Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Warszawska 29, Browarnia Stara Warszawska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Olsztyn, Warszawska 29, Browarnia Stara Warszawska

    Informacje o otwarciu tego miejsca pojawiły się przeszło 1,5 roku temu więc pod względem "poślizgu" lokal ten może konkurować z rodzimymi browarami restauracyjnymi
    Ale w końcu mamy jakieś konkrety: KazimierzW z (niestety kończących działalność) Piw regionalnych zapowiedział otwarcie na najbliższą sobotę. Ja natomiast na stronie www.starawarszawska.pl widzę datę 16 grudnia b.r. Tak czy inaczej już wkrótce bedzie mozna się tu napić ciekawych piw. Oczekiwania są spore więc właścicielom życzę aby podołali
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak czy inaczej już wkrótce bedzie mozna się tu napić ciekawych piw.
    Ale nie wiadomo jakich? Asortyment stały, czy rotacyjny? Ile kranów? itp., itd.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale nie wiadomo jakich? Asortyment stały, czy rotacyjny? Ile kranów? itp., itd.
      Mi się marzy aby mieli jakąś ściślejszą współpracę z BK co skutkowałoby beczkowym niefiltrowanym. Pytanie czy miejscowi piwosze są w stanie opróżnić w krótkim terminie takie beczki. W innym przypadku w grę wchodził będzie standard czyli zapewne Amber Żywe, Koźlak plus Fortuna lub Ciechan.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • hrbt
        Member
        • 05-2010
        • 34

        #4
        Jak się okazuje już jutro, czyli w piątek 10 grudnia w Browarnia Stara Warszawska zagra Dj Krzaku (Warszawa). Impreza pod hasłem Balkan Mix Party. Niestety, jutro nie mogę przybyć;/

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          W ubiegły piątek miałem przyjemność uczestniczyć w "nieoficjalnym" otwarciu Starej Warszawskiej.
          Lokal robi wrażenie. Po pierwsze jest spory. Oprócz baru znajdują się w nim trzy sale, umieszczone jedna za drugą (każda kolejna jest mniejsza od poprzedniej). Po drugie, spodobał mi się wystrój. Oprócz akcentów piwnych w postaci gablot ze szkłem, skrzynek czy ozdobnych dekli z beczek, uwagę zwracają duże fotografie starego Olsztyna oraz rysunki charakterystycznych dla miasta budynków. Bardzo odpowiada mi to połączenie i uważam, że jest zdecydowanie ciekawsze niż powielanie motywów z logami kolejnych piw.

          Jeśli chodzi o piwo to cieszy widok dobrze znanych lodówek z dawnego Molotova. Asortyment podobnie zróżnicowany z tym, że tu już nie ma żadnej masówki. Krany są trzy. Wydaje się, że to nie jest żadna oszałamiająca liczba. Jednak rozumiem, że to początki i trzeba wybadać zapotrzebowanie. Na imprezie otwarcia z beczki serwowano: BK Irish, BK Rześkie, Svyturys Extra oraz Erdinger pszeniczny.

          Stara warszawska ma działać regularnie od przyszłego piątku w godz. 15-02.
          Cieszę się, że udało się w końcu wystartować z lokalem, którego pozazdrościć może większość polskich miast.
          Attached Files
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Krany są trzy (...) Na imprezie otwarcia z beczki serwowano: BK Irish, BK Rześkie, Svyturys Extra oraz Erdinger pszeniczny.
            To znaczy, ze jedna beczka szybko się skończyła?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1301

              #7
              a trzeba dodać, że za ścianą znajduje się drugi "prawdziwy" sklep piwny w olsztynie (nieopisany jeszcze na forum i nie związany właścicielsko). tak że kultura piwna zogniskowała się w mieście na starej warszawskiej. w święta niechybnie zajrzę do browarni.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                To znaczy, ze jedna beczka szybko się skończyła?
                Zgadza się, po Irishu podpięto BK jasne.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                a trzeba dodać, że za ścianą znajduje się drugi "prawdziwy" sklep piwny w olsztynie (nieopisany jeszcze na forum i nie związany właścicielsko). tak że kultura piwna zogniskowała się w mieście na starej warszawskiej. w święta niechybnie zajrzę do browarni.
                Jak to nieopisany? Info dostepne w tym temacie. Tak różowo chyba jednak nie będzie. Podobno sklep z warszawskiej ma zrezygnować z detalu i przejść wyłącznie na hurt.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1301

                  #9
                  fatalne przeoczenie. nawet sprawdzałem. usprawiedliwiać może mnie chyba tylko wczesna pora.
                  a o rozterkach chłopaków ze sklepu też już coś słyszałem, ale myślę, że przynajmniej sprawdzą, czy po zamknięciu sklepu na wilczyńskiego nie przybędzie im klientów.
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    #10
                    lana pszenica z primatora za sześć złotych to przebój. po prostu pyszna! warto zajrzeć, a przy okazji zrobić zakupy w sklepie za ścianą, który z końcem miesiąca zostanie zamknięty, kończąc krótki okres lepszej dostępności ciekawych piw w olsztynie.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • Laz
                      Junior
                      • 12-2010
                      • 9

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                      lana pszenica z primatora za sześć złotych to przebój. po prostu pyszna!
                      Oj prawda - jeszcze za taką cenę.

                      Ogromny wybór, czasem nawet nie wiadomo co wypić. Plus za pyszną serię smoków - szczególnie za czarnego.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Dzieje się na warszawskiej! Na tę chwilę jest 5 kranów, z czego 4 w użyciu. Wszystkie piwa są rotacyjne według zasady: ma być jasne, ciemne i pszeniczne. W miniony weekend z beki spróbować można było: Primatora pszenicznego, Primatora jasną 12-tkę, Primatora ciemną 12-tkę, Krakonosa jasną 12-tkę, Ciechana Wybornego oraz BK Irisha.
                        Za tydzień ma być dostępny lany witnicki porter

                        Doszła kolejna, trzecia lodówka z butelkowymi. Cieszy widok gadżetów od dystrybutora czeskich piw. Kaseton, tablice i podkładki z logami Primatora i Krakonoša pozwalają choć trochę poczuć się jak w czeskim lokalu. Z tą różnicą, że tam raczej nigdy nie będzie takiego ruchu przy barze jak tutaj. W sobotni wieczór dosłownie co chwilę ktoś podchodził po kolejne zamówienie. Oby ten trend został podtrzymany, co pozwoli na szybką rotację kolejnych beczek.
                        Może i dobrze, że nie ma takiego miejsca w wawie bo chyba bym z niego nie wychodził
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Z nowości: zainstalowano nalewak Newcastle'a, piwo ma być dostępne już od tego tygodnia w cenie 8 pln. Skończył się okres promocyjny lanej pszenicy Primatora - obecnie jest w cenie 7 pln. Szkoda tylko, że jest tak klarowna!
                          Zgodnie z zapowiedziami sklep po sąsiedzku przestał funkcjonować więc opisywany lokal chcąc niechcąc został monopolistą jeśli chodzi o szeroki wybór piw w Olsztynie.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • hrbt
                            Member
                            • 05-2010
                            • 34

                            #14
                            Z tego co widziałem wczoraj wszystkie nalewaki były za 6 pln, ale może coś mi umknęło. Pszenica jakoś nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Już prędzej zróżnicowana klientela - od statecznych panów w tweedach po alter-młodzież

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hrbt Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z tego co widziałem wczoraj wszystkie nalewaki były za 6 pln, ale może coś mi umknęło. Pszenica jakoś nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Już prędzej zróżnicowana klientela - od statecznych panów w tweedach po alter-młodzież
                              Fakt, w tygodniu pszenica jest nadal "w promocji". Zróżnicowanie klienteli nawiązuje do dobrych, czeskich wzorców!
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎