Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Höss der Hirschbräu, Doppel Hirsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Höss der Hirschbräu, Doppel Hirsch

    Brązowa krachla 0.5l 7.2% alc. vol. $2.49
    Kolor: brazowy
    Piana: obfita, niezbyt trwala, znika bez sladu
    Smak/Zapach: perfekcyjna kombinacja aromatu lekko skarmelizowanego slodu i chmielu, delikatny orzechowy posmak, mimo sporaj zawartosci alkoholu wydaje sie lekkie, pycha!
    Ogólnie 5 (2-5)
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Hirschbräu Privatbrauerei Höss Sonthofen, Doppel Hirsch

    Privat Brauerei Hirsch santhofen Algäu wypuscila doppel Bocka pod nazwa Allgäuer Doppel Hirsch
    Zawartosc Alk.7,2%
    Zawartosc Extraktu 18,5*
    Piana obfita i trwala.
    Kolor prawie brazowy klarowny
    Slodkawy smak z duza aroma oraz silna goryczka wyczuwalna na jezyku i w Gardle
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Parametry jak u przedpijców, wygląd opakowania też się nie zmienił.
      Brązowe, słabo nagazowane, piana po nalaniu z góry drobnobąbelkowa, średniej wielkości, nietrwała.
      Zapach ciemnego słodu i miodu gryczanego, mocno palony. Ten „miód gryczany” to może nieprecyzyjne określenie, czasem spotykam tą nutę, jak jest jej za dużo to niedobrze, tu jest na granicy czyli może być.
      Smak bardzo podpalany z konkretną słodowością i mocną goryczką palonego słodu, ze śladem tej samej nieokreślonej nutki co w aromacie. Bardzo treściwy, dobry podwójny koźlak, chociaż zupełnie nietypowy jak na bawarskiego przedstawiciela tego gatunku.

      Strona browaru do obejrzenia.
      Last edited by lzkamil; 03-12-2006, 01:23.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Zostawiając sobie na koniec trylogii degustacyjnej wybranych produktów Hirschbraeu poważnie nazwanego Doppel-Hirscha, nastawiłem się na niecodzienne (w zasadzie nie-cowieczorne ) doznania... W końcu Doppel-Hirsch to taki Doppel-Bock, ale na dodatek jakiś specjalny...

        Wyostrzyłem zmysły i ARTomat i przystąpiłem:

        Kolor: ciemnorubinowy, po prostu śliczny [5].
        Piana: wysoka, drobna, kawowobeżowa. Opada powoli, ciąg dalszy uczty dla ócz mych [5].
        Zapach: ciężkosłodowy, przebijają się owocowe, a nawet winne akcenty [4,5].
        Smak: harmonijny, dominuje smak palonego słodu. Mniam... [4,5].
        Wysycenie: dla tego piwa w sam raz, czyli nieduże [4].
        Opakowanie: butelka z krachlą, na etykiecie jelenie na rykowisku na tle zachodzącego słońca... Nie jest łatwo to zdzierżyć! . Na dobicie zawodnika na kontrze bawarska chata z landszaftu. Gemuetlich! .
        Uwagi: Taki dubeltowy koziołek dla jeleni (jak Hirsch, to Hirsch!). Piwo zdecydowanie do polecenia i do wypicia niejeden raz, opakowanie (podobnie jak inne z tego browaru) jedynie dla zdeklarowanych koneserów bawarszczyzny .

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Według mnie to fantastyczne piwko,pełnia smaku,nuty owocowe,ja czułem coś z suszonej śliwki wymieszanej z miodem,gaz idealny,troszkę piana mnie zawiodła,ale generalnie rewelacja
          Last edited by sibarh; 30-09-2012, 19:06.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Pogoniarz, no to nie jestem jedyny co w nim wyczuł miód. Zapisujemy się na jakieś szkolenie kiperów bo mamy talent
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Byłem przekonany, że to piwo z Hirsch-Brauerei Honer, bo ich jeleń jest zdecydowanie podobny, a tu niespodzianka. Bawarska kreatywność...

              obfita, beżowa piana, gaz w normie, ciemnoczerwonobrązowe, w zapachu słodko słodowe, w smaku lepkie, słodkie, łagodne, ciastkowe z lekką alkoholową goryczką w posmaku. Browar mówi, że aksamitne - jeszcze trochę do tego brakuje.
              Nie jest to piwo dla chmielogłowych ani miłośników goryczki. B. słodkie, esencjonalne, łagodne, deserowe - moim zdaniem to dosyć nietypowe, ale mimo wszystko b. dobre piwo.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Höss, Doppel-Hirsch

                Doppelbock, ekstrakt 18,5 %, alk. 7,2 %. Kupione w Świecie Piwa w Tychach:

                Kolor: Ciemny rubin.
                Piana: Nie chciała się utworzyć. Niemal natychmiast znika do zera.
                Zapach: Średniointensywny, karmelowy. W tle nuta popiołu i suszone owoce. Po ogrzaniu dominuje alkohol.
                Smak: Początek lekko słodki, karmelowy. Później dochodzi lekko palona goryczka, w tle nuta popiołu i lekkie posmaki alkoholu. Finisz lekko palony. Niezbyt treściwe, takie sobie.
                Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Höss, Doppel-Hirsch
                  Attached Files
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #10
                    Chyba było
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Aromat - słodowy z suszonymi owocami
                      Barwa - brązowo-miedziana
                      Piana - kremowa, niezbyt trwała i praktycznie znika całkowicie
                      Wysycenie - niezbyt wysokie
                      Smak - słodowy, nieco słodki, z nutami suszonych śliwek, karmelu, ciut paloności, nieco wyczuwalny alkohol, rozgrzewające. Długi finisz, w ustach pozostają posmaki przypominające porto lub inne tego typu ciężkie wino
                      Treściwość - bardzo wysoka

                      Nie zgadzam się z Kwadrim, że nie jest zbyt treściwe. Myślę, że chodzi bardziej, o to że brakuje czegoś do pełni smaku, który według mnie "przejadł" trochę alkohol. Choć piłem w tym sezonie jeszcze bardziej alkoholowe i zagłuszone w smaku podwójne koźlaki więc ten lokuje się całkiem wysoko. Ładny aromat, akcenty smakowe. Deserowe piwo. Dobry przedstawiciel gatunku wciąż mało u nas znanego. Zdecydowanie bardziej na zimniejszy sezon. Ale skoro nawinęły mi się dwa jelenie za jednym zamachem, to sobie strzeliłem dubeltowo

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chyba było
                        No właśnie chyba, bo na tamtym to średnio widać čo je to to do piči
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #13
                          Hirschbräu/Höss, Doppel-Hirsch Ullgäuer Doppelbock [a.7.2%]

                          Kolor: bursztynowo-wiśniowy, klarowny, odpowiednio ciemny ale trochę nietypowy [5]

                          Piana: wysoka, średnioziarnista, beżowa, poza kolorem wygląda jak na pilsie, opada jednak do postaci kożucha nie zostawiając żadnych śladów na szkle; nie zauważyłem kiedy sie ulotniła ale w połowie nie było juz nic [3]

                          Zapach: za bardzo karmelowy, pod karmelem intensywny chleb razowy, owoce (śliwki, wiśnie, rodzynki, figi) i aromat chmielu, po ogrzaniu czuć trochę paloności [4.5]

                          Smak: słodkawy, winny, z przodu intensywny karmel i razowiec, sporo śliwek i wiśni, dalej lekka paloność, ziarno i rodzynki z figami i orzechami, aromat chmielu niezbyt silny, ziołowy, goryczka delikatna, w posmaku ziarno i chleb; piwo jest ciężkie i przyjemnie rozgrzewa tak jak powinno, jest jedynie trochę za słodkie i za bardzo karmelowe (tutaj za wzór mam Salvatora) ale bardzo dobre [4.5]

                          Nasycenie: średnie, mogłoby być nieco wyższe [4.5]

                          Opakowanie: flaszka z krachlą, typowa, prosta, etykieta z jeleniami w ciepłych wczesnojesiennych kolorach, w stylu też typowa dla tego browaru ale jakby nieco bardziej udana niż inne (szczególnie bardziej niz Holzar), na korku nazwa browaru, wszystko bardzo klimatyczne i jak najbardziej pasuje do koźlaka [5]

                          Producent: Privatbrauerei Höss, 87527 Sonthofen, Niemcy
                          Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
                          Degustowane: 30.09.2012r. ok. godz. 18:15 w Haarlemie
                          Data ważności i numer partii: 21.03.13D081
                          Soundtrack: "In Concert with London Symphony Orchestra" by Deep Purple
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            #14
                            barwa: ciemny rubin
                            piana: drobnopęcherzykowa
                            zapach: słodowy i bardzo silnie kwiatowy
                            smak: bardzo słodki, kwiatowy, bez goryczki, ciężki ulepek. innych nutek jakoś nie wyczułem
                            gaz: ok
                            LP

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Piana drobna, niska i krótka. Kolor brązowo-rubinowy. Wysycenie niskie.
                              Aromat słodowy ze śladami skórki chleba i ciemnymi owocami. Są jeszcze jakieś kwiatki, tak jakby lawendowy odcień zapachu alkoholowego, dziwne
                              W smaku strasznie słodkie, trochę karmelowe i chlebowe. W końcówce wyczuwalne smaki winne, lekko cierpki alkohol i delikatna goryczka.

                              Niby szału nie ma, wydaje się płaskie, mało rozbudowane i zdecydowanie za słodkie ale wypiłem je bez problemu. Chyba nadchodzą rykowiska i łowy na koźlaki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎