Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Traditional Scottish Ales, Glencoe Organic Wild Oat Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Traditional Scottish Ales, Glencoe Organic Wild Oat Stout

    Browar o tej szumnej nazwie znajduje się w Stirling w południowej Szkocji, tu jest jego strona.

    Alk. 4.5%, but. 0.5 l, nazwa Glencoe pochodzi od jednej z najbardziej malowniczych szkockich dolin - niedaleko najwyższego szczytu Ben Nevis. Piwo kupiłem w Fort William u podnóża samego Bena.
    Prawie czarne jak smoła, nieprzejrzyste nawet pod światło, chociaż nie ma osadu drożdży i na kontrze się chwali że jest 3x filtrowane. Nagazowanie nieduże, piana średnia, grubobąblowa, brudnobeżowa, niezbyt trwała.
    Zapach palony, czekoladowy, intensywny.
    Smak gorzkiej i mlecznej czekolady, palonej kawy, bardzo treściwy, długi posmak słodko-gorzkiej czekolady trwa w nieskończoność. Naprawdę dobry stout.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Xadadada
    Junior
    • 09-2010
    • 17

    #2
    Piana: Rośnie porządnie, jednak trochę za szybko redukuje się do niewielkiej warstwy, drobnoziarnista, jasno brązowa.
    Kolor: Czarny, lekkie prześwity pod światło.
    Zapach: Delikatna paloność, kremowa kawowość, lekko czekolada. Przyjemny, wyraźny.
    Smak: Podobna jak zapach, paloność wyraźna, dalej łagodna kawa i czekolada mleczna jednak bez słodyczy. W tle lekkie owoce. Goryczka przyjemna, nie za mocna. Odczuwalna również lekka wodnistość. Bardzo miłe w posmaku, pełne paloności i kawy. Owsianka wyczuwalna.
    Nasycenie: OK
    Smakowity stout, lekki, przyjemny, średnio treściwy. Warty zainteresowania się. Można by jednak było dorzucić mu trochę treści. Niemniej mi przypadł do gustu.
    Last edited by Xadadada; 02-10-2011, 19:12.

    Comment

    • Xadadada
      Junior
      • 09-2010
      • 17

      #3
      Zauważyłem, że etykieta trochę się zmieniła, dorzucam więc zdjęcie.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎