Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duyck, Jenlain Or Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Duyck, Jenlain Or Blonde

    Butelka 0,75 litra zamknięta korkiem, alkohol 8%, eks. brak
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - delikatnie pszeniczny
    Gaz - okey
    Smak - średnie aromaty pszeniczne, lekka nuta owocowa, spora wanilia, kapka drożdży, średnio słodkie z lekką goryczką
    Dość specyficzny smak, warto spróbować. Tylko do degustacji !

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3200 - moje 1602 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach. Najpierw szybki, krótki powiew winno-octowego kwasu, potem drożdże i kolendra na ostro.
      Piana prawie biała. Średnio wysoka, średnio trwała ale zwarta, śmietanowa.
      Wysycenie niezbyt wysokie. Przy piciu uwalniają się chmary drobnych bąbelków, które podszczypują lekko, ale zadziornie.
      Kolor złoty - głęboki, klarowny, świetlisty (bliżej dna mniej świetlisty, ale wciąż klarowny).
      Smak. Baza jest winna, jednak po chwili dominuje wytrawność z kolendrą, drożdżami, wanilią może gorzką skórką i goryczka. W goryczce czuje się chmiel, ale bardziej przyprawy. Alkohol dyskretny, lekko rozgrzewający. Pikantne w sposób zbliżający to piwo do belgijskich triple'ów.
      Tekstura: jak na osiem voltów gładko wchodzi i tylko leciutko się lepi.
      Dobre, a może i lepsze.
      A ta butelka (jak na zdjęciu Sibarha), taka seksowna ze smukłą, cienką szyjką obciągnięta jest, o tempora, o mores!, foliową "prezerwatywą".

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎