Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ott, Ott Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Ott, Ott Weissbier

    Brauerei Ott, Oberleinleiter
    Weissbier
    zaw.alk. 5,2% ekstr. nie podano
    Dostarczone przez Piwowara (dzięki!)
    Piwo pszeniczne
    Kolor złocisty, lekko opalizujący.
    Piana pierwszej jakości wysoka, drobnoziarnista, długo się trzyma.
    Gazu bardzo dużo, mnóstwo drobnych łańcuszków leci od dna i ścianek do góry.
    Aromat owocowy, jakby troszkę jabłkowy.
    W smaku bardzo orzeźwiające, lekko kwaskowe. Po chwili poczułem jakby owocową gumę do żucia, ale zaraz minął ten efekt.
    Polecam każdemu komu uda się do niego dotrzeć.
    Stawiam 5.
    Niech się schowają Erdingery i Schneider Weisse!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Kupione w Zofmarze za 5,40 zł.

    Kolor: Wzorcowy. Mętny, ładnie wpada w pomarańcz.
    Piana: Z początku wysoka, ale zdecydowanie za szybko opada.
    Zapach: Bardzo silny, bardzo stylowy. Banany i goździki czuć po równo. Genialny!
    Smak: Uwielbiam weizeny tak gęste w smaku, ze można się nimi najeść i ten właśnie taki jest. Solidna słodowa pełnia,zaakcentowana weizenowymi nutami smakowymi, do tego niemal niewyczuwalna goryczka i spore nagazowanie.
    Opakowanie: Etykieta okropna, wykonana bez gustu, pomysłu i talentu. kapsel goły z datownikiem.
    Uwagi: Jeden z najlepszych weizenów, jakie piłem. Zdecydowanie polecam!
    Attached Files

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Przyłączam się do powyższych opinii - rewelacyjne!

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Kolor: Ciemny żółty, zmieszany z pomarańczowym. [5]
        Piana: Biała przełamana beżem, dość rzadka i zdecydowanie jak na pszeniczniaka za szybko opadająca. Nie pozostawia żadnych śladów na ścianka szkła. [2]
        Zapach: Bardzo świeży, intensywny, przyjemny, bez żadnych obcych zapachów. Są goździki, są banany, są drożdże, wszystko razem idealnie zharmonizowane. Po prostu klasyk. [5]
        Smak: To co wymieniłem w zapachu tak samo jest wyczuwalne w smaku. Wszystkie elementy, które powinny się znaleźć w bukiecie smakowym waizena tutaj występują. Nic też nie zaburza harmonii wyczuwalnych smaków. Na końcu wyczuwalna lekka kwaskowatość oraz goryczka na bardzo niskim poziomie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to może trochę niska pełność smaku ale to jest moje subiektywne odczucie, gdyż z drugiej strony piwo jasne pszeniczne powinno być lekkie i orzeźwiające. [4,5]
        Wysycenie CO2: Idealnie pasujące do charakteru piwa. [5]
        Opakowanie: Można by rzec, że graficznie etykieta nie powala na kolana, jednak ja dostrzegam urok takich siermiężnych opakowań i im więcej patrze na butelkę po piwie tym bardziej mi się ona podoba [4]

        Ocena: [4,6]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #5
          Aromat: goździki i banany, lekko drożdzowy, przyjemny

          Barwa: jasnożółte, lekko mętne

          Piana: niska, rzadka, nietrwała

          Smak: cytrusowo-chlebowy, ładnie zrówoważone goździki, banany i słód, słodkie i kwaśne nutki, posmaki goździkowo-przyprawowe. Bardzo przyjemny i ciekawy. Żadnych ostrych czy nieprzyjemnych posmaków.

          Goryczka: niewyczuwalna

          Odczucie w ustach: mocno nasycone, lekko szorstkie od nagazowania, lekkie, rześkie

          Ogólne wrażenie: lekki, odświeżający klasyczny weizen, bardzo dobrze zbalansowany i poprawnie uwarzony. Wyższa półka.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎