Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wejherowo - co myślicie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • buuczek
    Junior
    • 10-2008
    • 5

    Wejherowo - co myślicie?

    Witam

    Mam pytanko do mieszkańców Wejherowa i okolic. Czy myślicie że knajpka z piwami regionalnymi w Wejherowie znalazła by klientele?
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Zapewne tak ,bo miato liczy sporo mieszkańców a sklep specjalistyczny z piwem mają tylko jeden.
    Jeżeli trafisz z dobrą lokalizacją (najlepiej pewnie byłoby w bliskich okolicach deptaka) to powinno się udać.

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1302

      #3
      życzę ci jak najlepiej, ale przykład olsztyński pokazuje, że nie jest lekko - były dwa piwne sklepy specjalistyczne, jest zero; jeden pociągnął półtora roku, drugi niespełna rok; a miasto ma 200 tysięcy mieszkańców i duży odsetek studentów. dodam, że - z tego, co wiem - oba biznesy wychodziły na swoje, ale nie przynosiły spodziewanych zysków. zresztą mogły być inne przyczyny likwidacji sklepów. wejherowa nie znam, na pewno jest mniejsze.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        Np. w Starogardzie Gdańskim (wielkość miasta niemalże identyczna, jak Wejherowa) działa Pub 44 - piwa głównie czeskie + Amber i Gościszewo z nalewaków i radzą sobie. W Wejherowie teoretycznie nawet byłoby łatwiej, bo blisko i Rumia i Reda, nawet Gdynia... Komunikacja lepsza, niż w przypadku Starogardu. Może warto się z nimi skontaktować i podpytać?
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #5
          Z miast wymienionych przez Rycha to chyba tylko Reda wchodzi w grę ,ewentualnie w drugą stronę Bolszewo ,bo W Rumi są 3 sklepy specjalistyczne + jeden pub z szerokim wyborem piwa i dwa gdzie można też coś ciekawszego wypić. Co do Gdyni to tam jest sporo miejsc specjalistycznych (zarówno pubów jak i tymbardziej sklepów),więc stamtąd klientela pewnie nie będzie jechać do Wejherowa na piwo. No chyba ,że miałbyś coś na prawdę wyjątkowego to może smakosze prawdziwego piwa by zajeżdżali do Ciebie. Plusem jest urokliwość Wejherowa większa niż wcześniej wymienionych przeze mnie miast.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            42 tyś dusz, więc myślę, że spokojnie można próbować. Jeżeli u mnie w 12 tyś mieście działają to tam też będzie.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              42 tyś dusz
              A dokładniej to nawet 47 472
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • dipeone
                Senior
                • 05-2010
                • 741

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                A dokładniej to nawet 47 472
                Plus wcale nie takie małe Bolszewo i Gościcino ,które są niemal przyłączone do Wejherowa (nie widać aż tak bardzo wyraźnej granicy pomiędzy tymi miejscowościami). Jest komu pić.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Co do Gdyni to tam jest sporo miejsc specjalistycznych (zarówno pubów jak i tymbardziej sklepów),(...).
                  Kurcze, chyba mieszkam w innej Gdyni.

                  Powracając do tematu. Jeżeli taka knajpka miałaby, choć jedno porządne piwo z nalewaka, to chętnie wybrałbym się do tego pięknego miasteczka.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kurcze, chyba mieszkam w innej Gdyni.

                    Powracając do tematu. Jeżeli taka knajpka miałaby, choć jedno porządne piwo z nalewaka, to chętnie wybrałbym się do tego pięknego miasteczka.
                    W sumie to z pubami chyba przesadziłem ,bo tych z ciekawym piwem jest raptem kilka ,ale sklepów gdzie można kupić coś poza koncernówkami jest sporo.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                      W sumie to z pubami chyba przesadziłem ,bo tych z ciekawym piwem jest raptem kilka ,ale sklepów gdzie można kupić coś poza koncernówkami jest sporo.
                      Atut, Degustatornia i....niech będzie, że dodatkowo Donegal i Kandelabry.
                      A co do sklepów, swego czasu wyraziłem swoją opinie dotycząca identycznego asortymentu w tych sklepach. Do sklepów w Krakowie, Łodzi czy Warszawie niestety im daleko.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Atut, Degustatornia i....niech będzie, że dodatkowo Donegal i Kandelabry.
                        A co do sklepów, swego czasu wyraziłem swoją opinie dotycząca identycznego asortymentu w tych sklepach. Do sklepów w Krakowie, Łodzi czy Warszawie niestety im daleko.
                        No i jeszcze Poczekalnia na Kilińskiego. Trochę nie byłem ,ale coś z Ambera było z nalewaka chyba dostępne.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #13
                          Jak byłem tam ostatnio, kran z czymkolwiek bym suchy.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            Chłopaki, skupcie się na temacie albo załóżcie osobny wątek.
                            Last edited by ART; 15-02-2011, 11:11.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Moim zdaniem lokal może wyjść na swoje, ale właściciel musi sobie założyć zysk w długiej perspektywie. Jeśli liczy na to, że wydatki zwrócą się w pół roku, to się przeliczy. Myślę, że potrzeba roku by to jako tako się rozkręciło, pozyskało wiernych klientów. Ponoć sklepy w Olsztynie wychodziły na swoje, a mimo to zostały zamknięte, bo właściciele liczyli na coś więcej. Więc z takim podejściem nie ma co zaczynać. Jeśli jednak założymy zysk w perspektywie kilku lat, to czemu by nie zacząć tej przygody? Jest popyt na dobre piwa, można to wykorzystać. Pozostaje jeszcze kwestia ceny za kufel piwa - nie mogą to być ceny trójmiejskie. Z dostawą piwa nie powinno być problemu. Z perspektywy Starogardu wygląda to tak, że takie Gościszewo samo dzwoni czy już mogą przywieść, a Dars z Lubina wysyła kurierem - koszt dostawy (cała paleta różnorodnych piw butelkowych i beczkowych) to 100 zł. Największy problem jest z Amberem, który najpierw marudził, że ich piwo nie będzie głównym czy wręcz jedynym, 3 miesiące się nie pojawiał się przedstawiciel, w końcu zamontowali kolumnę, a piwa nadal nie przywożą... Pewnie znowu miną ze 3 miesiące. Ich strata, w tym czasie Gościszewo zaczyna wybijać się na lidera
                              Last edited by Pendragon; 15-02-2011, 12:10.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎