Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Hardcore IPA / American Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    BrewDog, Hardcore IPA / American Double IPA

    Alkohol 9,2 % obj.

    Kolor miedzi. Piana beżowa, gęsta i opadająca w tempie picia - mniej piwa, mniej piany ale jest nawet na ostatnim łyku.
    Zapach wybitnie chmielowy, najpierw cytrusowy potem trawiasto-ziołowy. Na kolejnym planie lekki karmel i nieco miodku.
    W smaku zaskakująco pełne a nawet lekko oleiste. Ponownie karmel i toffi, lekka kwaskowość. Goryczka jest mocna, wyraźna (ale wcale nie taka jakiej spodziewałem się po 150 IBU) i krótka. Alkohol jest ale odebrałem go jako posmak sherry.

    Zbyt pełne, zbyt przeładowane, za mało górnofermentacyjnej owocowości. Przez chwilę miałem skojarzenia porterowe. Mocną stroną piwa jest chmiel, reszta mi nie podeszła. Chyba nie jestem amatorem imperial IPA.
    Niemniej Brew Dog powinien być zadowolony bo jego piwa wywołały u mnie skrajne doznania - Punkiem jestem zachwycony, Hardcorem rozczarowany.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Ramiel
      Senior
      • 11-2010
      • 207

      #3
      Mnie jak najbardziej smakowało. Potężnie nachmielone, z mocną słodowością przeplataną owocami. Nawiązując do postu leony, nie nazwałbym tego piwa przeładowanym, to po prostu taki styl. A że Brew Dog lubi ekstrema, to efekt jest jaki jest

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        To jest wręcz likier. Gęsty i ciężki. Tę wagę czuć nawet w samym kielichu - piwo jest chyba dwa razy cięższe niż zwykle. A w smaku potężna goryczka, ale dobrze ułożona. Pierwszy smak jest zupełnie słodki z wyczuwalnym karmelem. Nieco później zaczyna się ujawniać wytrawność i pozostaje do końca. W zapachu dominują aromaty chmielowe, ziołowe, trawiaste, mniej jest cytrusów. No, to rzeczywiście hardcore.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Punkiem jestem zachwycony, Hardcorem rozczarowany.
          To ja wprost przeciwnie. Hardcora piłem wcześniej no i po prostu ekstaza, najlepsze IPA jakie piłem, później piłem Punk IPA, którym wszyscy się zachwycają i... rozczarowanie. No niby dobre, ale jakie jednowymiarowe w smaku (aromat rzeczywiście super).
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Hardcore IPA

            Kolor: Bursztynowy, mętny z pływającymi farfoclami.
            Piana: Beżowa, wysoka. Początkowo drobnopęcherzykowa, jednak szybko się dziurawi i opada do grubej powłoki. Cienka warstwa zostaje do końca.
            Zapach: Bardzo intensywny, chmielowo-cytrusowy.
            Smak: Gęste, oleiste w konsystencji. Lekką słodycz szybko dominuje silna gorycz z karmelowym tłem. Czuć moc piwa, ale początkowo alkohol przykryty lekką słodyczą i silną goryczą. Finisz cytrusowo-goryczkowy, a po ogrzaniu pojawiają się w nim lekko alkoholowe akcenty. Bardzo smaczne.
            Wysycenie: Średnie.
            Opakowanie: Jak na fotce sibarha, ale kapsel tylko z pieskiem bez napisu.
            Last edited by Kwadri; 23-07-2011, 19:14.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Kolor: słabej herbaty, mętny, bardzo apetyczny
              Piana: jasno beżowa, drobna i wysoka. Opada po pewnej chwili ale cienka warstwa obecna do samego końca. Zostawia kręgi na szkle.
              Zapach: Bardzo mocny, pierwsze co mi się kojarzy to grejpfrut i cytrusy. W tle chyba wyczuwam też i inne owocowe zapaszki.
              Wysycenie: Dość niskie, przez co piwo sprawia wrażenie jeszcze bardziej treściwego i sytego.
              Smak: pierwszy łyk przynosi zdziwienie, wcale nie ejst tak gorzkie jakbym się tego spodziewał po piwie z IBU rzędu 150. Czuć owoce podszyte alkoholem, goryczka pojawia się po przełknięciu z dużą dawką cytrusów obecnych w zapachu. PO kilku łykach goryczka zaczyna dopiero grać pierwsze skrzypce, alkohol układa się i przestaje być zauważalny. Bardzo degustacyjne piwo o złozonym smaku i zapachu. Warto było wydać na nie przeszło 80 koron.

              Piwo zakupione w Hradcu w Piwonce. Ciekawe doświadczenie, moje pierwsze Imperial IPA więc cięzko mi przyrównywać do innych reprezentantów stylu. Niedługo zdegustuję parę Flying Dogów to powiem więcej jak to Hardcore IPA na ich tle wygląda ale i tak nie zmieni to faktu że piwo jest przednie.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                20° Blg, 9,3% alc, 150 IBU. Wersja lana - Zubaty pes Praha.

                Bursztynowa barwa. Piana w kolorze ecru, centymetrową warstwą pozostaje do końca. Zapach śrenio intensywny, a przede wszystkim mniej złożony niż monumentalny chmielowy aromat Mikkelera Green Gold. I tak jak wspomniany miał 120 IBU, to po tym spodziewałem się jeszcze większego uderzenia chmielowej goryczki. Nic z tego. Piwo przede wszystkim jest zharmonizowane - względnie wysokie IBU neutralizowane jest też wysokim Blg.

                Spodziewałem się prawdziwego hardkora, a to po prostu porządny, wysokostopniowy IPA. Jednak zapewne warto będzie go wypić jako pierwszego z kolei...
                Attached Files
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • kentaki
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 452

                  #9
                  Piękny, chmielowy aromat, rozsiał się od razu po otwarciu, super.
                  Gęsta, wspaniała piana, oblepiła pokal i zostaje do końca.
                  Herbaciany, bursztynowy, mętny.
                  Smakuje bombowo, mocny, lepki, owocowy niczym belg, wyraźna chmielowa goryczka
                  Buteleczka 1. klasa, eta i kapselek fajowe
                  Generalnie hardcore to to nie jest , ale sympatyczne piwo, zupełnie nie czuć tych 9,2%, trochę za lepkie i za gęste jak dla mnie, ale warte degustacji. Polecam.

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    #10
                    Piwo wyjątkowo wytrawne jeśli chodzi o nachmielenie. Początkowo zbyt mocno było w nim czuć alkohol, ale później wydawał się już być schowany za potężną goryczką chmielową. Zapach chmielowo - owocowy - bardzo wyrazisty. Piana ładnie oblepia kufel, piwo prezentuje się bardzo okazale.

                    Reasumując, pomimo, że jestem miłośnikiem piw mocno nachmielonych, to było dla mnie ciut zbyt wytrawne. Nie podejmuje się jednak ostatecznej oceny przed ponowną degustacją.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19163

                      #11
                      Ja zacząłem od tego piwa, więc poziom goryczki wcale nie uznałem za zbyt wysoki. Goryczka ładnie schowana za gęstą bazą. Wyraźna, ale nie zatykająca i przyjemnie "rozpływająca" się po przełknięciu piwa. Przepiękny bukiet mocno ziołowo-chmielowy ze schowaną ejlową nutą.
                      Jedyna wada - moc. Piwo na jedno posiedzenie, bo sieje spustoszenie... Pije się i nie czuje, że po 3 można już nie wstać

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja zacząłem od tego piwa, więc poziom goryczki wcale nie uznałem za zbyt wysoki. Goryczka ładnie schowana za gęstą bazą. Wyraźna, ale nie zatykająca i przyjemnie "rozpływająca" się po przełknięciu piwa. Przepiękny bukiet mocno ziołowo-chmielowy ze schowaną ejlową nutą.
                        Jedyna wada - moc. Piwo na jedno posiedzenie, bo sieje spustoszenie... Pije się i nie czuje, że po 3 można już nie wstać
                        Słaba głowa
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #13
                          Hardcore IPA (BrewDog) [a.9.2%]

                          Kolor: ciemny bursztyn z rubinowymi refleksami, głęboki, klarowny [5]

                          Piana: wysoka, kremowa, drobnoziarnista, opada bardzo powoli jednak w połowie dziurawieje, obficie brudzi szkło [4]

                          Zapach: nuty palonego i karmelowego słodu wyłaniają się spod całej masy aromatycznych i goryczkowych chmieli, są to aromaty cytrusowe, żywiczne, ziołowe, trochę trawiastych i wyraźny grapefruit i mandarynka, genialne, poza tym na drugim planie sporo czekolady, wiśni, bananów, malin i innych owoców [5]

                          Smak: mnóstwo owoców, paloność, sporo słodyczy, jakby lukrecja, mandarynka i inne cytrusy, nuty ziołowe, żywica i ogólnie ogrom chmielowych aromatów, goryczka masywna ale nie tak bardzo hardcorowa, alkoholu nie czuć wcale, no może poza ciepłem w żołądku i szumem w głowie, w tle czekolada i karmel [5]

                          Nasycenie: średnie ale na prawdę nie odczuwa się braku gazu [5]

                          Opakowanie: biało-choinkowo-zielona etykieta, kapsel ze wściekłym psem, prosta flaszka 0.33, do tak hardcore'owego piwa powinni dać butelkę najeżoną gwoździami albo przynajmniej jakimiś ostrymi ćwiekami [5]

                          Producent:
                          BrewDog plc, AB43 8UE, Scotland; www.brewdog.com
                          Zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., City of Westminster, London
                          Degustowane: 03.02.2012r. ok. godz. 15.45GMT
                          Data wżności: 16.12.12 (za krtótko, z takim pałerem to z 5 lat wytrzyma we flaszce, kiedyś to udowodnię i przetrzymam jedną 5lat)
                          Numer partii: 548
                          Soundtrack: "Ziltoid the Omniscient" by Devin Townsend
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Można tez spotkać pod nazwą American Double IPA:
                            Attached Files
                            Last edited by sibarh; 29-03-2012, 17:19.
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • GaryFisher
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 739

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                              Można tez spotkać pod nazwą American Double IPA:
                              A to jest to samo?? Na jaki rynek takie coś wypuszczają??
                              Swoją drogą prezentuje się jeszczze lepiej niż standardowa wersja.
                              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎