Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Tomasza 8, Sarmacja [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maykel
    Member
    • 01-2010
    • 49

    św. Tomasza 8, Sarmacja [zamknięte]

    Będąc ostatnio w Katedrze, zachęcony reklamą pubu Sarmacja postanowiłem go odwiedzić ze znajomymi. Pierwsze wrażenie po wejściu pozytywne, fajny wystrój, dość dużo miejsca, trochę za chłodno. I to by było tyle z plusów. Według reklamy z Katedry mają mieć 160 rodzajów piw, 40 rodzajów nalewek i także sporo miodów pitnych. Z piw to było może 15-20 rodzajów (Koźlak za 11 zł to spora przesada), nie ma lanych piw, tylko butelka. Z nalewek były tylko malinówka i wiśniówka, a o miody już nawet nie pytaliśmy. Póki co poza wystrojem nie można powiedzieć o tym lokalu dobrego słowa, oby się to zmieniło bo zapowiada się ciekawie.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maykel Wyświetlenie odpowiedzi
    Według reklamy z Katedry mają mieć 160 rodzajów piw, 40 rodzajów nalewek i także sporo miodów pitnych.
    Już myślałem, że nalewaków
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Maykel
      Member
      • 01-2010
      • 49

      #3
      Znowu odwiedziłem pub. Ze zmian na plus, więcej rodzajów piwa (ok 40). Dalej nie było lanego żadnego. Ceny średnio-wysokie. Promocja dla studentów (chyba 10%). No i raczej pustawo w lokalu.

      Comment

      • Polacja
        Junior
        • 06-2011
        • 1

        #4
        Odwiedziłem ostatnio lokal, z piw lanych mieli lubuskie, lubuskie jagodowe oraz erdingera. Mile zaskoczyła mnie promocja, wszystkie lane dawali po 6 złotych. Siedziało może z 5 stolików. Butelek z 50 ponoć mają. O inne produkty nie pytałem, z ciekawostek polecono mi miód lany, ale nie ma co się rozwodzić nad tym tematem, bo to w końcu portal o piwkach. pozdrawiam.

        Comment

        • sienioo
          Senior
          • 12-2008
          • 177

          #5
          Twój nick brzmi jak Sarmacja Byłem w Sarmacji jakoś 2 miechy temu - długo tam nie pobyłem, totalna klapa (2 piwka na nalewakach i jakieś 30 butelek, wystrój jak dla mnie przegięcie, a z lisa na wejściu to mi się śmiać chciało)... Widzę, że zeszli z ceny, ale to raczej nic nie zmieni... Trochę znam branże HORECA i chyba długo Sarmacja nie wytrzyma na rynku.

          ps. ale warto tam pójść dla miodów pitnych

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Lane Lubuskie za 6 zł - uczciwa cena.
            Ja też wczesną wiosną się zniechęciłem do lokalu ale "masełko" w dobrej cenie można pochłonąć

            Comment

            • giudice
              Gość
              • 07-2005
              • 231

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Lane Lubuskie za 6 zł - uczciwa cena.
              Mnie w niedzielę skasowali na 8 pln.

              Comment

              • toto
                Senior
                • 12-2006
                • 949

                #8
                W lokalu są 4 nalewaki (2 podwójne ozdobione kolumnami ceramicznymi z lat 90-tych XX w. - z logo Piast i Dojlidy). Dwa są jednak niesprawne. Wczoraj w nalewakach Lubuskie i Bernard Tmavy, w butelkach ok. 40 piw polskich, czeskich i ukraińskich (na więcej nie ma miejsca na zapleczu). Lubuskie lane w ten poniedziałek było jeszcze w promocji weekendowej po 6 zł - smakowo OK, Bernard po 9 zł, ale kwaskowy mimo wcześniejszego zlania piwa z przewodów.
                Reklamują poniedziałkową promocję - za 30 zł piwo beczkowe do oporu. Klientela jednak ok. 19-stej bardzo nieliczna (kilka osób) i to jest zapewne przyczyną, że Bernard kwaśnieje.
                Na plus można zaliczyć, że barman jest zainteresowany piwami i potrafi o nich parę słów powiedzieć.

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #9
                  Obecnie na nalewakach Lubuskie, Lubuskie cytrynowe i Celtyckie z Witnicy oraz Raciborskie. Lubuskie i Raciborskie po 8 zł/0,5 l.

                  Comment

                  • Catherine
                    Junior
                    • 08-2012
                    • 1

                    #10
                    No i jak teraz w Sarmacji?

                    Moim zdaniem dużo się zmieniło na plus, asortyment, wystrój, muzyka... ludzi jest naprawdę sporo, szczególnie w weekendy, są rury piwa, lane za 6zł do 18.00 i po 24.00.

                    No i ostatnia akcja na FB heheheh

                    Comment

                    • PubSarmacja
                      Junior
                      • 09-2012
                      • 1

                      #11
                      Sarmacja - zapraszamy!

                      To fakt, trochę się u nas pozmieniało. Więcej info na stronie, ale w skrócie:

                      - mamy rury piwa (3l) - można wybrać sobie dowolne piwo
                      - 4 nalewaki
                      - otwarlismy ogródek
                      - asortyment piw zmienny, ale jak zwykle doskonały
                      - bynajmniej nie jest u nas pusto!

                      Z wydarzeń w Pubie:

                      - Poniedziałki z pÓłkownikiem (co miesiąc spotkania i projekcje filmów)
                      - Klub Wtorkowy (www.klubwtorkowy.pl)
                      - Projekt CINEMA-UNDER-GROUND - zachęcamy do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie, którego regulamin jest tutaj:

                      Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


                      Zapraszajka na Tomasza 8!
                      www.sarmacja.krakow.pl
                      facebook.com/pubsarmacja

                      Zapraszamy na św. Tomasza 8!

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Primo 1 - http://www.browar.biz/forum/announcement.php?f=18

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #13
                          We wtorek lane Raciborskie, Głubczyce, Celtyckie i Lubuskie Jagodowe.

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PubSarmacja Wyświetlenie odpowiedzi
                            To fakt, trochę się u nas pozmieniało. Więcej info na stronie, ale w skrócie:

                            - mamy rury piwa (3l) - można wybrać sobie dowolne piwo
                            - 4 nalewaki
                            - otwarlismy ogródek
                            - asortyment piw zmienny, ale jak zwykle doskonały
                            - bynajmniej nie jest u nas pusto!

                            Z wydarzeń w Pubie:

                            - Poniedziałki z pÓłkownikiem (co miesiąc spotkania i projekcje filmów)
                            - Klub Wtorkowy (www.klubwtorkowy.pl)
                            - Projekt CINEMA-UNDER-GROUND - zachęcamy do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie, którego regulamin jest tutaj:

                            Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


                            Zapraszajka na Tomasza 8!
                            Dzisiejszy wpis "toto" niestety nie potwierdza wspaniałego asortymentu.
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Na przeciwko Jożina jest sobie Sarmacja, która to przyjemnym klimatem "ceglanym" z licznymi zakamarkami przebija swoją konkurencję. Cóż tego, skoro przebija też podłością piwa. O ile Litovela Moravana u Jożina jakoś wymęczyłem, to Głubczyc nie dałem rady i poddałem się w połowie szklanki. Koszmar jakiś, ale dziwne, bo nie przypominał tych ciężkich szmatławych piw z tego browaru. Było słomkowe, cienkie i wytrawno-kwaśne. Pod koniec kwietnia zamiast Jagodowego było Jabłkowe...
                              Ale na Raciborskie prawdopodobnie można zajść.
                              Last edited by Pendragon; 28-06-2013, 22:08.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎