Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hilden, Cathedral Quarter Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Hilden, Cathedral Quarter Beer

    Piwo z serii piw nawiązujących do części Belfastu. W tym przypadku jest to Cathedral Quarter , dawna dzielnica składów i hurtowni , obecnie rewitalizowana na dzielnicę akademicko-naukową. Piwo warzone w podbelfaskim browarze w miejscowości Hilden. Jest to najstarszy bo założony w 1981 roku niekoncernowy browar na północy Irlandii.

    NAGAZOWANIE : gęsta biała piana. Oczywiście jak to w przypadku ale'i nie trzymająca się długo lecz w porównaniu do innych piw tego typu wypada nieźle. Nagazowanie odpowiednie.

    SMAK I KOLOR: mam niefart że to znów ale, bo za takimi nie przepadam Wydaje mi się jednak że zwolennicy tego typu czerwonych piw będą nim usatysfakcjonwani.

    ALKOHOL: 5,3 procent. Nie dominujący w smaku. Jak na warunki wyspowe można je uznać jako dosyć krzepkie pod względem promili

    OPAKOWANIE: fajna eta z wizerunkiem katedry Św. Anny w Belfaście. Reszta typowa dla wyspowych opakowań z małych browarów czyli 0,5-litrowy niezwrot z etą-samolepą i kapslem bez nadruku.

    Niestety fotka tego piwa oraz kilka innych związanych z moja piwną wizytą w Irlandii Północnej najprawdopodobniej została pomyłkowo skasowana z komputera i aparatu
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    #2
    Niby red ale, ale raczej ciemny bursztyn niż czerwone
    Krótka piana, średnie wysycenie.
    Smak pełny, słodowy, umiarkowanie chmielone.
    Pomimo że "tylko" 5,3% to miałem wrażenie że mnie przyjemnie rozgrzało.
    Ja w przeciwieństwie do Coopera ale bardzo lubię więc byłem szczęśliwy pijąc to piwo
    Byłbym jeszcze bardziej szczęśliwy mogąc zrobić to ponownie.
    Attached Files

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎