Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Brothers, Alba Scots Pine Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Williams Brothers, Alba Scots Pine Ale

    Pinus Alba - piwo początkowo warzone przez Wikingów, z użyciem gałązek sosny zamiast chmielu. Alba braci Williams jest piwem typu tripel uwarzonym zgodnie z wspomnianym stylem. Butelka 0.33 l, alk. 7.5%

    Kolor: bursztynowy, przejrzysty
    Piana: drobnoziarnista, niewielka, nietrwała
    Wysycenie: średnie
    Zapach: intensywny owocowo-ziołowy, przyjemny
    Smak: lekka słodowość, ziołowy słodkawy posmak, ziołowa aromatyczna goryczka, dość intensywna (czuć duże nagromadzenie olejków eterycznych), lekka nutka alkoholu, treściwe

    Piwo zdecydowanie inne od znanych mi do tej pory. Sosna jako zamiennik chmielu tworzy dość ciekawy smak. Polecam
    Attached Files
    Last edited by Ramiel; 27-01-2011, 20:00.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Nie tak dawno uczestniczyłem w warzeniu tego piwa: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12788
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Polecane do picia w temperaturze pokojowej.

      Aromat – słodowy, trochę owoców
      Piana – skromny kożuszek z drobnych pęcherzyków
      Barwa – ciemne złoto
      Wysycenie – umiarkowane, ale ostrawe
      Smak – wyczuwalny syrop sosnowy, trochę cukrowej słodyczy, na początku bardzo nikły kwasek i wyraźna, zalegająca goryczka, początkowo trochę palące jak po imbirze,
      Treściwość – bardzo wysoka,

      Ciężkie, syropowate piwo. Ciekawostka, oryginalne, ale nie w moim stylu.
      Kupione w Drink-Hali, Wrocław

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa bursztynowa, w pełni klarowna.
        Piana niewielka, szybko redukuje się do mikrowysepek i obrączki wokół szkła.
        Zapach mocno podszyty ciepłymi nutami alkoholowymi, wyczuwalna słodka, nieco syropowa słodowość. Zamienniki chmielu w aromacie jak dla mnie na poziomie sugestii sensorycznej.
        W smaku iglaste odcienie dochodzą już do głosu. Skojarzenie z babcinym syropem z młodych, zielonych szyszek jak najbardziej na miejscu. Słodkawe słody, z posmakami lekko chlebowymi. No i oczywiście wyraźny, ale przyjemnie grzejący alkohol.
        Piwo dość gęste, treściwe, o bardzo niskim poziomie nasycenia.
        Butelka jak na zdjęciu Ramiela, pachnie Szkocją na odległość, nie tylko z powodu motywu kraty. Kapsel firmowy.

        Piwo - ciekawostka przyrodnicza. Oryginalne, ale bardziej do degustacji jako lżejszy zamiennik whisky lub burbona. Pomimo zawartości alkoholu na poziomie 7,5% sprawia wrażenie znacznie mocniejszego. Na zimne dni pod kocem. 7 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Dziwne, ale w mojej butelce z datą do marca 2014 nie wyczuwam absolutnie sosny. Zero! Taki rozgrzewający, słodkawy, przyjemny tripel, ale czuje się nieco rozczarowany, bo nie czuję różnicy.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Kolor: Herbata z cytryną, jasny bursztyn, wpadający w pomarańcz. Klarowne, choć jest sporo zawieszonych kłaczków.
            Piana: niewysoka, szybko opadła do obrączki.
            Zapach: słód, słodkie owoce i sosna
            Smak: słodki, treściwy, słodowy, owoce, nuta korzenna i leśna. Finisz rozgrzewający z nieco szczypiącym, ale przyjemnym alkoholem.

            Potężne, słodkie, słodowe piwo, z bardzo ciekawymi akcentami owocowo-iglastymi. Jak na swoją moc jest całkiem nieźle pijalne.

            Bardzo ciekawe.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #7
              Piana: Średnio obfita, koloru złamanej bieli drobno pęcherzykowa, w miarę trwała choć pozostaje już jako drobna koronka.
              Kolor: Bursztynowy, jasno miedziany.
              Aromat: Słodowo, owocowy dalej orzeźwiający leśny iglasty umiarkowany aromat. Czuć delikatny słodowy karmel i w samym aromacie da się wyczuć, że mamy do czynienia ze słodkim piwem.
              Smak: Słodkie, w pierwszym kontakcie owocowe kojarzące się z sokiem malinowym, takim gęstym syropem. Samo piwo jest gęste pełne z delikatną do średniej goryczką i wyczuwalnym alkoholem ale w sposób przyjemnie rozgrzewający. Wysycenie niewysoki.

              Piwo bardzo przyjemne w odbiorze, na deszczową pogodę w sam raz.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎