Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belhaven, Best

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Belhaven, Best

    pucha z widgetem, 440 ml, 3,5%, bitter
    Piana: widgetowa: betonowa, b. trwała, drobne bąble, nie moja bajka
    Gaz: stosownie azotowe
    Kolor: jasnobrązowy, lekko herbaciany ("miodowy" wg. puchy, jakby miód nie był równie różnorodny kolorystycznie jak piwo)
    Zapach: za to tu znajdziemy lekko miodową nutkę i trochę trawiastości, bardzo stłumiony (widget)
    Smak: zdecydowanie łagodno-kremowy, spora owocowość z lekko miodową słodyczą, łagodna, trawiasta goryczka (w opozycji do kwiatowej niemieckiej)
    Mimo widgeta dobre piwo. W piwach lekkich to mimo wszystko Brytowie i reszta świata.
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Moje miało 4,8% alc.
    Po nalaniu do szklanki mamy widgetowe show, piana jest piękna i pozostaje właciwie do końca. Kolor herbaciany, zapach tak nikły, że niemal nie wyczuwalny, dla mnie trudny do zidentyfikowania.
    W smaku rzeczywiście łagodne i kremowe, owocowe, słodkawe, może zasugerowałem się opakowaniem ale wyczułem miód. Przyjemna goryczka, ale niezbyt silna, bitter to to nie jest.
    Kupione w puszce 0,44l, za 6 zł w Almie.
    Przyjemne, szczególnie dla tych, którzy lubią piwa z wysp. Do powtórzenia od czasu do czasu.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Alk. 4,8%
      Opakowanie: puszka z Widgetem, jak na zdjęciu zgrozy.
      Kolor: Ładny, herbaciany, kalrowny.
      Piana: Kremowa i trwała. Mocno brudzi szkło i utrzymuje się do samiutkiego końca.
      Zapach: Bardzo niewyraźny, chlebowy.
      Smak: Przyjemny, całkiem intensywny, z początku lekko słodkawy, potem wyraźnie wytrawny, a na samym koncu wręcz cierpki. Myślałem jednak, że piwo będzie miało głębszą i bardziej trwałą goryczkę na finiszu.
      Nagazowanie: Niziutkie, niemal żadne, ale to chyba typowe dla piw z Wysp.

      Ogólnie wrażenie przyjemne. Piwko popija się ze smakiem. Szybko znika z kufelka.

      Piwo kupione w katowickiej Almie za 4,99zł.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi

        Piwo kupione w katowickiej Almie za 4,99zł.
        No popatrz co za niesprawiedliwość, u nas na wschodzie bida a piwo złotówkę droższe...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          No popatrz co za niesprawiedliwość, u nas na wschodzie bida a piwo złotówkę droższe...
          Wiesz co, możliwe że błąd jest po mojej stronie, bo kupowałem to piwo jakis czas temu i teraz nie jestem na 100% pewien, czy to bylo 4,99zł czy 5,99zł. Zasiałeś we mnie nutkę wątpliwości
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Sympatyczny ejlik. Smak lekko słodowy z estowymi akcentami i średnio-niską goryczką, kremowy, fajnie zbalansowany. Widget udanie "symuluje" niskie nagazowanie.
            Za tą cenę naprawdę warto. Godny polecenia zwłaszcza dla osób pierwszy raz chcących spróbować tego stylu.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #7
              Jak dla mnie to jest to znakomite piwo sesyjne, takie które można kupować w większej ilości na imprezy.
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Reventador
                Member
                • 03-2009
                • 47

                #8
                Moja kolejna degustacja tego piwa i jestem chyba jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczony niż poprzednio. Znakomita piana, konsekwentnie trzymająca do samego końca. Zapach intensywnie owocowo-kwiatowy, a może rzeczywiście czuć tu też odrobinę miodu. W smaku niby lekkie ale zarazem całkiem treściwe, dominują łagodne nuty słodowe, głównie owocowe, z kwaskowatą domieszką, obecna również charakterystyczna kremowość.

                Ogólnie bardzo przyjemne piwo, chyba jedno z lepszych puszkowych ales z nabojem z pośród dostępnych u nas (inna sprawa że nie ma ich zbyt dużo ).

                A przy okazji, czy widział ktoś przypadkiem to piwo gdzieś w Warszawie ostatnio? Kupiłem je już jakiś czas temu, a z chęcią bym nabył jeszcze kilka sztuk, niestety jakoś nie miałem okazji spotkać go w okolicy od pewnego czasu...

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Reventador Wyświetlenie odpowiedzi

                  A przy okazji, czy widział ktoś przypadkiem to piwo gdzieś w Warszawie ostatnio? Kupiłem je już jakiś czas temu, a z chęcią bym nabył jeszcze kilka sztuk, niestety jakoś nie miałem okazji spotkać go w okolicy od pewnego czasu...
                  W Lublinie jest w Almie, więc i w Wawie myślę jest szansa. U mnie puszka za 5,99 zł w tej samej cenie jest Old Speckled Hen. Moim zdaniem piwo o znacznie bogatszym aromacie i smaku i bez widgeta. O ile Belhaven jest fajnym piwkiem sesyjnym to OSH jest również całkiem "degustacyjny".
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • Reventador
                    Member
                    • 03-2009
                    • 47

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Lublinie jest w Almie, więc i w Wawie myślę jest szansa. U mnie puszka za 5,99 zł w tej samej cenie jest Old Speckled Hen. Moim zdaniem piwo o znacznie bogatszym aromacie i smaku i bez widgeta. O ile Belhaven jest fajnym piwkiem sesyjnym to OSH jest również całkiem "degustacyjny".
                    Ok, dzięki, spojrzę w którejś Almie, dawno już tam nie zaglądałem po tym jak wyraźnie zmniejszył się zakres asortymentu piwnego.

                    A co do piwa, to smakowo rzeczywiście Old Speckled Hen jest nieco lepsze, ale porównując tylko puszkowe wersje, w przypadku Best'a urzeka mnie jednak ta znakomita piana... w tym drugim jednak nie jest ona tak trwała z racji braku widgeta... ale w sumie tu już szczegóły.

                    Comment

                    • umix
                      Junior
                      • 03-2009
                      • 13

                      #11
                      Piwa jeszcze nie piłem, więc co do jego walorów się nie wypowiem, ale kupiłem je wczoraj w świetnej cenie, ok. 3,2 zł w Makro. Nie była to chyba żadna promocja, ale nie wiem jak długo się utrzyma. Myślę, że warto skorzystać. Tyle, że trzeba kupić od razu czteropak (co może się jednak okazać zaletą )
                      Last edited by umix; 30-09-2012, 08:07.

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Reventador Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ok, dzięki, spojrzę w którejś Almie, dawno już tam nie zaglądałem po tym jak wyraźnie zmniejszył się zakres asortymentu piwnego.

                        A co do piwa, to smakowo rzeczywiście Old Speckled Hen jest nieco lepsze, ale porównując tylko puszkowe wersje, w przypadku Best'a urzeka mnie jednak ta znakomita piana... w tym drugim jednak nie jest ona tak trwała z racji braku widgeta... ale w sumie tu już szczegóły.

                        Parę tygodni temu widziałem w Almie na Wrocławskiej na warszawskim Bemowie

                        Comment

                        • Stern
                          Member
                          • 05-2012
                          • 32

                          #13
                          U mnie w zwykłym sklepie osiedlowym pojawiło się kilka dni temu w cenie 2.99 Za chwilę degustacja

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            W tym wątku oceniane są dwa różne piwa. Zgroza ocenił Belhaven Best 3,5%. Ja z tomolkiem opisaliśmy wersję 4,8%, a teraz mam przed sobą puszkę 3,5%.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Wersja 3,5% alkoholu.
                              Pian gęsta, kremowa średniowysoka, utrzymuje sie do końca picia, pozostawiając ślad na szkle.
                              Zapach niezbyt wyrazisty, wyczuwalny miód i trochę chmielowej kwiatowości
                              W smaku delikatne, kremowe, miód, przyjemna goryczka, jak dla mnie jest trochę wodniste, za mało owocowości.
                              Może być, zakupione za 6zł z groszami.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎