Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Białystok, Bema 3, Gospoda Szwejka [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    Białystok, Bema 3, Gospoda Szwejka [zamknięte]

    Trzeci lokal tej sieci powstał w Białymstoku (po Bielsku-Białej i Rzeszowie - aż dziw bierze, że na Forum nie są opisane)

    Dwupoziomowy lokal mieści się w domu, w okolicach nowokreowanego centrum miasta (Rynek Sienny). Stylizowany na czeską gospodę, jednak na mój gust trochę sztucznie - wysokie ławy, stoliki dwuosobowe, parapety przy ścianach.

    Od wejścia przywitał nas właściciel lokalu (jak okazało się później) - wskazał stolik, sam przyjął zamówienie na pierwsze piwa - później miła i szybka obsługa przyjmowała kolejne zamówienia - a było z czego wybierać:

    Jedzenie: ceny przystępne, karta dan kuchni czeskiej - knedliki, czeskie placki, wyprażany syr, utopence - danie główne przedział 16-40 zł, przystawki od 5 do 15 zł

    I najważniejsza rzecz - piwo:

    Cerna Hora: Granat, Svejkove Polotmave, Kamelot, Kvasar i jeszcze jakieś jedno - nie pomnę jakie - 8 zł za 0,5 litra

    Budvar - 8,5 zł za 0,5
    Staropramen - 8,5 zł za 0,5
    Pilsner Urquell (wg właściciela importowany) - 8,5 zł za 0,5

    Przy wyjściu porozmawiałem z szefem - ma możliwość rotacyjnej zmiany asortymentu, wspomicał coś o Bernardze ciemnym - on sam warzy piwo w domu od kilkunastu lat, a zafascynowany Czechami przekłada to na biznes - ja mu kibicuję - na pewno przy każdej wizycie w Białymstoku będę to miejsce odwiedzał!

    godziny otwarcia: od 12 do ostatniego Gościa, w niedzielę do 23

    W tym samym okresie w Białymstoku powstała filia Bierhalle i moim zdaniem ze Szwejkiem ma szanse tylko przy transmisjach sportowych - właściciel Szwejka mówi, że u niego w TV tylko czeski hokej, ewentualnie czeska piłka nożna.
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!
  • mechanizator
    Junior
    • 02-2011
    • 2

    #2
    Tytułem uzupełnienia przedmówcy - wymienione powyżej to są piwa beczkowe! Tylko 8
    Chodzi o to, że kolega nic nie wspomniał o całej gamie piw butelkowych rodem od południowych sąsiadów. Tak, w tej knajpie nie uświadczysz piwa z Polski. W karcie wymienionych jest chyba z 10 rodzajów ale warto (trzeba) spojrzeć na bar gdzie przy kranach wystawione są te nie ujęte w karcie. Czemu tak jest to nie wiem ale przy wizytach z zeszłego tygodnia degustacji uległy: ciemny i jasny Bernard; z browaru Svijany dwa (oba jasne, niepasteryzowane); browar Cerna Hora jedno woniejące jagodami; Velkopopovicki Kozel (jasne, ciemne i premium); browar Nahod cztery piwa Primator (w tym ciekawy Primator Double - dwa takie 0,5l i człowiek zaczyna sobie podśpiewywać a po trzecim to już nawet po czesku); browar Krusovice dwa rodzaje. To tak w skrócie. Jak tu być piwnym patriotą jeżeli na przeciwległy kraniec Polski można dowieźć i sprzedać a z naszych rodzimych browarów tak ciężko coś trafić nawet w sklepie?

    Comment

    • falcon
      PiwBiz
      • 07-2004
      • 284

      #3
      Po wielu przymiarkach udałem się w to zacne miejsce.
      Właściciel pasjonat. Przykłada serce do pracy. Kuchnia rewelacyjna. Szybko podane. Przyjemne klimaty. Czeska muza w tle. Piwo - od świetnych bezalkoholowych CERNA HORA po przez mnóstwo butelek po 8 z kija. Byłem z rodziną i z koleżanką z Finlandii (też była pod wrażeniem). Zdecydowanie najlepsze miejsce w Białymstoku do degustacji dla poważnych piwoszy . Przydały by się wieczory ze świetnym czeskim kinem....
      Attached Files

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        Pojawiły się nowe piwka, ale niestety wzrost cen do mało - jak na Białystok - akceptowalnych. Klaster po 10 zł, Cerna Hora 9 zł za 0,5. Lokal znajduje się na uboczu, poza centrum więc tym bardziej to dziwi.
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • pan_czarny
          Junior
          • 06-2012
          • 13

          #5
          Doskonały wybór, również dla tzw. sekciarzy, którym do gustu przypadną butelkowe Kocoury. Oczywiscie przy tym gigantyczny wybór bardziej tradycyjnych, czeskich piw zarówno z kija, jak i z butelki. Smaczna kuchnia, choć nie za duże porcje.

          Łyżką dziegciu są jednak ceny, wszelkie rekordy bije pod tym względem butelkowy Kocour Quarterback (0,7L): 35 zł, myśmy zaś pili Kocour IPA bodajże za 13 zł/butelka - drogo, nie tylko jak na Białystok.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Łyżką dziegciu są jednak ceny, wszelkie rekordy bije pod tym względem butelkowy Kocour Quarterback (0,7L): 35 zł
            A ile za quaterbacka byłoby w sam raz? 32 zł to ja płacę w sklepie za to piwo...

            Comment

            • pan_czarny
              Junior
              • 06-2012
              • 13

              #7
              szczerze nie wiem, w swoim lokalnym sklepie nie widzialem go nigdy . cena wydala mi sie przesadzona, ale jesli to standard, to nie bede sie czepial.

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #8
                Niepostrzeżenie przybył w Polsce kolejny multitap. Od 7 sierpnia działa tutaj 15 kranów. Piwo wyłącznie czeskie. Najmocniej jest reprezentowana chyba Černá Hora, ale dostępne są również Svijany, Polička, Kout, U Koníčka, Trutnov, Poutník, Pilsner Urquell i pozostałe browary z grupy Lobkowicz. Obecnie jest to zatem najszersza oferta lanego piwa czeskiego w kraju. W odróżnieniu od konkurencji z MultiBrowaru praktycznie nie ma tutaj aromatyzowanych potworków, tylko piwo o smaku piwa. Zastanawiam się nad prawidłową nazwą i dochodzę do wniosku, że jest nią Gospoda Szwejka (tak jest w adresie strony internetowej i w nazwie profilu na fb).

                Comment

                • elemel7
                  Member
                  • 02-2003
                  • 31

                  #9
                  Niestety lokal od jakiegoś czasu (ok dwóch miesięcy) zawiesił działalność, jak podobno twierdził obszerny właściciel - była to działalność bardziej hobbystyczna niż zarobkowa a ostatnio na hobby zabrakło czasu i sił....

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎