Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zestawy surowców

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • saltver1
    Junior
    • 12-2010
    • 7

    zestawy surowców

    Witam jestem poczatkowym piwowarem mam za sobą pierwsze zacieranie (Pale Ale z BA) mam pytanie bo jest wiele sklepów internetowych z zestawami surowców który polecacie i macie do niego najwieksze zaufanie i oczywiscie jakość surowców.Pierwszy zestaw brałem z BA ale mam zamiar dokupić pare rzeczy ale niestety są niedostępne i muszę wybrać inny sklep.
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    Jeśli chcesz się bawić w zestawy surowców, to ja bym Ci polecił Centrum Piwowarstwa - mają najwięcej różnych zestawów i ogólnie duży wybór. Ich kolejny plus w porównaniu z zestawami BA jest taki, że nie narzucają z góry drożdży i możesz wybrać jakie chcesz, bądź nie kupować i używać gęstwy z poprzedniej warki.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • dknap
      Senior
      • 08-2011
      • 130

      #3
      Pytanie pomocnicze - w którym ze sklepów oferujących zestawy surowców receptury są wierniejsze stylom?

      Comment

      • PaPe
        Senior
        • 03-2005
        • 176

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dknap Wyświetlenie odpowiedzi
        Pytanie pomocnicze - w którym ze sklepów oferujących zestawy surowców receptury są wierniejsze stylom?
        Najlepiej sam skomponuj recepturę i zamów własny zestaw w sklepie. Wszystko w jednym - taniej a najtaniej w takim w Twojej okolicy z odbiorem własnym.
        Receptur poszukaj w sieci, na Browar.biz, piwo.org, sprawdź programy Promash, Beersmith2 itd.
        Sklepy często dostosowują receptury do tego co co mają do sprzedaży.

        Comment

        • PaPe
          Senior
          • 03-2005
          • 176

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
          Sklepy często dostosowują receptury do tego co co mają do sprzedaży.
          Troszkę zbyt ogólnie to napisałem i nie chciałem nikogo urazić . Mają lepsze i gorsze przepisy, ale najlepiej samemu poszukać i wybrać to co najlepsze.

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dknap Wyświetlenie odpowiedzi
            Pytanie pomocnicze - w którym ze sklepów oferujących zestawy surowców receptury są wierniejsze stylom?
            Według mojego doświadczenia - z Piwodzieja.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • ksieciuniu
              Senior
              • 11-2013
              • 157

              #7
              Podczepię się pod temat – czy ktoś z forumowiczek/-ów używał może któregoś z zestawów surowcowych (z ekstraktów) i mógłby je polecić/odradzić/coś doradzić ?

              - Prawdziwy Stout z Browamatora (http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183249&sortuj=kod);

              - Witbier z Centrum Piwowarstwa (http://www.browar.biz/centrumpiwowar...witbier_11_blg ) - tu ew. negatywne komentarze mogą być na priv
              Last edited by ksieciuniu; 05-02-2014, 14:57.

              Comment

              • Wojtas-ss
                Junior
                • 09-2014
                • 2

                #8
                Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym odkurzyć ten temat i zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenie z zestawami surowców do zacierania ze sklepu robiepiwo.pl. Mam na koncie warkę uwarzoną z zestawu z CP i jestem zadowolony ale tym razem chciałem spróbować zestawu z innego źródła. Znajdzie się ktoś kto warzył piwo z takiego zestawu?

                Comment

                • dominik_walkowiak
                  Senior
                  • 10-2013
                  • 335

                  #9
                  Ja robiłem 3 warki z gotowych zestawów z CP i byłem zadowolony. Z robiepiwo.pl jeszcze nie korzystałem.

                  Comment

                  • Wojtas-ss
                    Junior
                    • 09-2014
                    • 2

                    #10
                    Ja zauważyłem że CP daje do zestawów głównie polskie chmiele Lubelski i Marynkę a chciałem spróbować jakiegoś brytyjskiego chmielu do dry stouta i właśnie robiepiwo.pl ma w zestawie Challenger'a

                    Comment

                    • ksieciuniu
                      Senior
                      • 11-2013
                      • 157

                      #11
                      Mam pytanko – będę warzył z zestawu „Prawdziwy Stout” z BA (http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd), ale chciałbym go troszkę podrasować, bo wydaję mi się, że „przepisowe” 30g. East Kent Golding to trochę mało (20g. na 60 min. i 10g. na 10 min.; na 18-20 l.).

                      Zastanawiam się nad dwiema opcjami:
                      – dodaniem kilkunastu gram Marynki (którą akurat mam w domu) na goryczkę i/albo
                      - dokupieniem 30-50 g. Fuggles i sypnięciem go na zimno.

                      Ktoś coś podpowie?

                      Comment

                      • robert19r20
                        Member
                        • 10-2010
                        • 78

                        #12
                        Oczywiście można podrasować to piwo jak masz Marynke to ja daj piwu to nie zaszkodzi
                        To tez bylo moje 1 piwo i ja dałem Centenial na aromat

                        Comment

                        • Jimmy_jb
                          • 11-2005
                          • 911

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksieciuniu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mam pytanko – będę warzył z zestawu „Prawdziwy Stout” z BA (http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd), ale chciałbym go troszkę podrasować, bo wydaję mi się, że „przepisowe” 30g. East Kent Golding to trochę mało (20g. na 60 min. i 10g. na 10 min.; na 18-20 l.).

                          Zastanawiam się nad dwiema opcjami:
                          – dodaniem kilkunastu gram Marynki (którą akurat mam w domu) na goryczkę i/albo
                          - dokupieniem 30-50 g. Fuggles i sypnięciem go na zimno.

                          Ktoś coś podpowie?
                          A po co Ci więcej chmielu w stoucie? To ma być tradycyjny czy przechmielony? Bo w tradycyjnym to nie chmiel odpowiada za smak i aromat. Jak chcesz podrasować to dosyp więcej palonych/czekoladowych słodów, podbij ekstrakt albo dodaj czegoś egzotycznego - prażone wiórki kokosowe dają świetny posmak.
                          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎