Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

produkcja własnego stouta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arabela
    Junior
    • 05-2010
    • 1

    produkcja własnego stouta

    Witam

    Chciałem zrobic własnego stouta. Tylko że wyczytałem na piwo.org to:

    "ilość drożdży jakie zadajemy powinna być obliczona w zależności od ilości brzeczki, jej ekstraktu i temperatury fermentacji (lager czy ale)

    Ogólna reguła to: 1 milion komórek drożdżowych / 1 ml brzeczki / 1 Blg ekstraktu

    przy czym pierwszy parametr waha się w pewnym zakresie od 0.5 mln do 2 mln - dla lagerów więcej, dla ale mniej.

    * 1 gram suchych drożdży zawiera 20 mld komórek
    * 1 ml gęstwy 1.5 mld komórek
    * 1 ml drożdzy płynnych ok. 50 mln/ml, cała świeża saszetka Propagator to ok. 50 mld
    * 1 ml startera 20-50 mln

    Orientacyjnie, dla 20L przeciętnego piwa górnej fermentacji 12 Blg potrzeba 180 mld komórek; należy zadać: 9g drożdzy suchych, 80-100 ml gęstwy (lub wagowo ~50g), 1-2 saszetki drożdzy płynnych, lub 1 litrowy starter"


    Ja chciałem zrobic 23 l stouta i dowiedziałem się od czlowieka który zna sie na piwie, że przy takiej ilości wystarczy jak zrobię starter drożdżowy z 50ml drożdży płynnych + 1,5 l brzeczki. Kiedy przeczytałem powyższy artykuł to zacząłem wyliczac i wyszło mi, żeby osiągnąc 200mld komórek będę potrzebowal zrobic startera na co najmniej 4l brzeczki przy zalozeniu ze na 1ml startera wychodzi 50mln komórek drożdzowych. Czy ktos mi moze doradzic ile tej wody mam dac do startera przy objętosci 23 l zeby bylo dobre to piwo? Czy mial racje moj kolega czy moze racje maja w tym artykule ktory zacytowalem?
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Weź saszetkę S-04, rozpuść (zrehydratyzuj) w ciepłej (<40C) wodzie. Będzie git.

    To co zacytowałeś, to oczywiście prawda, ale nie musisz się tym póki co kłopotać. Jak już wszystko inne opanujesz, możesz zacząć bawić się w liczenie drożdżaków.

    Browar to nie apteka.

    PS: z propagatorem też powinno być ok.
    blog.kopyra.com

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎