Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Bros, Midnight Sun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    Williams Bros, Midnight Sun

    Butelka 0,5 litra, moc 5,6%

    Barwa czarna, z poblaskiem brunatnym pod swiatlo.
    Piana kremowa, trwala i brazowawa. W zapachu lekko przypalane, karmelowe.
    W smaku sycace, duzo czekoladowego slodu i nuty imbiru, wyliczonego w skladnikach.
    Smaczne i rozgrzewajace.
    Celia, cerevisia et conventus.
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Na mojej butelce nic ma o imbirze, za to w zapachu i smaku ciekawe dymne, drewniane nuty.

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      #3
      Kolega Sven, chociaż z Liverpoolu, był na stronie Williamsbrosbrew, ale jego znajomość angielskiego pozostawia wiele do życzenia. W oryginale "an after bite of fresh root ginger elevates this ale to another level" , czyli po prostu końcówka jest imbirowa. A porterek jest bardzo smaczny.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Lesnick
          Senior
          • 03-2010
          • 153

          #5
          Imbir w składzie jak najbardziej występuje: ...Root Ginger ...
          Piwo całkiem przyjemne i do powtórzenia.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Aromat i smak imbiru (suszonego) jest zbyt obecny żeby pozwolić cieszyć się porterowymi doznaniami.
            Uwielbiam imbir i porter ale to połączenie absolutnie do mnie nie trafiło. Kompletne rozczarowanie.

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Mnie również nie przekonało ... jakieś takie przekombinowane.
              Foto z nieco zmienioną etykietką :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Nie przepadam za imbirem, toteż nie spodziewam się, że piwo przypadnie mi do gustu, ale kto wie?

                Wprawdzie nie jest to porter bałtycki, ale piwo i tak sprawia wrażenie dosyć ciężkiego i treściwego. Jest mocno wytrawne, z silnie zaznaczoną, ale dobrze skontrowaną goryczką. Bardzo fajnie ułożone. Posmak kawy i gorzkiej czekolady jest dominujący, a wymienionego w składzie imbiru... W ogóle nie wyczułem! Faktycznie w tym piwie daje się zauważyć lekka nuta przyprawowa, ale szczerze mówiąc gdyby nie wymieniony w składzie „root ginger”, to bym nie wiedział, że takowy został tutaj dodany. Troszkę to kontrastuje z Waszymi opiniami... Pewnie po prostu taka warka mi się trafiła. I to warka bardzo smaczna!

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Piana:Brązowa drobna, niewysoka, szybko opada.
                  Kolor: Czarne, klarowne z rubinowymi refleksami przy dnie.
                  Aromat: Słodowy, wędzony przechodzący w palony dalej lekko czekoladowy.
                  Smak: Pełne w smaku, słodkie. Nuty słodowe i z początku wędzone, czkoladowe, palone które po dłuższym czasie dopiero przybierają na sile. Delikatna chmielowa goryczka, gładkie w odbiorze, finisz krótki delikatnie palony.

                  W składzie jest napisane o tym, że piwo zawiera odrobinę korzenia imbiru, w smaku trudno się jest go doszukać choć może świadomość tego nakazuje myśleć, że coś tam takiego jest.

                  Przez niewysokie wysycenie piwo jest bardzo dobre w odbiorze, smaczne i pijalne.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Barwa ciemnobrązowa, nieprzenikniona. Pod światło i przy nalewaniu połyskuje rubinowymi odcieniami.
                    Mięsista po nalaniu, beżowa piana, ze sporą tendencją do oklejania szklanki. Trwała mocna pianka do końca.
                    Zapach palonych słodów na pierwszym planie. Zaraz potem pojawia się lekka słodycz karmelowa. Do tego nieco mlecznej czekolady i odrobina przyprawowych nastrojów. Imbir? Czy ja wiem?
                    Smak pomimo ciemnego stoutowo-porterowego charakteru dość miękki, okrągły w odbiorze. W ustach odczucia podobne jak w aromacie, aczkolwiek nieco stłumione, choć nadużyciem byłoby napisać, że piwo jest wodniste. W posmakach gładko wygasają palone, kawowe nuty. Imbir? Jaki imbir?
                    Nieduże nagazowanie, choć trochę odczuwalne w ustach.
                    Butelka jak u jackawernera, ładna, czarna, północno-słoneczna etykieta. Na kontrze w zasadzie to co potrzeba. Kapsel firmowy (nie wiem czemu, ale logo WB od zawsze kojarzy mi się z jakimś insektem, a nie ze stylizowanym kłosem zboża)

                    Dobry, stonowany porter, do którego produkcji skorzystano ponoć z korzenia imbiru. Jednocześnie nie użyto jednak jaj. W konsekwencji mamy piwo, które nie zapłodni żadnego miłośnika ciemnych produkcji. Za to bezpiecznie pozwoli spędzić w trakcie konsumpcji kilka stosunkowo miłych chwil. 8 w skali 1-10.
                    Last edited by wpadzio; 26-01-2015, 22:24.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎