niestety dworca PKS

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎