Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Św. Filipa 14 , Alkohole 24

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • forra6
    Senior
    • 11-2008
    • 413

    Kraków, Św. Filipa 14 , Alkohole 24

    Sklep w pobliżu Starego Kleparza, zauważyłem wczoraj szyld "Już otwarte" czy coś w ten deseń, ale nie wiem jak długo może już tam być. Wpadłem jak przeciąg więc dokładnie się nie przyjrzałem.

    Asortyment typowy: Fortuna, Czarnków, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Jagiełło, Sulimar, Raciórz itd.
    Z zagranicy czeska Holba, Obołonie, Paulaner, Schofferhofer. Na zewnątrz widziałem skrzynki po Novej Pace, ale w szybkim przeglądzie nie zauważyłem na półkach. Zresztą sporo piw leży na ladzie po 1szt. bez-cennych, więc każdą sprzedawczyni sprawdza pod czytnikiem, co trochę utrudnia zakupy. W lodówkach piwa "ocenione".
    Cenowo dość dziwnie, niektóre piwa standardowo - Raciborskie Zielone 3.50, Ciemne 4.50, Czarnków 3.20 bodajże, a np. Obołonie - 5.90, Magnusy z Jagiełły 4.50...

    Zobaczymy co dalej będzie się działo, w sklepie oczywiście sporo mocniejszych alkoholi.
    Don't trust nobody, It will cost you much too much
    Beware of the dagger, It caress you at first touch
    O, all small creatures, It is the twilight if the gods
  • piszczyk
    Junior
    • 02-2011
    • 21

    #2
    " Z zagranicy czeska Holba, Obołonie, Paulaner, Schofferhofer "

    Mam pytanie, czy to są jedyne piwa zagraniczne jakie tam są, widziałeś? Pozdrawiam serdecznie

    Comment

    • danhaj
      Senior
      • 04-2010
      • 619

      #3
      Trafiłem tam wczoraj zupełnie przypadkiem. Rozmawialem (chyba z właścicielem) i wg jego słów sklep jest w tym miejscu od około pół roku. Z krótkiej rozmowy wywnioskowałem, że właściciel jest zainteresowany powiększaniem asortymentu i szuka póki co dostawców oferujących "normalne" ceny. No i jest zorientowany na piwa niekoncernowe, chociaż asortyment w sklepie jeśli o piwa chodzi to przewaga koncerniaków. Z tego co mówił zagląda na browar.biz, ale raczej czyta niż się udziela. Zachęcamy do informowania w tym wątku o nowościach w Pana sklepie.
      p.s. z zagranicznych piw widziałem jeszcze Litovela.
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • skale
        Junior
        • 07-2010
        • 1

        #4
        Dobry sklep, był moim podstawowym dostawcą trunku w ostatnich miesiącach. Jeżeli chodzi o asortyment, to trzeba mieć trochę szczęścia, bo często niektórych piw brakuje.

        Nigdy nie miałem problemów z dostaniem tam Noteckiego, Perły czy różnych Ciechanów (jasny, miodowy, pszenny). Mają duży wybór produktów Browaru Kormoran (nie wiem na ile kompletny, bo nie przepadam za tym wytwórcą), są też Corneliusy, Żywe, Koźlak, Raciborskie, Smoki (na pewno widywałem Srebrnego) i moje ulubione Gościszewo, a także piwa jabłkowe i wiśniowe (na pewno Wiśnia i Jabłko w piwie, ale chyba są też inne). Sporadycznie pojawia się Lwówek.

        Z zagranicznych przypominam sobie Holbę, Litovela, Zubra i Utenosa.

        Co do piw mainstreamowych, faktycznie, sporo ich.

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skale Wyświetlenie odpowiedzi
          Dobry sklep, był moim podstawowym dostawcą trunku w ostatnich miesiącach. Jeżeli chodzi o asortyment, to trzeba mieć trochę szczęścia, bo często niektórych piw brakuje.

          Nigdy nie miałem problemów z dostaniem tam Noteckiego, Perły czy różnych Ciechanów (jasny, miodowy, pszenny). Mają duży wybór produktów Browaru Kormoran (nie wiem na ile kompletny, bo nie przepadam za tym wytwórcą), są też Corneliusy, Żywe, Koźlak, Raciborskie, Smoki (na pewno widywałem Srebrnego) i moje ulubione Gościszewo, a także piwa jabłkowe i wiśniowe (na pewno Wiśnia i Jabłko w piwie, ale chyba są też inne). Sporadycznie pojawia się Lwówek.

          Z zagranicznych przypominam sobie Holbę, Litovela, Zubra i Utenosa.

          Co do piw mainstreamowych, faktycznie, sporo ich.
          Zastrzeliłeś mnie swoją recenzją sklepu, naprawdę szacun. Polecam częstsze odwiedziny, może trochę usystematyzujesz pewne stwierdzenia
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎