Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Olympic, Fix Hellas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Olympic, Fix Hellas

    Jest już na forum piwo o takiej nazwie z browaru Hellenic Breweries of Atalanti, nawet etykieta jest podobna.
    Na mojej butli jest napisane że pochodzi z Olympic Brewery
    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 5 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - wyraźny słodowy
    Gaz - okey
    Smak - średni słód, średni chmiel, średnio słodkie, chlebowe lekkie smaczki, średnia goryczka
    Poprawne, do gaszenia pragnienia nawet świetne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3364 - moje 1669 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Moje piwo też jest z Olympic Brewery. Puszka 0,33 l, alkoholu 5%, ekstraktu nie podano, w kładzie :woda, chmiel, słód jęczmienny i chmiel. Design puszki bardzo prosty, wręcz oszczędny, wcześniejsze logo było jednak znacznie ładniejsze. Barwa jasnobursztynowa, piana tworzy zwarty, gęsty kożuch, który powoli opada. Wyczuwalny aromat słodu. Średnia, miła goryczka, której smak dłużej zostaje na podniebieniu, trochę wytrawne. Żadna rewelacja, ale pije się dobrze.
    Attached Files

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Butelka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Jedno z niewielu pijalnych piw w Grecji. Bez jakiegoś smaku ale przynajmniej coś tam było z treści. Do wypicia i zapomnienia (jak na Grecję to i tak dużo bo wszędzie panuje kompletnie nie nadający się do picia Amstel i Heineken).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Jedno z niewielu pijalnych piw w Grecji. Bez jakiegoś smaku ale przynajmniej coś tam było z treści. Do wypicia i zapomnienia (jak na Grecję to i tak dużo bo wszędzie panuje kompletnie nie nadający się do picia Amstel i Heineken).
          Nie jest tak źle z tym piwem w Grecji, na Krecie było raczej tego sporo z greckich wszędzie pełno Mythos'a, wspomniany Fix, miałem okazję wypić Hellas Beer, w hotelu barman poinformował mnie że to co nalewa to Zorbas, a w sklepach widziałem jeszcze jakieś greckie wynalazki za 0,70 euro/0,5l. Do tego jeszcze jakieś bodajże cydry w różnych smakach ( drogie), coś tam dla brytyjczyków, potem Stella Artois; aha widziałem też jakiegoś greckiego weissbiera i kilka innych greckich piw. To tylko tak ogólnie patrząc bo jednak w większości korzystałem z oferty alkoholowej hotelu
          A wracając do Fixa to było jedno z czterech greckich piw jakie miałem okazję wypić na tegorocznych wakacjach i muszę przyznać, że było to najlepsze w smaku, piłem prosto z puszki 0,33l, nie tylko ugasiło pragnienie ale też wyczułem bardzo przyjemną goryczkę, rozsądnie gazowane. Puszka 0,33l za 0,80 euro, puszka 0,5l za 1,20 euro w sklepie blisko plaży.
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Wersja puszkowa 0.33l.Słodkie, piana chwilowa, gaz w porządku, barwa złota.WypiĆ i zapomnieĆ.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Blackbeard
              Senior
              • 12-2011
              • 209

              #7
              Kolor: Złoty, piwo jest delikatnie mętne.
              Piana: Biała, drobnoziarnista. Znika w zastraszającym tempie.
              Zapach: Intensywny. Trudno wyczuć coś poza chmielem i słodem.
              Smak: Początkowo dominuje słodycz, po czym pojawia się lekki kwasek, a następnie średniej próby chmielowa goryczka z alkoholowym fniszem.
              Wysycenie: W normie.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu sibarh’a. Moim skromnym zdaniem - bardzo ładne.
              Uwagi: Powodów do zachwytu nie ma, chociaż i tak jest lepiej, niż przewidywałem. Niemniej jednak współczynnik cena/jakość, przy cenie 1,4 €, wypada mizernie.
              Mors ultima linea rerum.

              Comment

              • marioate
                Junior
                • 04-2012
                • 5

                #8
                Piwo nawet dobre ale przesadzone z ceną 1,15€ cena w markecie a dla porównania Amstel 1,00€ producent myślał że skoro ma taką historie to i tak się sprzeda no się przejechał bo większość piw kupują obcokrajowcy których jest ok. 2mln a greków ok. 10mln a oni głównie patrzą na cenę bo grecy raczej z cenami się nie liczą taka cecha ich charakteru w dodatku niewielu greków pije piwo a jak już piją to jedno na czterech i to parę godzin, większość małych sklepów nie ma nawet tego piwa w lodówkach bo się nie sprzedaje ludzie wolą Amstla do którego się przyzwyczaili przez tyle lat chociaż jest gorszy, ale za to tańszy. Grecy byli ucieszeni jak usłyszeli że Fix wraca do sprzedaży na słuchałem się dużo o historii browaru który znajduje się w centrum Aten ( współrzędne w Google maps: 37.963029,23.725275 nie wiem jak to inaczej wkleić żeby było fachowo)a popadł w ruinę, od momentu jak piwo weszło do sprzedaż zaczęli go remontować ale jakoś wolno im to idzie chyba z braku funduszu podobno maja tam uruchomić jakąś małą produkcje piwa a reszta to ma być muzeum. Szkoda żeby piwo znikło z rynku przez błąd marketingowy (według mnie, nie jestem specjalistą od tego) bo jest nawet dobre i jest częścią historii Aten, browaru nie da się przeoczyć zwiedzając stolice Grecji.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Piwo o pięknym głębokozłotym kolorze i idealnym klarze. Piana sycząca, wodnista, szybko opada. Zapach słodki, słodowy z nutą zielonego jabłuszka. Po ogrzaniu mocno intensyfikują się aromaty ziołowe. Piwo jest całkiem treściwe, mocno słodowe, z lekką goryczką. Nie jest to wybitne piwo, ale nie można nazwać go nijakim eurolagerem. Całkiem pozytywne wrażenia.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9731

                    #10
                    W ramach przerywnika pomiędzy nasączaniem organizmu napojem izotonicznym piwopodobnym "Aegean" (Mythos/Carlsberg) a wyrobami lokalnego mikrobrowaru (o tym niebawem), popijałem sobie czasami piwo "Fix".
                    Jego jasna odmiana ma okrągłe 5%, jest klasycznie jasnozłote, świetliste. Tworzy białą, dość drobną, lecz zupełnie nietrwałą pianę.
                    Pachnie dość standardowo, słodowo-chmielowe, z lekkim powiewem koncernowym. W smaku to typowy "mediterranean lager": słaba goryczka, lekki słód, generalnie orzeźwiające.
                    Nagazowanie średnie w kierunku wysokiego. Ja kupiłem je w puszce 0,33, wzornictwo dość proste, ale charakterystyczne i w pewnym sensie eleganckie.
                    Dość łatwo dostępne w puszkach/butelkach w większości popularnych spożywczaków na Korfu, jak dla mnie trochę nijakie, ale w tamtejszym klimacie wchodzi .

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Wersja w bączku 0,33:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Aromat - lekki, średnio przyjemny słód, w tle ciut chmielu
                        Piana - średnia, gęsta, średniotrwała
                        Barwa - słomkowo/jasnozłota
                        Wysycenie - dość wysokie
                        Smak - słód przyjemniejszy niż w zapachu, średnia goryczka, lekko zalegająca w ustach, lekki kwasek
                        Treściwość - umiarkowana

                        Poprawne piwo na lato

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Dawniej piwo występowało pod nazwą Fix Special.
                          Foto z reprintem starej etykiety:
                          Attached Files
                          Last edited by sibarh; 04-10-2014, 13:00.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Kolejna wersja:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Kolejna etykieta:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎