Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heritage, Scotch Irish Black Irish Plain Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    Heritage, Scotch Irish Black Irish Plain Porter

    Piwo z ...? No właśnie. RateBeer podaje, że piwo to pochodzi z mikrobrowaru Heritage Brewing Limited, ale na butelce widnieje Scotch Irish Brewing Company.
    Wyczytałem, że te dwa browary działają wspólnie w tym samym miejscu i na tym samym sprzęcie. Przyjmuję więc browar i nazwę piwa z RateBeer.
    Butelka 341ml, alkohol: 4,5%, ekstrakt: brak danych. Niefiltrowane.
    Kolor: nieprzenikniona czerń.
    Piana: piękna, beżowa, jak to w porterze długo nie wytrzymała.
    Zapach: mocno palony słód i kawa.
    Nasycenie: małe.
    Smak: strasznie wytrywny, mocne nuty kawowe i silny smak gorzkiej czekolady. Pomimo stosunkowo małej zawartości alkoholu wyraźnie szczypie w język.
    Opakowanie: fikuśna butelka o dziwnej dla mnie pojemności, ładna "porterowa" etykieta, brak ekstraktu, goły srebrny kapselek.
    Uwagi: smaczne piwo. Jak pomyślę, że w Kanadzie takich porterów jest mnóstwo to żal się człowiekowi robi.
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    No to jeszcze butelczyna i piwo.
    Attached Files

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      fikuśna butelka o dziwnej dla mnie pojemności
      Nie jest aż tak dziwna, jak się wydaje. 341 ml to 12 płynnych uncji, dość standardowa miara piwa za oceanem.

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4996

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie jest aż tak dziwna, jak się wydaje. 341 ml to 12 płynnych uncji, dość standardowa miara piwa za oceanem.
        T_A a Ty znowu swoje z tymi uncjami.
        Zapisz sobie gdzieś, że za oceanem 12 fl.oz to 355 ml, standardowa objętość większości piw tutaj.

        Poniżej pierwsze z brzegu kanadyjskie z piwnicy gdzie 11,5 fl oz zaokrąglili sobie do 340ml.
        Attached Files
        Last edited by Latarnik; 16-04-2011, 23:22.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          T_A a Ty znowu swoje z tymi uncjami.
          Zapisz sobie gdzieś, że za oceanem 12 fl.oz to 355 ml, standardowa objętość większości piw tutaj.

          Poniżej pierwsze z brzegu kanadyjskie z piwnicy gdzie 11,5 fl oz zaokrąglili sobie do 340ml.
          O, to już tak kiedyś pisałem?
          A to nie jest aby tak, że Kanadyjczycy, jako byłe dominium brytyjskie, używają uncji imperialnych? Wtedy 341 ml równałoby się 12 fl. oz.

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4996

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            O, to już tak kiedyś pisałem?
            5 lat temu


            A dlaczego Twoim zdaniem na tych kanadyjskich piwach na których są podane obie jednostki jest napisane 340-341 ml i 11.5 fl oz?
            Kanadyjczycy mogą sobie pisać co chcą na swoich piwach, ważniejsze byś nie mieszał ludziom, że "za oceanem" to standardowa używana objętość piwa, bo wtedy takie uogólnienie już nie jest prawdą.
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎