Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Potocka 14/14, Kawa i Chmiel (d. Butelki Zwrotne) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PanKrecik
    Member
    • 09-2007
    • 57

    Potocka 14/14, Kawa i Chmiel (d. Butelki Zwrotne) [zamknięte]

    Nowa piwiarnia-kawiarnia na Żoliborzu, niedaleko pl.Wilsona lub m.Marymont.
    Byłem tam na nieoficjalnym otwarciu w weekend, zaproszony przez znajomych znajomych.
    Szykuje się fajne miejsce: mają ok 10 różnych piw, w tym zapamiętałem - Ciemnego Kormorana, Miodowe Gryczane, Biłe Obołonia, Ale Ale Corneliusa, ale najważniejsze pod nalewakiem: niepasteryzowany Kormoran, akurat został podpięty Rześki, podobno zaraz po nim wchodzi Warmiak, i ma być rotacyjnie cała gama z tego browaru... to ewenement!!
    Dobrym dodatkiem są przekąski typu ciemne pieczywo+pasztet żurawina albo małe nóżki, wszystko było po 6pln, około 5 różnych do wyboru. Do piwa idealne.
    Do tego bardzo przyjemne ciepłe wnętrze pomimo że mieści się w dość szarej okolicy.
    Dziś na fejsbuku (wiem, wiem, niektórzy maja alergię...) na ich stronie znalazłem info że w środę 2/03 podpinają kolejne piwo niepasteryzowane, jest w promocji po 7pln.
    Może jakiś zlot browarbizowy na stestowanie? co Wy na to?
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    No nie wierzę, lany Kormoran w odległości spaceru ode mnie?
    Świetna informacja, muszę tam zajrzeć!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Lokalizacja jest taka, że chyba nikt nie powinien mocno narzekać, z komunikacją nie będzie większego problemu Na pewno prędzej czy później się wybiorę.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        mniam, mniam
        To kiedy pijemy?

        Comment

        • PanKrecik
          Member
          • 09-2007
          • 57

          #5
          To może spiknijmy się na tą srodę właśnie? mi pasuję od 16 w dół.
          skorzystamy z promo 7pln zamiast 8, zawsze jakiś pretekst
          ja mogę się dowiedzieć czy trzeba rezerwować jak się wpadnie grupowo

          Comment

          • Krasnolud
            Junior
            • 03-2009
            • 22

            #6
            No nieźle! Rześkie i Warmiak z beki, kusząco brzmi Widzę, że na Żoliborzu coś się zaczyna dziać, i do tego piwo zacne, przekąski. Podoba mi się To jest w tych pawilonach handlowych przy Mickiewicza?

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PanKrecik Wyświetlenie odpowiedzi
              To może spiknijmy się na tą srodę właśnie? mi pasuję od 16 w dół.
              skorzystamy z promo 7pln zamiast 8, zawsze jakiś pretekst
              ja mogę się dowiedzieć czy trzeba rezerwować jak się wpadnie grupowo
              Proszę założyć temat spotkaniowy w odpowiednim dziale.
              Last edited by Maggyk; 28-02-2011, 23:43.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • PanKrecik
                Member
                • 09-2007
                • 57

                #8
                Tak, możesz jechać do m.Marymont i sturlać się w dół Potocką albo opcja full comfort : z pl.Wilsona zjechać Mickiewicza 1 przystanek do os. Potok, przejść przez ulicę do pawilonów handlowych przy pętli tramwajowej. To jest zaraz od frontu, wchodzi się po schodkach i już. Jest fioletowy szyld.

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1836

                  #9
                  A jakie są godziny otwarcia lokalu, wie może ktoś?
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Krasnolud
                    Junior
                    • 03-2009
                    • 22

                    #10
                    Z tego co pamiętam poniedziałek - piątek od 14, sobota od 15. Nie ma godzin zamknięcia, przynajmniej nie ma ich na kartce która wisi na drzwiach.

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1301

                      #11
                      miły, klimatyczny lokal. tropy właścicielskie prowadzą do windygo i gramofonu. wydaje mi się, że stamtąd kojarzę obsługę. niestety, jeśli rześkie było początkowo po siedem, to warmiak, zresztą smaczniutki, był już po dziewięć, a piwa butelkowe są po dychu. spodziewałem się nieco niższych cen, przyznaję. jak wiadomo, następny ma być podpięty jasny kormoran, a w planach jest serwowanie także innych piw z olsztyna. tylko co oni tam jeszcze leją do beczek?
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • lisiewski
                        Senior
                        • 12-2009
                        • 459

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niestety, jeśli rześkie było początkowo po siedem, to warmiak, zresztą smaczniutki, był już po dziewięć, a piwa butelkowe są po dychu. spodziewałem się nieco niższych cen.
                        Miałem ogromne nadzieje w związku z tym lokalem, ale czytając takie informacje jestem prawie pewien, że wybiorę się tam jednorazowo. W końcu konkurencyjna (również świeżo otwarta) Czeska Baszta ma takie same ceny, lepszą lokalizację i większy wybór piwa.

                        Comment

                        • Piwosz306
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 214

                          #13
                          Ja wczoraj piłem w tym lokalu bardzo dobrego Warmiaka za 8,50, potem świeżo podpięte Rześkie za 8zł. Cena jak cena, oba piwa dobre i świeże, w nielicznych lokalach na Żoliborzu które odwiedziłem, widziałem dużo wyższe ceny za dużo gorsze piwa.. A te dwa piwa to unikat na Warszawę, przynajmniej nigdzie indziej nie widziałem. Podejrzewam, że Kormoran nie zapewnia lokalom gastronomicznym obsługi na miarę Barlana, więc nie ma się co dziwić, że cena jest taka. Właściciel tego lokalu musi sobie zamontować nalewak na własną rękę (więc kupić cały sprzęt), czyścić go na własną rękę itd. Ja im kibicuję. Piwo mają dobre, obsługę miłą, wystrój również bardzo fajny. Do tego pyszne śledzie!
                          A tak w ogóle, Czeska Baszta ma piwa po 9 zł, więc nie mają lepszych cen. Lokalizacja porównywalna, tu i tu trzeba dojść.
                          Last edited by Piwosz306; 09-03-2011, 00:37.

                          Comment

                          • Epson
                            Junior
                            • 03-2009
                            • 24

                            #14
                            Byłem dziś: Rześkie jest za 8pln/0,5l.
                            jak jest podłączony ciemny Warmiak kosztuje 8,50pln, pytałem o niego, ale jeszcze nie wiadomo czy po Rześkim będzie właśnie Warmiak czy Kormoran 5-słodowy.

                            jak na takie piwa w Wawie to ceny całkiem w porządku.
                            zresztą co tu debatować: nie znam innej knajpy z niepasteryzowanymi Kormoranami w Warszawie

                            i potwierdzam co pisał kolega powyżej - przekąski są bardzo dobre, dziś testowałem (6pln)

                            ps. w sobotę o godz.15 są warsztaty piwowarskie, możliwa degustacja -> świeża wiadomość z fb

                            Comment

                            • pebejot
                              Senior
                              • 01-2010
                              • 1412

                              #15
                              Byłem wczoraj, z kija tylko ciemny Warmiak za 8,50. Znudzona panienka, nalewająca piwo zapytana przeze mnie czy będzie lany Kormoran, pouczyła mnie, że to browar nazywa się Kormoran, a nie piwo. Dałem sobie spokój i nie próbowałem dyskutować. Przez godzinę Panienka katowała nas i innych gości "trudną" muzyką dla trudnej młodzieży, aż lokal w końcu opustoszał.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎