Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broughton, Champion Double Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Broughton, Champion Double Ale

    Butelka 0,5l, zaw. alk. 5,5%.

    To wyjątkowe piwo, godnie reprezentujące styl old ale, otrzymałem w prezencie od przemiłego Pana sąsiada.
    Przy okazji przyznam, że miałem przyjemność smakować piwo uwarzone w tym stylu po raz pierwszy.

    Champion Double Ale jest mieszanką dwóch piw: mocnego, szkockiego ale i szkockiego portera, warzonych i fermentowanych oddzielnie, według swoich praw i reguł.

    Kolor: prawie czarne, praktycznie nieprzenikliwe dla światła.
    Piana: beżowa, drobna, na początku wysoka, po kilku minutach opada do dość grubej kołderki.
    Zapach: mocny, intensywne aromaty palonego słodu i kawy mieszają się z owocami i winnym akcentem. Wyraźnie czuć suszone owoce i chmiel.
    Smak: wspaniały, pełny i złożony – tak jak lubię. Na początku była słodycz i delikatna paloność, potem solidna dawka palonych smaczków, pysznej gorzkiej czekolady i mocnej kawy. W to wszystko wplotły się akcenty owocowe i winne. Smaczki wiły się, przeplatały, pojawiały i znikały…. Końcówka winno – chmielowa.
    Nasycenie: spora dawka, drobnych bąbelków wspaniale podkreślała smak.
    Pycha! Piwo z klasą do powolnego delektowania się!

    Na etykiecie uwiecznieni zostali: Sir Alexander Ramsey z Dalhousie oraz Sir William Douglas z Liddesdale – żyjący w XIV wieku, wspaniali rycerze, walczący wspólnie w wielu kampaniach, wierni swemu Królowi Dawidowi II.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 20-10-2008, 23:14.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
    To wyjątkowe piwo, godnie reprezentujące styl old ale, otrzymałem w prezencie od przemiłego Pana sąsiada.
    Skąd Pan Sąsiad je wziął?? Ale mi smaka zrobiłeś...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • pezet
      Improwizator
      • 03-2006
      • 481

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Skąd Pan Sąsiad je wziął??
      Syn Pana Sąsiada przywiózł z Wysp. Pan miły, ja też miły, od słowa do słowa i trzy różne piwka pewnego dnia o 7 rano zagościły w mojej lodówce

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale mi smaka zrobiłeś...
      Też sobie zrobiłem jak umieszczałem na forum. Twoje
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎