Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belhaven, Twisted Thistle IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    Belhaven, Twisted Thistle IPA

    India Pale Ale, alk. 5,3 % obj.

    kolor - dosyć jasne jak na szkockie piwo
    piana - szybko opada do kożuszka
    zapach - świetna mieszanka chmielu, słodu i owoców; dominuje słód
    smak - piwo dosyć lekkie jak na IPA, słodkie od słodu, sporo chmielu i fajna ale niezbyt mocna goryczka; trochę przypomina mi niektóre polskie piwa
    wysycenie - wysokie jak na piwo z wysp, chyba za wysokie

    Piwo warte spóbowania bo to jedno z dwóch IPA dostępnych u nas, ale szału nie ma. Spodziewałem się czegoś "mocnejszego" pod każdym względem. Ocena: 4 z małym minusikiem.
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Wzdęcie:
    Attached Files

    Comment

    • Czes
      PremiumUżytkownik
      • 06-2001
      • 752

      #3
      Dopiero dzisiaj weszło mi w drogę (sieć Piotr i Paweł).
      Oj, warte spróbowania, jeżeli kto ciekaw jak wyraźnie może pachnieć i smakować chmiel w piwie!
      Tak intensywne smaki i aromaty można zwykle spotkać jedynie w brytyjskich "real cask ales".
      W tym przypadku (wg kontretykiety) użyto mieszanki dwóch odmian:
      amerykańskiej Cascade i brytyjskiej Challenger.
      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Wyraziste, początkowo wydaje się wręcz ostre w smaku. Po pierwszym łyku miałem wrażenie ze język mi zdrętwieje - pewnie dlatego że nie byłem przygotowany na taki właśnie smak.
        Zapach także wyrazisty.
        Piana kremowa, zanikająca do kożuszka. Gazu w sam raz.
        Etykieta z kwiatem ostu – mnie się nie podoba, ale uwagę przyciągnęła wśród tłumu innych więc zadanie spełnia.
        Potwierdzam zdanie poprzedników – warto spróbować.
        Kupione w katowickim Bomi.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Zakupione w Piotrze i Pawle ( Janki) za 10,99 zł. Bardzo przyzwoite ALE. Przebija zapach palonego slodu z nutami owocowymi. Piękny kolor bursztynowy, dobre gazowanie, piana prawie biała, znaczna goryczka i posmak alkoholowy "uderza " na początku. Kolejne "łyki" dają już pełny i przyjemny smak.

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #6
            I mi również wpadła w ręce flaszeszka Belhaven, Twisted Thistle IPA.
            W smaku przypomina mi próbowane onegdaj Harpoon IPA, co każe mi wyciągnąć średnią smaku dla tego stylu. Upieram się jednak, że jak na IPA jest zdecydowanie za słabo chmielone.
            Kolor mógłby być bardziej soczysty.
            Pomimo wszystkiego jest to ejl bardzo udany.
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • kentaki
              Senior
              • 10-2002
              • 452

              #7
              Czy to sztandarowe szkockie piwo? Ten oset (symbol Szkocji) na etykiecie i kapslu ma rekomendować trunek jako reprezentatywny/reprezentacyjny? Dla mnie trochę za delikatne jak na IPA, jednak ten super aromat chmielowo owocowy sprawia, że jest pyszne. Złoty, lagerowy kolor, delikatny, prawie bez goryczki smak i bujna piana zasługują na wyróżnienie. Generalnie godne polecenia piwo, dobrze się pije a fajny posmaczek pozostaje na długo, tylko ta cena 8,90.

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Po otwarciu uderza potężny chmielowy aromat, naprawdę bardzo fajny.
                Piwo to ma jasną złotawa barwę (jak na IPA).
                Duży plus to potężna piana, zarówno na początku, a utrzymuje się jej sporo do końca.
                A smak to poezja chmielu, tak dobrze i zarazem przyjemnie chmielonego piwa dawno nie piłem, oprócz tego gdzieś w tle słodowe posmaki.
                Opakowanie bez zarzutu.
                Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajne piwo mimo wysokiej ceny od czasu do czasu można wypić, przed wszystkim, że piw tego gatunku u nas mało.
                A tak nawiasem mówiąc, to przypomina moje IPA z czego jestem zadowolony, że udało mi się zrobić piwo zgodnie ze stylem.
                Ocena to 4.7

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Piana: obfita, śnieżnobiała.
                  Kolor: złocisty, ładny, rzekłbym, że bardziej pilsowy niż ale'owy.
                  Wysycenie: średnie.
                  Zapach: super zapach chmielu, taki cytrynowy, do tego lekko kwiatowy zapach górnej fermentacji.
                  Smak: zdecydowana goryczka, słodowość lekko owocowa, lekko miodowa, no i wyraźnysmak chmielu.
                  Opakowanie: nietypowe, bo nijak mi fiolet nie pasuje na etykietę piwa. Oset też raczej niezbyt typowy. Aczkolwiek przyciąga wzrok na półce.

                  Powiem szczerze, że dużo sobie po IPA, jako stylu, obiecywałem. Tymczasem po spróbowaniu Old Empire jak i Twisted Thistle jestem raczej zawiedziony. Choć do końca sam nie wiem dlaczego.
                  Last edited by kopyr; 08-01-2008, 20:47.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Sven
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 1211

                    #10
                    Kolor morelowy, piana przecietna, gazu na jezyku sporo.
                    W zapachu owocowe i chmielowe, smak to sycacy slod, duzo chmielu i smaczek owocowy. Bardzo mi smakowalo.
                    Kupione w Inverness.

                    Link: http://www.belhaven.co.uk/belhaven/twistedthistle.php
                    Celia, cerevisia et conventus.

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      #11
                      Kolor: pomarańczowawy, klarowny
                      Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, biała, dość trwała, oblepia szkło
                      Zapach: owocowy (jakby porzeczka)
                      Smak: na początku owocowa słodkość połączona z intensywną goryczką, która po chwili dominuje zdecydowanie i długo zalega w ustach; w tle momentami paloność, czuć też cytrusy.
                      Nasycenie: duże, ciągle lecą bąbelki
                      Opakowanie: butelka o średnicy 65 mm z tłoczeniami firmowymi, etykieta fioletowa z ostem, ten sam motyw na krawatce oraz czarno-złotym kapslu.

                      Niezłe. Lubię takie klimaty. Tylko ta cena...

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Wypite z kija w Kopenhadze.
                        Dobre, aromatyczne, ziołowo-chmielowe IPA, dobrze gorzkie, lekko treściwe, długi posmak. Wydawało mi się, że ma ostowe posmaki, ale to pewnie tylko autosugestia.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2835

                          #13
                          Kolor - złoty, klarowny.
                          Piana - biała, gęsta, średnio trwała, brudzi szkło.
                          Zapach - owoce, nuty żywiczne i słodkie.
                          Smak - owoce, wyraźna trawiasta goryczka - lekko zalegająca, nuty słodkie i cytrusowe, trawiasty posmak.
                          Wysycenie - średnie.
                          Uwagi - warka z datą przydatności do grudnia 2014; dobre, "codzienne IPA".
                          Tak obecnie wygląda :
                          Attached Files
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            #14
                            Za taką cenę nic ciekawego, lekkie, nudne IPA. Może kilka lat temu kiedy ciężko było z innymi przedstawicielami tego stylu w Polsce robiło jakieś wrażenie, teraz są dziesiątki lepszych.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #15
                              Piana: Wielka, trwała czapa śnieżnobiałej piany. Ładnie oblepia szkło.
                              Kolor: Jasne złoto, może trochę za jasne.
                              Wysycenie: Mogłoby być niższe, ale nie odbiega bardzo od stylu.
                              Zapach: Mocno chmielowy, tropikalne owoce, cytrusy również wyraźnie wyczuwalne. Od początku mocno słodowy aromat, taki miodowy, jeszcze bardziej uwidacznia się po ogrzaniu.
                              Smak: Goryczka dosyć mocna, ale nie ściągająca, jak dla mnie idealna. Wyraźnie chmielowo - do smaków znanych z aromatu dochodzi lekka żywiczność, owoce górnej fermentacji - przede wszystkim brzoskwinia i wyraźna słodowość oraz drożdżowe smaki. Bardzo pijalne i lekkie piwo.
                              Opakowanie: Mi się bardzo podoba, rzeczywiście wyjątkowa i przyciąga wzrok ( do tego stopnia, że miałem już w ręku inne piwo i zamieniłem je na to, bo tak mnie zainteresowała sama butelka )

                              Generalnie, przy tej ilości mocno chmielonych piw jakie są na rynku obecnie, to piwo nie robi już wielkiego wrażenia, te aromaty i smaki chmielowe są mniej wyraźne, większa słodowość. Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo porządne piwo w trochę innym stylu niż te wszystkie "nowe" IPA.
                              Moja ocena : 4,3 / 5
                              Last edited by meszek0009; 14-04-2014, 12:49.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎