PDA

Wersja pełna: : etykiety - Browar Dojlidy Białystok

kaes
12-03-2011, 13:39
Witam! Od jakiegoś czasu zbieram etykiety z browaru w Białymstoku. Do tej pory uzbierałem ponad 200 wzorów.Mam do ludzi zajmujących się etykietami kilka pytań.

1. Może orientuje się ktoś ile może być mniej więcej wzorów etykiet z Białegostoku?

2. Jak jest z dostępnością etykiet z tego browaru na tle etykiet innych producentów. Czy etykiety z Białegostoku należą do rzadszych czy są pospolite. A co za tym idzie jaka jest ich wartość kolekcjonerska czy finansowa na tle innych browarów?

Czy można pokusić się o zestawienie browarów najbardziej poszukiwanych wśród kolekcjonerów etykiet?

3. Przy okazji zapytam czy ktoś ma na sprzedaż jakieś okazy z tego browaru?
Pozdrawiam !

becik
12-03-2011, 13:44
ile, to mnie więcej tyle

http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?kat=2&kraj=pl&srt=br&lp=4

pioterb4
12-03-2011, 14:19
Nie ma jednolitej wartości dla ogółu etykiet. Etykieta od aktualnego Żubra nie jest warta 20gr, ale przedwojenne, PPFy, standardy i rzadkie rozlewnie napewno mogą być dochodowe. Te same prawa dotyczą wszystkich browarów.

Cooper
12-03-2011, 15:20
Akurat z białostockiego browaru nie ma PPFów bo w tym okresie browar był nieczynny ale masz rację Pioterb4 że nie wyróznia się specjalnie od innych obecnych browarów - ma zarówno i praktycznie nieosiągalne białe kruki jak i pospolite masowe etki warte realnie mniej niż 20 groszy jak wspomniał Becik.
Najlepiej chyba zorientowanym w wartości dojlidzkich etek jest na naszym forum kolega Adrianzal.

kaes
13-03-2011, 08:31
No to jeszcze jedno małe pytańko. Dlaczego na niektórych etykietach umieszczono symbol normy zakładowej a nie normy polskiej?
W jakich przypadkach umieszczano na etykietach normę zakładową?

kaes
13-03-2011, 22:52
Nikt nie wyjaśni sprawy norm zakładowych początkującemu zbieraczowi ? :)

nikita_banita
14-03-2011, 08:12
Wydaje mi się, że Normę Zakładową umieszczano na etykiecie wówczas, kiedy piwo było wytworzone nie do końca zgodnie z Polską Normą i wówczas browar miał furtkę w postaci nadania takiemu produktowi "własnej" normy.

kaes
14-03-2011, 09:40
Brzmi sensownie.
Dzięki.