Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Kazimierza Wielkiego 50, klub Nietota

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prazdrój
    Junior
    • 01-2007
    • 7

    Wrocław, Kazimierza Wielkiego 50, klub Nietota

    Nowo otwarty klub. Z opisów prasowych wygląda że ma dosyć ciekawy neo secesyjny wystrój a właściciele celują w klimat artystyczno kulturalny, czymkolwiek by on nie był.
    Na swoim profilu na fb zapowiadają że z beczki ma być lany Ciechan, co jest chyba dosyć interesującą informacją.
    Cen nie znam, nie byłem. Choć pewnie jeśli to klub to bliżej 10zł niz 5zł.
    To chyba drugi po Akademusie lokal z ciekawszym piwem w rejonie starego miasta.
    Myślę że warto sprawdzić.
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prazdrój Wyświetlenie odpowiedzi
    To chyba drugi po Akademusie lokal z ciekawszym piwem w rejonie starego miasta.
    Poczekamy, zobaczymy. Dobrze by było, aby pojawiło się jakieś nietypowe dla Wrocławia piwo z beczki oprócz Ciechana. Wtedy byłby ciekawy.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Właśnie dostałem info od znajomego związanego z tą knajpą przez gg.

      Aktualnie leją z kranu:
      - twierdzowe,
      - holba
      - litovel,

      kriek i troll - te od czwartku.

      Ciechana na kranie nie będzie. Mają dość współpracy z dostawcą. Niesumienny, niesłowny, dowoził zepsute piwo lub nie to co było zamówione. Ogólnie ciężki kontakt.

      Mimo tego wszystkie Ciechany są dostępne w butelce.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • bobza
        Senior
        • 01-2009
        • 222

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        kriek i troll - te od czwartku.
        Akurat wczoraj byłem. Blisko rynku a ludzi mało, wczoraj wieczorem jak na taką lokalizacje wiało pustką, może dlatego, że w środku strasznie gorąco. Wraz z nowymi piwami ma się pojawić ogródek piwny. Bardzo fajny wystrój. Obsługa stara się wiedzieć co sprzedaje, czytują BrowarBiz i inne źródła .
        http://www.alebrowar.pl/

        http://www.facebook.com/AleBrowar

        Comment

        • mareks
          Senior
          • 05-2002
          • 1939

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza Wyświetlenie odpowiedzi
          Obsługa stara się wiedzieć co sprzedaje, czytują BrowarBiz i inne źródła .
          Chyba nie bardzo się przykładają do tego czytania.


          Dziś trafiłem do tego przybytku.

          Dostępne butelkowe Ciechany oraz z Raciborza : Twierdzowe i Raciborskie Zielone.

          Na kranach: Litovel Dark, Holba, Twierdzowe w cenie 8 PLN.

          Do tego jako nowość zachwalano Kriek i Troll.
          Na moje pytanie co to za piwo Troll barman odpowiedział, że to belgijskie piwo górnej pasteryzacji.
          Po skorygowaniu go, że raczej chodzi o górną fermentację dodał, że piwo ma tylko 7% alkoholu, gdzie inne piwa z tego browaru mają nawet 12%.
          Na kolejne moje pytanie jaki to jest styl: tripel czy może blond ale barman zrobił okrągłe oczy więc dalej już go nie męczyłem pytaniami.

          Zamówiliśmy na początek Twierdzowe, które było poprawne czyli słodkie.

          Potem chciałem spróbować tego Trolla ale okazało się, że mają problemy z nalewakiem i strasznie się pieniło. Z tego względu nie sprzedawali tego piwa ale dostałem trochę do degustacji. Piwo podawane w bardzo ładnym firmowym pokalu (ten typ szkła to chyba "goblet") o pojemności 0,25l.
          Bardzo mi smakowało aczkolwiek nie wiedziałem z jakim stylem miałem do czynienia i czego oczekiwać. Było słodkie, bez goryczki, kwiatowe i owocowe smaki, aromaty. Nie czuć zawartości alkoholu.

          Skoro ma 7% alkoholu to według strony: http://www.cuveedestrolls.com/EN/brasserie/bieres.php może to jest CUVEE DES TROLLS (7%) ale ja nie wyczułem w nim goryczy.

          Kriek - tradycyjnie słodki wiśniowy kompocik.

          Lokal urządzony w stylu Młodej Polski co interesująco wyróżnia się na tle innych lokali we Wrocku.
          Dziś miał się tam odbyć koncert wrocławskiego zespołu THE BEATLMEN, który gra muzykę Beatlesów.

          Strona lokalu: http://www.nietota.pl/

          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            #6
            Ogólnie bardzo mi się tam podobało i mam zamiar jeszcze nie raz tam wstąpić o ile po tej opinii zechcą mnie tam obsłużyć.
            Barmani powinni się koniecznie dokształcić aby wiedzieli co sprzedają.
            Last edited by mareks; 15-07-2011, 21:56.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Wg ich strony Holba do 18:00 za 5 zł.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Zestaw piw w piątek na kranie jak powyżej, czyli: ciemny Litovel, Holba, Twierdzowe, Kriek i Troll. Ciekawe miejsce, ma kilka zalet których nie ma w innych wrocławskich knajpach z podobnym piwem.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #9
                  W piątek mieli skromny ogródek przy ruchliwej ulicy Kazimierza Wlk. Jeśli interesują was ceny Krieka i Trolla, to pierwszy 15zł / 0,5L, a Troll za 16zł / 0,5L.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    W weekend mieli na kranie zamiast Raciborza o ile pamiętam Ciechana

                    Comment

                    • Epson
                      Junior
                      • 03-2009
                      • 24

                      #11
                      W weekend 23-25/08 znów zestaw ciemny Litovel, Holba, Twierdzowe, Kriek i Troll z beczki. Z butelki są też Ciechany.
                      Ciemny litovel trochę zbyt słodki i wodnisty jak dla mnie, ale to już moje małe wybrzydzanie bo we Wro jest za dużo dobrych piw w knajpach polskie i czeskie są po +/- 7pln w zależności jak trzeźwy jest barman.
                      Bardzo fajny muzyczny klubik, polecam na drugą część wieczoru!

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        #12
                        Twierdzowe

                        Zrezygnowali z lanego Twierdzowego? Tak by wynikało ze strony. Ale ta chyba nie jest za często aktualizowana.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎