Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Werbetrucks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    Werbetrucks

    Na niemieckiej giełdzie internetowej ebay w dziale "piwo" najliczniej wystawianą kategorią są nie kapsle, nie wafle ale "Werbetrucks" - miniaturowe modele ciężarówek z naniesionym logo browaru. Liczba ofert (obejmujących niekiedy po kilkadziesiąt/kilkaset sztuk) sięga do - uwaga !!! - 4 tysięcy. Samochodziki kosztują od 1 marki (przy zakupie dużej kolekcji) do 100 marek. Zdarzają się fascynujące oferty: "Sprzedam 300 nierozpakowanych egzemplarzy...". Nigdy nie spotkałem się w Polsce z takim typem kolekcjonerstwa. A w Niemczech jak widać jest bardzo popularne. W licytacjach na ebay uczestniczy sporo osób. Proszę Piwowara, Andiego, Volkera i innych forumowiczów z Niemiec o kilka słów komentarza.
    Czy na normalnych giełdach też są takie samochody? Kto to produkuje i rozprowadza - browary czy sklepy z zabawkami? Skąd taka rozpiętość cen?
    Samochodziki pokazane na zdjęciu uzyskały końcowe ceny od 5 do 40 marek.
    Attached Files
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    z dobrych producentów takich samochodzików to np HERPA ( http://www.herpa.de/ ) sam mam kilka jeszcze . tak jest to popularne hobby, znajomy z Niemiec zbierał właśnie takie rzeczy, ograniczył się jednak tylko do ciężarówek ze znakiem firmowym Kieserling (miał ich ponad 200). ciężarówki takie w sklepie kosztują ok. 20-30dm (przynajmniej te z Herpy, ale ich wykonanie jest świetne). dostępne są zwykle w sklepach modelarskich i na zamówienie z katalogu.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Może nasze polskie browary pomyślą o czymś takim? Np w celach promocyjnych. Tylko jakby to się miało do tej naszej wspaniałej ustawy?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2542

        #4
        W Niemczech zbieranie samochodów zaraziło prawie wszystkich. Są one przeważnie dodatkiem do skrzynki z piwem, mającym zachęcić klienta do zakupu tego piwa, a nie innego. Ceny są różne, od 5 do 100 Marek. Mam znajomego, który w ciągu kilku miesięcy uzbierał ponad 500 sztuk. Walter Geisler, którego browar domowy przedstawiłem na forum również wydał swoją edycję. Dał zrobić 100 sztuk, które można nabyć u niego po 15 Marek za sztukę.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Piwowar napisal/a
          Walter Geisler, którego browar domowy przedstawiłem na forum również wydał swoją edycję. Dał zrobić 100 sztuk, które można nabyć u niego po 15 Marek za sztukę.
          A jaki samochód kazał ozdobić swoim logo? Przecież on swoje piwo wozi - tak przypuszczam - w bagażniku samochodu osobowego. Czy to nie jest małe nadużycie zaufania kolekcjonerów?

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            On swojego piwa w nie wozi, tylko pije tak jak ja moje. Taka ciężarówka jest po prostu reklamą browaru. Walter Geisler swój browar zarejestrował i dał zrobić parę sztuk ciężarówek jako ciekawostkę, a nie zchęci zysku. O ile mi wiadomo jego browar i prywatne muzeum kufli do piwa pszenicznego trafiło nawet do księgi rekordów Guinessa. Ja sam odkupiłem od niego jeden egzemplarz i podarowałem koledze, który takie rzeczy zbiera. Poza tym 99,9% kolekcjonerów nigdy się o jego ciężarówkach nie dowie.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #7
              Piwowar napisal/a
              W Niemczech zbieranie samochodów zaraziło prawie wszystkich. Są one przeważnie dodatkiem do skrzynki z piwem, mającym zachęcić klienta do zakupu tego piwa, a nie innego. Ceny są różne, od 5 do 100 Marek. Mam znajomego, który w ciągu kilku miesięcy uzbierał ponad 500 sztuk. Walter Geisler, którego browar domowy przedstawiłem na forum również wydał swoją edycję. Dał zrobić 100 sztuk, które można nabyć u niego po 15 Marek za sztukę.

              To prawda ze coraz wiecej ludzi zbiera modele Ciezaröwek ze sloganem browaru najlepiej z przyczepami albo ciagniki naczepowe Amerykanskiej produkcji-trzeba przyznac ze sa Klasse.byle jaki model w zasadzie nic nie kosztuje -zakupujac skrzynke piwa otrzymuje sie go za darmo-zadkie modele dla zbieraczy osiagaja astronomiczne ceny i na gieldach wymiany oraz sprzedazy jest coraz wiecej chetnych zeby slono placic.W wydawnictwie BDM za kazdym razem sa 2-4 srton poswiecone tym modelom.Najlepiej jednak miec w swojej kolekcji model ciezaröwki .ktöra sie prawie codziennie widzi na ulicy.
              W Hagen miesci sie jeden z najwiekszych dystrybutoröw Piwa "Bier Schneider" i oni posiadaja wspaniale samochody Skania,Volvo i inne.jezeli ktos widzial reklame Coca-Coli to moze to poröwnac-swietnie oswietlone i zawsze czyste
              Attached Files
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • Riko
                Member
                • 08-2001
                • 30

                #8
                Sam zbieram kapsle ale mam tez kilka autek sa to modele starych aut.To jest bardzo interesujace hobby.Te modele ktöre sa dodatkim do skrzynki sa wabikie dla amatoröw.Wiele osöb zostawia te auta i mozna je kupic od 5DM do10Dm.Ale musze dodac ze sa to bardzo proste modele (bardzo slaba jakosc).Natomiast modele z prawdziwego zdarzenia kosztuja od 20DM to sa modele odlewane perfekt lakierowane czesto rozbieralne.Klasa.:
                Kapsle,modele aut (browary) http://mitglied.Lycos.de/richardborn/home.html

                Comment

                • Audi
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 1682

                  #9
                  Ja dostałem z Niemiec takie autko z promocji przy zakupie 4 bombonierek autko gratis
                  Attached Files

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    #10
                    Z tego co wiem, to w Niemczech używa się już Euro, a nie Marek
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • Audi
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 1682

                      #11
                      Przeczytaj uważnie wszystko i zobacz kiedy był napisany ten post z cenami w DM

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        #12
                        Żeczywiście, całkiem niezła reaktywacja.
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • kubciu
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 438

                          #13
                          TomX napisał(a)
                          Żeczywiście, całkiem niezła reaktywacja.

                          Ostatnio coraz modniejszy staje się na forum temat ortografii więc i ja pozwolę sobie zwrócić koledze uwagę,a mianowicie rzeczywiście pisze się przez "rz".

                          Comment

                          • kangurpl
                            Senior
                            • 03-2002
                            • 2660

                            #14
                            Temat ortografi zawsze był na tym forum mocno spostrzegany, powiem nawet że ostatnio na wskutek skarg nowicjuszy o gnębienie terroryści FCJP trochę odpuścili
                            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Comment

                            • TomX
                              Senior
                              • 09-2004
                              • 1035

                              #15
                              Chyba korzystanie z tego forum lepiej nauczy mnie ortografii, niż wszystkie lata spędzone w szkole Miejmy taką nadzieję...
                              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎