Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oettinger (Gotha), Oettinger Hefeweissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    Oettinger (Gotha), Oettinger Hefeweissbier

    Browar Gotha. Puszka 0,5 l. 4,9 %
    Musujące , jaśniuteńkie , fajna piana , DOBRE!
    Tak ogólnie to przypomina Paulanerka Hefe.
    Nabyte w Niemczech w supermarkecie SKY.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    #2
    Oczywiście "OETTINGER" a nie OETTINGRR.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/

    Comment

    • volker
      Senior
      • 10-2001
      • 634

      #3
      Popieram.

      Biorąc pod uwagę, że jest z puszki, to wspaniałe pszenne piwa! I dodatkowo tajne!

      Należy do tych piw w puszce, które mają dobry zapach i pełny smak. Pasteryzacja tu nic nie zepsuło.
      Volker

      Brunnenbräu Hausbrauerei

      Comment

      • ANDRO
        Senior
        • 10-2001
        • 640

        #4
        No właśnie. Dlatego dopisuję Oettingera do mojej listy piwek mętnych i przy każdej okazji będę go wsysał.
        Andro z wyspy jednej takiej.
        http://www.bahama.uznam.net.pl/

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Nie wiem jak smakuje Oettinger z puszki i nie moge sobie tego wyobrazic.
          Ja wypilem butelkowy o zawartosci Alk.4,9%
          Zawsze sie zastanawialem dlaczego to piwo jest najtansze jakie kiedykolwiek spotkalem-Skrzynka 20 Szt po 0,5 Litra kosztuje teraz 4€.
          Po spröbowaniu wyjasnilo to moje watpliwosci.
          Barwa jasniutka metna-przypomijajaca Mocz.Piana bardzo szybko zanika a smak to nie wiem jak go opisac Ni slodki ni gorzki wogöle nie ma smaku,Chmielunie wyczujesz nie möwiac juz o specyficznej Aromie dla pszennych piw.
          A wiec jezeli to z butelki i to swieze tak smakowalo to niechcialbym tej puszki widziec bo möglbym nia niechcacy trafic
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            nastapila pomylka w obrazkach
            Attached Files
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              poprawione. ale Andi - Browar.biz zdecydowanie nie jest odpowiednim miejscem na porównywanie piwa do uryny.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                Piłem wersję butelkową z browaru w Gotha. Muszę przyznać, że zdecydowanie nie jest to najlepszy pszeniczniak, jaki znam. Muszę też jednak przyznać, że wg mnie nie jest aż tak zły, jakim opisał go Andi. Wygląda przyzwoicie: ma złoty kolor i jest odpowiednio mętny - na zdjęciu Andiego tego nie widać bo pewnie drożdże były jeszcze w butelce. Trochę gorzej z pianą, która jest mocno dziurawa, chociaż obfita. Smak może nie jest szczególnie wyrafinowany - jeżeli chodzi o smaczki pszeniczniakowate to raczej wyczuwałem niezbyt intensywne goździki, poza tym jest lekko wodniste. Mimo to nie jest gorsze od przeciętnej warki pszenicznego Spiża, a wręcz co najmniej porównywalne. Suma sumarum piwo jest absolutnie wypijalne, a w dodatku kosztuje śmieszne 30 eurocentów. Z reguły staram się nie podniecać niską ceną - Noteckie za 1,10 zł kupuję ze względu na smak, a nie węża w kieszeni. Jednak gdyby jakikolwiek browar w Polsce robił chociażby takiego pszeniczniaka i w dodatku sprzedawał go w cenie 1,30 za 0,5 l to naprawdę grzechem byłoby wybrzydzać.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #9
                  Ten pszeniczniak z jakiego browaru pochodzi? Pytam ponieważ Oettinger to grupa składająca się z sześciu browarów. Każde z nich warzy pszeniczniaka o dość charakterystycznym smaku.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                    Ten pszeniczniak z jakiego browaru pochodzi? Pytam ponieważ Oettinger to grupa składająca się z sześciu browarów. Każde z nich warzy pszeniczniaka o dość charakterystycznym smaku.
                    Z tego co wiem to napewno robiony jest przez Gotha, o czym piszą moi przedmówcy, ale widziałem go również jako produkowany w Schwerinie i Oettingen (nie wiem czy to to samo piwo, a smakach nic powiedzieć nie mogę)
                    Poszukuję

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                      Ten pszeniczniak z jakiego browaru pochodzi? Pytam ponieważ Oettinger to grupa składająca się z sześciu browarów. Każde z nich warzy pszeniczniaka o dość charakterystycznym smaku.
                      Wydaje mi się, że moja puszka pochodzi z Gotha, tak przynajmniej na niej pisze, ale może też być tak jak w Polsce, że podawana jest siedziba spółki/grupy.

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #12
                        Kupione w Niemczech za 0.39E, parametry j.w., warzone w Gotha, butelka jak na zdjęciu Andiego.
                        Ciemnozłote, mętne, dosyć słabo nagazowane, piana zapowiada się znakomicie, wysoka i sztywna, umiarkowanie trwała ale jak już opadnie to znika bez śladu.
                        Zapach intensywnie cytrynowo-drożdżowy z ledwo wyczuwalnymi bananami.
                        Smak cytrynowo-słodowy, jeśli są banany to minimalne, posmak silnie słodowo-drożdżowy.
                        Jak na pszenicę mogłoby być bardziej pszeniczne w smaku ale poza tym całkiem wypijalne.
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Zauważyłem, że w tym wątku są oceniane rózne piwa. Tzn niby te same ale z różnych browarów. Jeden z Monchengladbach (jeśli źle napisalem to sorry, nie znam niemieckiego) drugi ze Schwerin, ja natomiast piję to piwo z browaru Gotha.

                          Czy nie nalezałoby tego rozdzielić?
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Przy okazji wspomnę też coś o samym piwie. Jest to "pszeniczny ulepek" - najsłodszy pszeniczniak jaki piłem. Nie ma orzeźwiającej kwaskowości, jest dosyć ciężkie, ciężko się pije. Sam smak jest dosyć mdły, czuć trochę bananów, trochę drożdży, ale ta słodkość...zalepia. Piwo do wypicia, np dla tych którzy nie lubią pszeniczniaków przez ich drożdżową goryczkowość, albo kwaskowość. Mi to piwo nie podchodzi.

                            Kupione w bydgoskiej Almie za 4,99zł. Przepłacone;/ Miałbym w Lidlu dwa znacznie lepsze Graff'y ...
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • baania
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 317

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przy okazji wspomnę też coś o samym piwie. Jest to "pszeniczny ulepek" - najsłodszy pszeniczniak jaki piłem. Nie ma orzeźwiającej kwaskowości, jest dosyć ciężkie, ciężko się pije. Sam smak jest dosyć mdły, czuć trochę bananów, trochę drożdży, ale ta słodkość...zalepia. Piwo do wypicia, np dla tych którzy nie lubią pszeniczniaków przez ich drożdżową goryczkowość, albo kwaskowość. Mi to piwo nie podchodzi.

                              Kupione w bydgoskiej Almie za 4,99zł. Przepłacone;/ Miałbym w Lidlu dwa znacznie lepsze Graff'y ...
                              Zgadzam się, że jest strasznie słodkie i takie nijakie. Z tym, że ja je wczoraj kupiłem w Niemczech za 0.27 euro za butelkę + 0.08 za kaucję. Nawet jak na tą cenę nie jest warte, żeby po nie sięgać, chyba, że ktoś lubi słodkie piwa. Wersja ciemna jest o niebo lepsza, nie jest słodka (cena taka sama).
                              Podcast o piwie
                              Podcast o piwie | Facebook

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎