Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flying Dog, Dog Schwarz Smoked Double Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Flying Dog, Dog Schwarz Smoked Double Lager

    Najnowsze piwo z serii Wild Dog - mocna wędzonka. Butelka 355 ml, alk. 7.8%

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty
    Piana: beżowa, drobnoziarnista, dość wysoka ale bardzo szybko opada
    Wysycenie: niskie
    Zapach: wędzony z nutką palonego słodu
    Smak: początek palono-słodowy, wyraźna palona goryczka, wędzone smaczki, kwaskowy finisz, alkohol pod koniec wyczuwalny ale nie drażniący
    Dobre, dość treściwe piwo, jedynie kwasek odrobinę przeszkadza.
    Attached Files
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Z etykiety można jeszcze wyczytać, że piwo ma 25 IBU i do jego produkcji użyto między innymi słodu żytniego.

    Kolor smoliście czarny. Piana ciemno beżowa, niezbyt obfita, szybko opada ale ładnie lepi się do szkła. W zapachu troszeczkę wędzonki i sporo owocowych nutek - śliwki, wiśnie.
    W smaku idealna harmonia pomiędzy paloną goryczą mocnej kawy, odrobiną ciemnych owoców i nieznaczną kwaskowatością (od żyta?). Bardzo treściwe, ma solidną, słodową bazę ale pije się lekko. Świetna kompozycja. Wędzonki w smaku trudno się doszukać - coś tam przebłyskuje, ale ledwo ledwo gdzieś w tle.

    Genialne piwo. Bardzo przypomina Porter Bałtycki, i to w najlepszym wykonaniu. Wardo odchudzić portfel dla tego piwa
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Dog Schwarz

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
      Piana: Ciemnobeżowa, niezbyt wysoka. Szybko opada do pierścienia i wysepek. Później nie ma wcale.
      Zapach: Intensywny, wędzony z lekko karmelowym tłem. Czuć też palone słody.
      Smak: Początkowo lekko kwaskowe, zaraz potem pojawia się delikatna, lekko karmelowa słodycz. Powoli dociera palona goryczka o średniej mocy, która zostawia długi palono-kawowy posmak i lekko cierpki finisz. Wędzonka słabo wyczuwalna, raczej w tle. Pod koniec lekko gryzące, ale jako całość dobre.
      Wysycenie: Średnie.
      Opakowanie: Jak na fotce Ramiela.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        piana: drobna, gęsta,
        kolor: czarny,
        zapach: wędzonka,
        smak: przyjemna wędzonka, do Schlenkerli jeszcze daleko, czyste w smaku, smaczne.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          Dziś okazjonalnie odkopałem buteleczkę w piwnicy.
          Kolor -smoła, zupełnie czarne
          Piana -słaba, wręcz zerowa
          Zapach -jakby wędzone owoce, raczej nie szynka, czy ser
          Smak - delikatny, z wyraźną kawą, lekka goryczka raczej od palonego ziarna niż chmielu, oczywiście wyczuwalna (delikatnie jak dla mnie ) wędzoność, treściwe i smaczne
          Wysycenie - raczej lagerowe, niż ale'owe, że tak mogę się wyrazić
          Opakowanie - pierwsza klasa, oryginalne i co najważniejsze fajowy kapsel
          Generalnie bardzo dobre piwo, zdecydowanie kojarzy mi się wędzonym Dark Ale'm jaki udało mi się kiedyś uwarzyć. Jak jeszcze kiedyś spotkam to na pewno kupie.

          Comment

          • kentaki
            Senior
            • 10-2002
            • 452

            #6
            Oj grzeje, alkohol w smaku nie wyczuwalny, ale ruszył w tętnice. Polecam, stawiam mocną 5.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎